Přejít na obsah

Gigový internet po optice ?


Návštěvník SachlJ

Doporučené příspěvky

3 hours ago, SachlJ said:

Moc nevěřím rychlosti  1GB/s po drátu.  Stabilitně.

Tak to si toho este vela nevidel.. ked som mal donedavna gigabit program, pri LACP (ethernet bonding) som dosahoval stabilne 1,1 Gbit download (tak, ako bol provisioning profilu) v sieti UPC a na rychle servery pripojene na Aortu backbone (LG).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SachlJ

V dnešní době mi jde primárně o bezpečnost a rychlost. Když se doma sejde víc členů domácnosti na homeoffice a do toho si někdo pustí z youtube relaxační hudbu, jinej si pustí film z NASu tak ten záhul na síť je hned poznat.

to quadra2030 : v předchozí práci (střední škola) jsme měli páteř 40Gb/s na optice a i ta se občas zadrhla když se do toho všichni opřeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SachlJ porovnavat akademicku Cesnet/Sanet optiku (neobmedzenu) s rezidencnym pripojenim je uplne mimo.. a co ma NAS rychlost po vnutornej sieti spolocne s WAN? Ja som zmenil program z gigabitu na polovicny, pretoze nemalo vyznam platit gigabit (a UPC SK povolilo DOCSIS 3.1 modem aj na nizsom programe)..

Home office - to je co, tahanie ci posielanie BD muxov? Pretoze bezny Home office je vzdialene pripojenie, sem tam nejake subory (synchronizaciu sem netahaj, ta moze pokojne prebiehat aj v noci).. alebo v ramci home office strihas film v 4K a posielas ho na postprocessing?

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem teď na houmofisu, což u mě znamená (mnoho)násobné tunelované RDP a ty datové toky nestojí za řeč, největší část je, že si u toho pouštím hudbu z Youtube. A třeba Visual Studio portál nevutíží na downloadu ani firemní 350 Mbit, jede to tak na půlce. Co mě štve je upload, 40 Mbit upload mě limituje víc.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upload je vzdy nesymetricky pri rezidencnych pripojeniach.. vacsinou je clovek rad aj za pomer 1:10, cokolvek lepsie je iba bonus (hlavne pri velkych operatoroch), su okamihy, ked by sa hodil aj 200 Mbit upload, ale zase ich nie je tak vela.. a ako som pisal vyssie, okrem par specifickych use case pripadov ten upload staci pre vacsinu uzivatelov (a operatori to vedia a podla toho aj nastavuju parametre sluzieb).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Dzanek
V 24. 10. 2020 v 18:51, SachlJ napsal:

Mám doma MikroTik s STP+ a moduli STP i STP+, mohu tedy 1,25GB/s nebo 10GB/s. Jdu s dobou. Zažij jsem dobu kdy jsem modemem a programem M602 se připojoval modemem a telefonem na bbs. Dnes jsme ale někde jinde. Moc nevěřím rychlosti  1GB/s po drátu.  Stabilitně.

A jste reálně u nějaké společnosti připojen přes tento modul? Hledal jsem zda by PODA dokázala připojit přímo do SFP+ mého Mikrotiku, ale jak jsem pochopil tak ne. Používáte od nějakého operátora příme připojení? Jaký SFP modul používáte k připojení?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono Mikrotik duělal pěkný SFP modul přímo pro GPON s TC vrstvou, ale pokud to operátor nebude chtít registrovat u sebe na OLT, nepomůže ani zlaté vejce k tomu :-). Teoreticky pro GPON bude rychlosts dílená až pro 64 zákazníků na jeden port. Je spíše otázkou kolik stahovačů bude na větvi a kolik soustavných uploaderů 🙂

 

Kupříkladu Netbox terpve NYNÍ testuje v Brně GPON síť, to je nepochopitelné, že se neposunuli rovnou k XG-PON. Stejně jako ANTIK na SK, který přesunul cenu ONT na zákazníka v rámci "aktivačního" poplatku ... 

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...