Přejít na obsah

platnost dokoupených dat


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne ,jak se praktikuje dokoupení dat. Už jsem si data dokupoval ,ale do konce mého zůčtovacího období jsem je vyčerpal. Potřeboval bych vědět, jak to je. Mám turbo 1000, tzn. 10GB/10GB. Dnes jsem data vyčerpal ,tudíž mi spadla rychlost na 64. Mám za 4 dny konec období. Když si teď dokoupím 5GB dat a vyčerpám jen 2GB. Převede se mi zbytek do dalšího měsíce, nebo mi naběhne jenom 10GB co mám standartně?

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jednou jsem si pekne nabehl, zjistil jsem pred vanocnimi svatky, ze jest vycerpano a pozadal o navyseni a zaplatil internetovym bankovnictvim. NO a protoze byly ty svatky, tak navyseni nabehlo az po nich a 27 o pulnoci mi koncil ten jejich pseudomesic, tj. na vycerpani prikoupenych 5G bylo asi 10 hodin a to se oplati:-), mohu vas ujisti, ze se ty data neprevadi di dalsiho obdobi a nestihlo se to odcerpat, pac byl den rodinnych navstev:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gambrinus_63

Je to jednoduché, jakmile překročíš limit v jakémkoliv směru, dojde k omezeni rychlosti. Pokud si dokoupíš data, počitadlo se vynuluje a jedeš původní rychlostí tak dlouho, dokud opět nepřekročíš objem dat (v jakémkoliv směru), která jsi si objednal (5 GB/10 GB). Z vlastní zkušenosti vím (několikrát už jsem to již reklamoval), že ti rychlost rádi omezí ještě dříve, než stačíš dokoupený balíček vyčerpat a pak se vymlovají na automat, který to všechno způsobil. Hlavně měj na vědomí to, že když překročíš data v jednom směru, tak automaticky přijdeš i o data, která jsi v druhém směru nevyčerpal. Vedl jsem před pár měsíci s Karnevalem malou emailovou válku, samozřejmě předem prohranou. :?

 

Teoretický příklad:

Máš limit 40GB/40GB a v jednom období se utrhneš, začneš hodně sosat a vyčerpáš svůj limit. Na počítadle Karnevalu máš počet přenesených dat Down 40 GB / Up 5 GB, tzn. že ti zbývá vyčerpat 0 GB / 35 GB. Krouhnou ti rychlost, ty potřebuješ aby to jelo tak si dokoupíš balíček 10/10 GB, Karneval ti to milostivě pustí, a ty v domnění, že máš uploadu na rozdávání, začneš data vesele pouštět do světa. Ale ouha, za pár dní ti to jede jako šnek a vzápětí ti přijde mail, že už máš vyčerpáno. A tak jsi zas omezenej. Sice jsi teď stáhnul jen 2 GB, ale bohužel jsi uploadnul 10 GB. A vůbec nevadí, že jsi ze svého původního paušálu 35 GB uploadu nevyčerpal, ty jsou prostě fuč... páč jsi překročil objem přenesených dat v jednom směru. Takže tentokrát jsi přišel jen o 8 GB... Ta dokoupená data se pochopitelně do dalšího měsíce nepřevádí.

Je to od Karnevalu samozřejmě pěkná sviňárna, ale vše je v rámci všeobecných podmínek a smlouvy, tak co bys ještě víc chtěl. :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...