Přejít na obsah

HD DVR Mediabox - problémy s 5GHz wifi


Návštěvník Budulman

Doporučené příspěvky

"Nicméně, z mnoha důvodů bývá vhodné používat odlišné identifikátory pro každou z obou sítí..."

Tak ty důvody si tedy rád poslechnu, protože ve skutečnosti se u "lepších" sítí, např. UniFi, vždy používá SSID společné, stejně jako společné heslo a koncová zařízení si pak sama vyberou, k čemu se připojí. Podobně funguje třeba i TP-Link s OneMesh a různé AP, kde je také SSID a heslo identické pro 2,4 i 5 GHz.

@ Budulman Ještě tady nezazněla možnost Powerline, to jenom pro úplnost, když se nechce tahat ten kabel přes 3 zdi :)

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Powerline asi ok, ale pořád investice navíc... sice dneska asi už jen pár stovek, ale pořád peníze navíc.

A pro mě zbytečný tam, kde wi-fi funguje, když funguje jak má. (a teď snad fungovat už bude)

Na jednu telku, kterou pouštím jednou za uherák to nemá ani smysl 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník M4R3C

Dobrý den,

vím že to člověk nechce úplně slyšet (když si platí za zařízení které k té službě dostal)
Ale já měl vždy jen samé problémy s těmahle zařízeníma od poskytovatele (ač by si člověk  myslel že právě na tuto síť by to mělo být nejlépe odladěno při tak masivním prodeji)

Teď k jádru:

1) TESTOVÁNÍ
měl jsem možnost testovat ať už od UPC či teď VF již 4 různé "škatule" jinak se to totiž nazvat nedá...:( 😄 (z toho 2 totožné produkty a 2 úplně jiné) 

2)MÉ ZJIŠTĚNÍ

 vždy jsem došel do situace že bych to zařízení buď rošlápnul (což sem si říkal že bych musel vynaložit další náklady 😄 ) nebo z něho udělal jen přemostění na nějaký normální mnou vybraný router pro který jsem si vždy z nasranosti jel v tu nejméně vhoudnou chvíli.. (jak to tak bejvá) 
A to nemluvím vůbec o tom že v těch zařízeních bylo věčně bezpečnostních chyb víc jak dírek v ementálu! A "chytrost" těchto zařízení podle mého zjištění končila někde u dálkového ovladače ke klasickým starým CRT Televizím.. 

Chápu že tohle asi člověk nechce úplně slyšet ale od tý doby co to dělám automaticky co zjistím že tam je UPC či VF internet či tomu podobné tak automaticky jdu koupit něco dalšího 😄

A musím zaklepat hle najednou jsem s nima i docela spokojenej 😄 haha

Hold jak se bohužel říká i kovářova kobyla chodí bosa. Tak bohužel tady to platí dvojnásob.. 😞

Ale jinak jsem se u vašeho příspěvku kde popisujete zkušenost s podporou velice pobavil. 😄 (jen nevím zda bych se takhle smál ve vaší kůži 😄 Ne to sem si jistej že bych takhle klidnou odpověď v  mailu napsal asi jen jednou. 🙂

Hezký den

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Budulman

Mno, po "dlouhé" době naprostého klidu a fungvání je stejná situace zpátky a poslední týden bych to nejradši zase vyhodil z okna.
Dítě to na notebooku vyhazuje z wifiny při vyučování několikrát za dopoledne a je úplně jedno který pásmo.

Pracovní notes to samý, když něco řeším přes Teamsy, lidi na druhé straně si myslej, že mám snad starý mobilní GPRS a častokrát je to fakt na zbláznění.

Mobily to vykopává taky...

Už aby tohle zařízení vyměnili za něco normálního...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

No, on byl od výměny docela dlouho klid a všechno fungovalo, takže nebylo potřeba nic řešit a zapojení dalšího zařízení jsem se chtěl vyhnout. Pokud by fungovalo co fungovat má.

Jestli za chvíli dostanu Vodafone box a modem, jak píše tomus, nemá smysl teď něco vymýšlet a počkám na nové zařízení.

Pak se uvidí 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...