Přejít na obsah

HD DVR Mediabox Horizont DMC7002 - integrované WIFI


Návštěvník zozo

Doporučené příspěvky

Návštěvník zozo

Zdravím, přešel jsem na službu Horizont a vyměnil zařízení UPC za Horizont HD DVR Mediabox - umožňuje nahrávat a integrované Wifi .

Tím jsem odstavil svůj externí WiFi router Tenda W311r+ a překvapila mne rychlost spojení nap. notebooku s Mediaboxom.

Ve vlastnostech wifi mne standardně se vykazovala rychlost spojení 150Mbit . V současné době využívám integrované Wifi z HD DVR Mediaboxu, který dle parametrů podporuje normy 802.11b, g, n . I přesto rychlost spojení je jen 72Mbit . Má s tím někdo stejné zkušenosti po výměně zařízení ?

Dle info z technický podpory pásmu na rychlosti 2,5 GHz víc nedostanu a mám použít 5GHz pásmo :) , protože zařízení umí obě pásma .

díky za názory k zařízení a info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, já mám HDR mediabox asi týden, rychlosti jsou u mě jak pevným připojením tak Wi-Fi 120/12 Mbps, tedy max. možnou rychlostí připojení. Wi-Fi mám nastavenu na 5 GHz. Mám teměř ideální podmínky pro šíření signálu ( mediabox cca. 5 m od pc bez překážek), nicméně původní wifi router jsem měl umístěn 1/2 m od pc a měl horší signál než mediabox

http://www.speedtest.net/my-result/4384909441

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zozo

Dik za info, divné ... že vam to funguje rychle .

Ja i přes web integrovaného rozhraní wifi routru v HD DVR Mediaboxu jsem zkoušel varianty norem , atd :

nastavil jsem že chci jen normu : 802.11g a jelo mne to 54Mbit , pak jsem dal že chci jen 802.11n .. a víc než 72Mbit nedá wifi. Jedu na 2.5 GHz protože zařízení doma mne 5GHz pasmo nepodporují , a díval jsem se přes Wifi analyzer zda se to nekde netluče s jinými sítěmi . Ja jedu na CH6 na plný kotel signál a nejbližší síť má CH10 zhruba do -80db .

Je to moc divné že na normě 802.11n nedosáhnu větší rychlost, co bytato norma měla umět . Bude asi nutné technické UPC kontaktovat znovu .. co nato .

PS - skusil som technické UPC o víkendu, ale to jsem asi neměl: rady o ničem a záver že na normě 802.11n víc než 54 MBit nejde a že mám být rád za 72Mbit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 120Mbit a na obou pasmech mam pres wifi pozadovanou rychlost. 5GHz podporuje i 802.11 ac. Ve webovem admin rozhrani jsem nic nenastavoval, nechal jsem defaultni nastaveni, tim myslim normu site.

Tezko by UPC nasazovalo zarizeni, ktere nezvladne jimi nabizene a inzerovane rychlosti

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV
  • Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zozo

Ja parametry jsem přes to admin rozhraní vratil - co nastavuje standartně / to jsem jen zkoušel zda stím nehýbnu /

Si myslím že bude problem/záhada s wifi modulem . Protože když napíchnu kabel tak spojení / rychlost je OK cca 125Mbit hlasi měření /

Vydráždím technickou podporu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zozo

Tak to jsem zatím nezkoušel - tovární nastavení ..

jak mne to technik co to přines a zapojil nastavil , tak to mám .. jen s tím WIFI jsem si hrál ... ( už jsem to i resetoval jak to má vzádu to tlačítko a WIFI se nakonfigurovala standartně do "továrního" nastavení ) ale bylo to stejné ... tak pak jsem vlastně proto jsem zkoušel varianty přes admin rozhraní .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi zkousel to samy jak ja. Jeste si zkus pohrat s nastavenim wifi na kompu, jestli tam nebude chyba. Jinak zatim jsem neprisel na zpusob, jak na routeru zmenit DNS servery. V minulosti mi blbky ty UPC DNS, tak jsem pouzival public google a ted mi to nejde zmenit.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV
  • Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravim ja mam taky HD DVR Mediabox a rychlost 200mb na 20mb upload ....notas mi bere jen 40mb download a 20 upload je to tim ze wifi karta vic nebere takze buhvi co do toho montujou:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...