Přejít na obsah

AB CRYPTOBOX 650 HDC


Návštěvník Milav

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milav

P_V: nenapadlo mě zkoušet - teď jsem otestoval, ze stejného multiplexu umí nahrávat jeden kanál a jde se na jiný dívat, případně ho i nahrávat (ale to zase nestíhá externí disk). Mám WD my passport ultra, po zapojení čistého disku si STB otestuje rychlost zápisu (dva soubory test_write) a zobrazí rychlost (na DO Media a 2x modré tlačítko). Pokud disk zformátuji na NTFS v PC, ukazuje disk rychlost cca 8 Mb/s - vhodný na SD, pokud ho zformátuji přímo v STB, ukáže 16 Mb/s - vhodná pro HD. Pokud bych chtěl nahrávat dva HD programy (zkoušel jsem Novu HD a Primu HD) disk už nestíhá a v jedné z nahrávek (Nova HD) už byly výpadky. Ale nahrávání jednoho a sledování jiného programu - nahrávka je v pohodě. Pokud nahrávám současně dva SD kanály, jsou obě nahrávky v pohodě. Zkoušel jsem dvě flešky USB 3.0 - SanDisk ultra vhodný pouze pro SD, SanDisk Extreme vhodný pro HD, ale snese bitrate tak do 10 Mbit/s, u rychlejšího už jsou výpadky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

To je docela málo, čekal bych že pevný disk zvládne přes USB aspoň 16 MB/s, a ne 16 Mb/s. Jako by tam bylo jen USB 1.0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Jo a ještě jedna vychytávka pro AB Cryptobox 650HDC - na Androidu je aplikace G-MScreen na ovládání Cryptoboxů (musí být ve stejné síti), jde pak tel. nebo tablet použít jako ovladač, případně programovat nahrávání jak samotné tak přes EPG lépe, než na boxu (tady už je EPG v pořádku na celý týden) + zobrazit a editovat časovač. Mělo by jít ještě na stejné síti i streamovat z boxu na mobil, ale to mně zatím nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Omlouvám se, chybička, blbě na to vidím - má být 16 MB/s...STB má USB 2.0

I to je docela málo.

USB 2.0 by mělo úplně v pohodě propustit dva HD streamy (teoreticky až 60 MB/s, prakticky cca. polovina).

WD Passport Ultra na rozhraní USB 2.0 zvládá cca. 30 MB/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

I těch 16 MB/s by na HD mělo bohatě stačit, vždyť kvalitní HD BD rip má pouhých 2 MB/s, a takový datový tok se určitě nevysílá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mkarek
AB CRYPTOBOX 650 HDC

 

zatím ve zkratce (testováno s modulem CI, nemám možnost zkusit s CI+):

- to hlavní - i placené kanály ukládá nekódované, takže je lze volně přehrát i editovat na PC!

Nahrává ve formátu .TS - celý transport stream, včetně všech jazyků i titulků v souborech po 4Gb (i na ntfs)

 

- proti Kaonu je podstatně svižnější, programování nahrávek bez problémů (lze jak z EPG tak i zvlášť), naplánované nahrávání jde upravit vč. volby denně, týdně, Po-Pá, So-Ne

- naladění všech kanálů cca 3-4 min (volba manuálně, editovat, nastavit první mux UPC (658 MHz,64 QAM,6900 kb/s),červené tlačítko a potvrdit ano na volbu přes síť) - je potřeba být online

- přepínání mezi kanály - nekódované cca 1s, kódované cca 2-3s

- obraz výborný ostrý, zvuk v pohodě - ale pouze mono, stereo - neumí 5.1, i když má optický výstup na zvuk (zase je to mašinka okolo 2000,- Kč, co bych chtěl)

- možnost až 16 skupin oblíbených (po přepnutí na oblíbené zůstává poslední nastavená skupina)

- timeshift také bez problémů

- jako bonus přehrává z USB ts, avi, mp4, mkv (neumí vmw, flc,mov) - ale jen se zvukem AC3, neumí DTS ani přes optiku (nemá dekodér, jde jen obraz) + mp3, jpeg , ale umí výběr audia i titulků, full HD mkv přehraje bez problémů a bez trhání

- podpora (výrobce je na Slovensku) dobrá, každé cca 2 měs. nový FW, teď byl nový i na HDC550, který se už cca rok nedělá

- u polooficiálního fw jde i přehrávat IPTV, Youtube, sdílení mezi stejnými stb (klient, server)...

- EPG - čitelné, podrobné, ale bohužel se načítá cca 5-15 s po každém přepnutí na jiný kanál (to je snad jediné, co mi vadí)

- nový FW nahrát z USB (musí být na toto jen FAT32) je otázka cca 5 min (je to nutnost, nový box měl fw z 10.2014, cca o 3 fw starší)

- tím se sice vše smaže, ale jde udělat na USB jak kompletní záloha vč. starého FW tak i uložit jen nastavený seznam kanálů vč. oblíbených (tento soubor jde v jejich editoru do PC snadno editovat, vč. přidávání do skupin oblíbených a řazení a nahrát zpět do STB - je to rychlejší, než v boxu)

- samozřejmě vše, včetně EPG ve výborné češtině

- další stránka výrobce:

cryptobox.sk

- poloofic. fw + programy na editaci:

http://www.satupdate.net/files/category/608-software-pro-650hdc/

nebo tady:

http://www.digitalne.ellano.sk/forum/ab-cryptobox-650hd

(na obou je třeba registrace zdarma)

 

Co se mně týká, já jsem (za ty peníze) maximálně spokojený - nechtěl jsem do stb dávat přes 5000,- (Technisat) a myslím, že za cca 2300,-

je to určitně kvalitní volba. S Kaonem určitě nesrovnatelné. :P

 

To je zatím vše - pokud vás ještě něco zajímá, napište.

 

jakou verz fw jsi použil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Poslední oficiální 650HDC_MCAS_V1.09.14294_30-06-2015_A (ta funguje bez problémů). Zkoušel jsem i neoficiální 650HDC_V1.09.14294_30-06-2015_A_patch, ale vrátil jsem ofiko, protože upravená neumí nahrávat přes půlnoc (jakákoliv naprogramovaná nahrávka přes půlnoc se ukončí přesně v 0:00)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
I těch 16 MB/s by na HD mělo bohatě stačit, vždyť kvalitní HD BD rip má pouhých 2 MB/s, a takový datový tok se určitě nevysílá :)

Ano, i těch 16MB/s naměřených u toho USB disku by mělo stačit, ale není tam taková velká rezerva, jak si myslíš.

HBO HD: obraz průměrně cca. 15Mbit/s, nárazově přes 30Mbit/s.

Pokud připočteš dvě audio stopy (cca. 2 x 384kbit/s) a další balast, tak dostaneš 2 MB/s, nárazově až 4 MB/s.

Ostatní HD programy takový bitrate nedosahují, ale i tak, záznam dvou HD streamů současně (dejme tomu v nárazech kolem 6MB/s) představuje u disku přesouvání hlaviček a není možné počítat se stejnou rychlostí jako v případě jednoho (sekvenčního) zápisu.

Originál BD může mít bitrate až cca. 6,5MB/s (5MB/s video + 1MB/s audio + balast).

Ten BD rip, o kterém píšeš, má 2 MB/s jen díky osekání stop, rekompresi audia a především díky rekompresi videa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Přesně tak, realita je, že dva HD záznamy současně box nebo externí HDD nestíhá, nicméně lze jeden HD nahrávat a jeden HD ze stejného muxu sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...