Přejít na obsah

Vzpomínky na internet před mnoha lety


Doporučené příspěvky

Když jsme na tom UPC fóru: nevrácené zařízení (modem), pokuta 10000 Kč (za zařízení v hodnotě šrotu). Pamatujete?

V roce 2007 při stěhování do dosahu sítě UPC jsem nadšeně šáhl po kabelovce - oproti telefonu byla rychlejší (se službou Upload booster nabízela krásných tuším 1,5 Mbit/s up. Předtím jsem byl na CDMA, a to byla taková nouze...

O pět let dřív jsem měl doma bezdrát, 64/64 kbps, za krásných 2500 Kč/měs. Oproti ISDN to bylo pomalejší, ale zato to nestálo raketu.

A kdy jste vlastně zrušili pevnou linku? My až někdy v roce 2008.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SachlJ

Osobně jsem už dřívějšího data narození.  Pamatuji si koumouše tak, že dokážu srovnávat. Nicméně první "počítač" jsem měl v roce 1987. Osobní, vlastní ne to co jsme měli na škole k výuce. První tiskárnu jsem měl o dva roky později. A myš jsem si musel seskládat ze skládanky sám. První pokusy se sítí byly o něco později s programem FM602 (s láskou na něj vzpomínán) a BBS v Mnichově Hradišti. Co jsem odtamtud stahoval se nedá dnes vyprávět páč některé soubory jsou trestné i po té době. Pak v létě 1993 v časopisu Computer s názvem "okna světu dokořán" byla vstupenka do kongresového centra  v Praze na výstavu se stejným názvem.. Já pracoval v té době jen cca 50 metrů od vchodu. Byla jsem tam pak každý den a hltal informace. V práci jsem si firemní Windows 3.11 se souborem winsock.dll který byl na CD k časopisu upravil Windows tak, že jsem najednou mohl na internet do vysoké školy ekonomické. Mělo to fungovat jen po dobu výstavy ale fungovalo mě to asi půl roku. A už jsem byl zaháčkovaný. Měl jsem číslo pod 100.000 v ICQ, měl jsem email na hotmailu, psali o mě když hackli mamedie. Jo byla to zajímavá doba. Jo a to jsem nestudoval nic od elektriky, Doteď si pamatuji že se drát pod napětím chytí jednou rukou a palec cosi ukazuje a prsty to jiné. Ale že se na drát pod napětím nesahá tak to nikdy nezjistím. Tolik moje znalosti z elektriky.

Upraveno uživatelem SachlJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo.. 1994, prve terminalove pripojenie na VAX na fakulte po nociach (a exoticky VMS), potom na SunOS (ten uz bol "normalnejsi", v podstate bezny Unix), emulacia SLIP po terminalovom pripojeni (SLIRP anyone?), Trumpet Winsock pre Windows 3.1 (bol lepsi ako neskorsi doplnok TCP/IP od MS pre WIndows 3.11 Workgroups).. to boli casy.

Ked si spomeniem na prve verzie Windows 2.11 ci OS/2 1.0 (ten este nemal GUI, iba command line.. a skvely DOS "penalty box").. pouzival som ho az po OS/2 1.3, nativne OS/2 aplikacie boli skvele, vyborny multitasking a stabilita (samotni vyvojari MS ho pouzivali pre vyvoj a kompilaciu Windows), akurat na DOS bolo treba zabudnut (ked sa spustila DOS session, vsetko ostatne sa zastavilo, iba full screen - vdaka dementnosti sudruhov z IBM, ktori trvali na podpore brain-dead 286 CPU).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju, že jsem začínal s internetem o rychlosti 1Mbps u UPC někdy kolem roku 2005. Pak to zvedli myslím na 5 a pak na 20, atd.

U TV si pamatuju ještě Cable Plus. Ten jsem zažil někdy od roku 96 a byl jsem smutný, když SuperMax, Max1, KabelPlusFilm, Hallmark a následně i Cartoon Network v nabídce skončil.

Leč termínal CATV jsem nikdy neměl, podařilo se mi dva kusy sehnat.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...