Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Souhlas se Standou, Je pravděpodobné, že z Horizonu nepůjde nahrávky archivovat.

Posuzovat ostatní aspekty přijímače Horizon nemohu. Dokonce se nelze orientovat ani podle zkušeností zahraničních klientů UPC, protože, pokud vím, v ČR se má jednat o zcela jiný přístroj.

Možnost sledovat TV vysílání i na jiných zařízeních (včetně mobilních) v lokální síti, je jedna z nejvíce proklamovaných vlastností přístroje Horizon. S TechniCorderem to je možné také. Stejně jako Digit ISIO C, v TechniCorderu lze také zapnout funkci "uPnP Server". Samozřejmě i v tomto případě zde bude omezení 2 modulů, tj. možnost dekódování současně max. 2 kódovaných programů. Se zapnutou funkcí opožděného dekódování by to znamenalo možnost jeden kódovaný kanál sledovat přímo na TV, druhý kódovaný sledovat např. na tabletu. S přídavným dvou-tunerovým modulem by se mezitím mohly další dva programy (ať už kódované nebo nekódované) nahrávat. Zatím jsem ale stihl otestovat TechniCorder jen s vypnutou funkcí opožděného dekódování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tomasek73tb

Dobrý den.

Máte někdo zkušenost s připojením do sítě TechniSat TechniCorder ISIO STC? Mám na externím hdd uložišti uložený filmy, přístroj vidí název hdd, ale ne podadresáře :| . Síť mám nastavenou stejně jako u předcházejícího přístroje, u toho to fungovalo dobře :) .

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Dobrý den.

Máte někdo zkušenost s připojením do sítě TechniSat TechniCorder ISIO STC? Mám na externím hdd uložišti uložený filmy, přístroj vidí název hdd, ale ne podadresáře :| . Síť mám nastavenou stejně jako u předcházejícího přístroje, u toho to fungovalo dobře :) .

Děkuji za odpověď

Nevím, jaké síťové externí hdd úložiště konkrétně máš, ale já jsem musel na svém NASu Synology provést nastavení, aby na jeho obsah TechniCorder viděl.

 

Konkrétně pro NAS Synology jsou, pokud vím, dvě možnosti, jak jeho obsah zpřístupnit pro TechniCorder:

 

a) Povolit účet "guest" a nastavit práva na sdílené složky tak, aby z nich mohl účet guest číst.

Tento první způsob se mi moc nelíbil, protože guest je přístup bez hesla, může tam přes něj kdokoliv a anonymně. Člověk pak nemá ponětí o tom, kdo na ten NAS leze. Ovšem, možná že v tvém případě, když máš disk, na kterém máš jen filmy, by ti to vadit nemuselo.

 

b) V NASu do konfiguračního souboru /usr/syno/etc/smb.conf vložit v sekci [global] nový řádek "guest account = nobody".

TechniCorder se pak při přístupu k NASu zeptá na jméno a heslo (a také - zapamatuje si ho i pro příští přístup k dané síťové cestě).

Viz příspěvek od Dagyho zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
ahoj, prosim te ,zajímalo by me ,jak je na tom s prehravanim MKW, mpeg4, avi ??

 

dekuji

MKV, MPEG4, AVI jsou tzv. kontejnery, které mohou obsahovat prakticky cokoliv - jakékoliv kodeky.

TechniCorder ISIO STC (i předchozí ISIO modely) podporuje většinu běžných kodeků (a těchto kontejnerů) - zhruba v rozsahu, jako dnešní běžné blueray přehrávače.

Ovšem, jak už jsem tu psal v úvodu - externí textové titulky (.srt, .sub) nelze v TechniCorderu zobrazit (a ani v dřívějších ISIO modelech). Nevím proč, Němci to prostě neřeší. Samozřejmě, titulky klasické, tj. DVB titulky nebo i teletextové titulky, pokud je obsahuje transport stream, případně titulky, které jsou součástí DVD-VOB souborů zobrazit umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tomasek73tb

Mám MAC k němu Airport Time Capsule, přes ten jde síť s názvem - záloha. V počítači když zapnu WiFi záloha, dostanu se na hdd. Nastavil jsem u TechniSat TechniCorder ISIO STC WiFi záloha, objevila se cesta, ale už né podadresáře. Těď jsem nastavil Airport Time Capsule na hosta s heslem a nic to nedělá, stále stejný. V TechniSatu nemám hdd. U TechnSat Digicorder ISIO S to fungovalo, teď jsem to ještě jednou vše porovnal a nenašel jsem rozdíl. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ty jsi nastavil na tom AirPort Time Capsule tzv. "Guest Network". To je něco jiného než uživatelský účet "guest" pro sdílené složky SMB/CIFS. Nevím, jestli v AirPort Time Capsule lze povolit uživatelský účet guest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dvbtshop

Umí tenhle přístroj přehrávat DVD-Video archivované jako .ISO (ať už z NAS nebo z USB), případně z externí DVD mechaniky připojené přes USB? Prostě obdoba pluginu DVD-Player pro Dreamboxy nebo VU+. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Umí tenhle přístroj přehrávat DVD-Video archivované jako .ISO (ať už z NAS nebo z USB), případně z externí DVD mechaniky připojené přes USB? Prostě obdoba pluginu DVD-Player pro Dreamboxy nebo VU+. Díky.

U TechniCorderu jsem to ještě nezkoušel, ale předpokládám, že ne, protože předchozí model Digit ISIO C ta DVD-ISO přehrávat neuměl.

Co ale vím jistě, TechniCorder umí přehrávat jednotlivé VOB soubory z DVD, protože jsem to o víkendu využil. Není to tak komfortní, ale použitelné to je.

Připadá mi, jakoby obecně výrobci přehrávačů dostali přes packy od ochránců autorských práv, protože např. blu-ray přehrávače od LG kdysi DVD-ISO podporovaly, ale firmware posledních cca. 4 až 5 let to neumožňuje.

Buď tedy se smířit s přehráváním jednotlivých VOB nebo bezztrátově zkonvertovat DVD do MKV pomocí MakeMKV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tomasek73tb
Ty jsi nastavil na tom AirPort Time Capsule tzv. "Guest Network". To je něco jiného než uživatelský účet "guest" pro sdílené složky SMB/CIFS. Nevím, jestli v AirPort Time Capsule lze povolit uživatelský účet guest.

Nastavení jse žádné nenašel. Asi bude problém v SMB/CIFS. Podle toho co jsem našel, tak je to kodování, nebo formát. MAC a Windows mají asi jiné. Přístroj asi neumí číst data na hdd Cpsule. Předchůdce to uměl. Budu bádat dál :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...