Přejít na obsah

router Turris v siti UPC


homberg

Doporučené příspěvky

Jsem par dni uzivatelem tohoto wifi routeru. Zajimalo by me, jestli je tu jeste nekdo, komu NIC.CZ poskytli tento router a podili se tak na jejich vyzkumu. Pro me bylo okamzitym efektem to, ze jsem konecne dosahl na rychlost 200, kterou si platim. Drive s routerem Tplink jsem dosahoval maximalne 120.

 

https://www.turris.cz/cs/

 

Kdyby mel nekdo zajem koupit jejich router Omnia, mam 2 unikatni kody pro nakup za cenu vyrobnich nakladu. Plati uz jen ale asi 2-3 dny.

 

https://www.indiegogo.com/projects/turr ... e-router#/

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kódy ale nejsou "pro nákup za cenu výrobních nákladů", kupující za ně dostane:

K routeru Vám přibalíme dárky, které se doposud v naší Indiegogo kampani objevily, tedy tričko, sadu samolepek Turris Omnia a podepsané foto našeho týmu. Jako bonus přidáme ještě kupón na 100% slevu do vzdělávacího střediska Akademie CZ.NIC.

 

A ano, s turrisem v síti UPC je určitě víc lidí. Minimálně já. ;-)

Předpokládám, že máte UPC modem/router v režimu bridge a na Turrisu pak veřejnou IP, jak žádá nová Turrisí smlouva?

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si fakt někdo dobrovolně pořídí??? :(

Teď narážíte na cenu Omnie nebo na fakt, že Turris 1.0/1.1 je vybraným účastníkům poskytován zadarmo v hodnotě 13000 Kč a po 3 letech je Váš? Vyměníte mini PCI-e karty a jedete dál a stále budete mít super kousek, jak už psal warman. Využití toho je velice široké. :)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

O ceně se nebavím, těch 13 táců je samozřejmě nesmysl (za to si zprovozním 2 Mikrotiky), ale šlo mně hlavně o monitoring provozu. Jakoby toho nebylo málo, co někam odesílá data. Náhodně kouknu na stránku s baťohama a pak měsíc na Facebooku nebo jinde na mě vyskakujou nabídky, abych si nějaký baťoh koupil (jasně, jde to vyřešit adblockem). Prostě takovýho šmíru, byť za kačku, bych k sobě nepustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turris s OpenWRT, to se s Routerboardem (nedej boze s RouterOS) neda srovnat. Ale to nevadi. Nastesti Vam ho nikdo nenuti.

Omnia monitoring provozu bude mit v defaultu vypnuty, cenu polovicni, tam uz to srovnani s Routerboardem tuplem kulha.

 

Prirovnani bezpecnostnich funkci Turrisu (monitoring port scanneru a pod.) s reklamni siti googlu (ktera vas pronasleduje cilenymi reklamami na vsech navstevovanych webech) pak uz je uplne mimo.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale reklamní systémy s tim routerem nijak nesouvisej přece, to maj na starosti jiný firmy

jinak ten první turris sem měl chvíli taky, ale nepustil víc jak 500/250, takže sem ho musel po upgradu internetu vrátit

omnia by na tom ale měl bejt líp, prej zvládne gigabit a dokonce má i sfp slot, takže o něm celkem uvažuju :lol: sice 4500 je celkem dost, ale přece jenom je to výjimečnej kousek hw

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Turris s OpenWRT, to se s Routerboardem (nedej boze s RouterOS) neda srovnat. Ale to nevadi. Nastesti Vam ho nikdo nenuti.

Omnia monitoring provozu bude mit v defaultu vypnuty, cenu polovicni, tam uz to srovnani s Routerboardem tuplem kulha.

 

Prirovnani bezpecnostnich funkci Turrisu (monitoring port scanneru a pod.) s reklamni siti googlu (ktera vas pronasleduje cilenymi reklamami na vsech navstevovanych webech) pak uz je uplne mimo.

To se opravdu nedá srovnat, proto taky počet userů Turris vs. Mikrotik bude tak 1:1000 (jestli ne víc). Prostě předražený věci, který za pár let zastarají po všech stránkách, jako ostatně všechno.

Router s dotací nebude mít vypnutýho nic a o tom byla řeč.

 

Bezpečností funkce je jedna věc a posílání dat je věc druhá. A abych si ohlídal, jestli mně někdo neskenuje robotem porty, k tomu fakt nepotřebuju nikam odesílat data. Mimo je pak leda to, že to někdo maskuje tím, jak to pomůže i dalším uživatelům. K tomu radši nic dodávat nebudu, podobný story se dočtu i u MS v souvislosti s W10...

 

Jinak ten příměr s reklamou byl opodstatněnej, protože jak o mým síťovým provozu někdo sbírá data, tak je může využít k čemukoliv. A reklama se nabízí hned první v pořadí, to je bez debat jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Monitoring bude v defaultu vyopnuty, pisou to i na tom webu. Bude se jednat o router, ktery zvladne 1gbit s prehledem a bude stat 1/2 toho co konkurencni mikrotik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...