Přejít na obsah

Počet IP adres


JirkaP

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradit.

V současné době používám modem Technicolor T7200 v režimu bridge. A za ním mám Mikrotik RB962UiGS, který obsluhuje všechny počítače a telefony v domácnosti. Vše je plně funkční.

Televizor je na tento Mikrotik připojen pře WI-FI, což ale není to pravé ořechové. Občas se mi přehrávání přes červené tlačítko zasekne - po chvíli se zase rozjede. Problém si myslím, že je v tom, že to WI-Fi nestíhá. Přes WI-FI je to z důvodů velké vzdálenosti mezi Mikrotik a televizí. 
Vzdálenost mezi modem Technicolor T7200 a televizí je malá - nebyl by tedy problém propojit modem s televizí přímo.

A já se ptám.

1. - Můžu připojit televizi přímo na modem, a budete toto zapojení funkční ? 
2. - Lze někde zjistit kolik můžu dostat ( použít ) IP adres ?

Mám totiž nejnižší tarif 50 Mb/s a pokud se dobře pamatuji, tak k tomuto tarifu byla jen jedna IP adresa.
Proto si myslím, že pokud zapojím televizor přímo kabelem do modemu, tak už nedostanu druhou IP adresu na Mikrotik. Protože u tarifu 50 Mb/s je přidělena pouze jedna IP adresa.
Ptám se protože modem mám schovaný za obývákovou stěnou, a přístup k němu je pro mne práce na celý den - obyváková stěna je sešroubovaná z mnoha komponentů. Takže to nemůžu jednoduše vyzkoušet.

Díky za odpovědi.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Přečti si otázky na které jsem se ptal. Na přehrávání v podsíti pomocí DLNA to nebylo, a switch s dlouhým kabelem taky nemám.

@quadra2030 Telefon nemám.  Takže varianta odpojit ( vypnout ) telefon u mne není možná.

Vím určitě, že se to zde před mnoha roky řešilo ( když společnost Karneval koupilo UPC ). A někteří tvrdili, že i když mají nízký tarif ( v té době to byla jiná rychlost ), že mají vyzkoušeno, že dostávají více IP adres. Ale někteří tvrdili, že mají stále jen jednu. 

Třeba mi odpoví @Marek-26, který si myslím bude znát odpovědi na moje otázky.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nemám kabel a switch, tak si to seženu, ne? :-)
A znovu uvedu, že co bylo kdysi za UPC, to za VF už platit nemusí. Navíc IPv4 dochází, takže takový krok - omezení na jednu IPv4 adresu - lze dřív nebo později čekat u všech tarifů.
Co se týká dávných časů, tak Karneval dával jednu veřejnou a tuším dvě neveřejné IPv4.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler .. Co se týká dávných časů, tak Karneval dával jednu veřejnou a tuším dvě neveřejné IPv4..

To se mýlíš. U nízkých tarifů dával jednu veřejnou adresu a u vyšších dával až 5 veřejných adres.

Ale máš pravdu, že veřejné IP4 dochází.  Proto jsem taky založil tento dotaz, a zjišťuji jak to v současné době je. 

 

Ještě přidám jednu otázku.

3.  Může nový router - ASUS RT-AX56U,  který je ve většině testech chválen odstranit občasné výpadky televize ? Je to přeci jen novější  - modernější výrobek než ten Mikrotik.

PS:  Všechny přenosné počítače v domácnosti, i telefony nemají žádný problém s výpadky nebo s rychlostí ve spojení s Mikrotikem.  Jen u televize při přehrávání přes červené tlačítko dochází k občasným zásekům - což mi teda vadí.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Počet IP adres

Raději jsem to vyzkoušel,  na tarifu 300 s černým Compalem jako modemem lze mít 3 veřejné IP - nemám doma v neděli ráno po ruce víc routrů. 🙂  Teď jsem to zkušebně zapojil, všechny zařízení lze vypínat nebo restartovat nebo vyžádat obnovení IP z DHCP serveru poskytovatele a stav se nemění. Jestli je to tak i dejme tomu po 24 hod. nevím.
S tarifem 50 to bude možná jinak, konečně na Mikrotiku si to můžeš na zkoušku nastavit a uvidíš kolik veřejných IP dostane.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Pagan
V 10. 10. 2020 v 22:16, JirkaP napsal:

@Adolf.Shitler .. Co se týká dávných časů, tak Karneval dával jednu veřejnou a tuším dvě neveřejné IPv4..

To se mýlíš. U nízkých tarifů dával jednu veřejnou adresu a u vyšších dával až 5 veřejných adres.

Ale máš pravdu, že veřejné IP4 dochází.  Proto jsem taky založil tento dotaz, a zjišťuji jak to v současné době je. 

 

Ještě přidám jednu otázku.

3.  Může nový router - ASUS RT-AX56U,  který je ve většině testech chválen odstranit občasné výpadky televize ? Je to přeci jen novější  - modernější výrobek než ten Mikrotik.

PS:  Všechny přenosné počítače v domácnosti, i telefony nemají žádný problém s výpadky nebo s rychlostí ve spojení s Mikrotikem.  Jen u televize při přehrávání přes červené tlačítko dochází k občasným zásekům - což mi teda vadí.

Ten Mikrotik je podle modelového označení bez WiFi. Jak ti s WiFi pomůže jeho výměna? Nehledě na to že jestliže tvoje TV nemá alespoň WiFi AC tak žádný benefit nepocítíš. Obecně bych ale tv nedoporučoval přes WiFi... Zbytečně zasírá WiFi neustálým přenosem a zhoršuješ tak rf podmínky nejen sobě ale i sousedům. Buď tam dotahni kabel nebo kup power line a tahej to přes ní. Kdyžtak postni nastavení WiFi ( interface wireless print) a kouknu se ti co děláš špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...