Přejít na obsah

Upload


pkoci

Doporučené příspěvky

38 minutes ago, B-hash said:

DOCSISu 3.1 nejde vyšší upload mě překvapuje, měl jsem dojem, že byl vyvinut právě za účelem možnosti symetrického gigabitu.

Ked je volne pasmo v kabli, tak ano.. ale to znamena velke zmeny v infrastrukture aj u zakaznikov - odstranenie FM radii, analogovej TV, casti DVB-C multiplexov), vymenu aktivnych prvkov po trase kvoli rozsireniu pasma pre upload ci zmenu architektury (v pripade DOCSIS 3.1 FDX, ktory vyzaduje digitalnu opticku distribuciu, nie analogovu, ako je to teraz), co stoji velke peniaze.

Uz len zavedenie OFDM upload kanalov (DOCSIS 3.1) je velka zmena v sieti.. a kladie zvysene naroky na stav a kvalitu aktivnych prvkov (zosilnovace) po trase.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ B-hash Docsis se vyvíjí průběžně celá léta (v podstatě od doby, co vznikl), ale zcela jistě se nevyvíjí kvůli nějaké symetrice, které se část lidí drží jak moucha lejna, byť ve reálu ji využije sotva pár % home userů. V ČR dominuje xDSL (asymetrické připojení), kabelovka (opět asymetrické připojení), pak všemožné WiFi (i zde je symetrika spíš výjimkou) a pak teprve nějaká optika a LTE, kde symetrika bývá (byť ne vždy a všude). Nemluvě o tom, co by useři na xDSL, WiFi a LTE dali za up 50 Mbps, to si abonenti kabelovky mohou ještě výskat :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

@ pkoci Za co bys byl vděčnej je tvůj problém, když se ti nelíbí UPC/VF, tak si najdi někoho jiného, jak snadné 😛

Děkuji za inteligentní komentář 

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@B-hashTak DOCSIS je také optika 🙂 většinou FTTN nebo FTTB. Původně mělo v rámci ED3.1 dojít i k posílení uploadu resp. využití OFMD i pro upload. Nakonec se toto šouplo až do ED4.0 (původně označováno jako ED3.1 Full Duplex ). Takže současný 3.1 je aplikován tak, že upload je stále 3.0, tedy nepoužívá OFMD pásmo, ale dále klasické "kanály".

@pkoci upload přes 100 je za stávajcí situace nemožný. Ono se počítá s nesymetrikou už u modemů, kdy od ED3.0 měly modemy více stahovacích kanálů. jak nahrávacích (Cisco 8/4, Compal 16/8 ...). Já jsem na jednu stranu šťastný, že to, co si člověk platí, tak dostává. Sice je to taky "až", ale výkyvy pod 10% objednané rychlosti nebývají pravidlem. Jinak by samozřejmě mohli nabízet upload 200, možná klidně 250Mbps. Ale většinu času by ho nikdy plně nedosáhl.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom421

Upload je dost smutný. Už aby s tím něco udělali.

 

Mám 300/20 a zrovna nahrávám nějaká data a bude to trvat 11 hodin. 🙁

Hlavně kvůli uploadu uvažuji přejít na 1000/50.

 

No snad dodělá CETIN u nás konečně optiku. Do baráku kabel už vede ale ještě to nenabízí veřejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...