Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

quadra2030: ještě dotaz:

Které z těch programů, které jsi nahrával/sledoval byly kódované?

Ptám se proto, jestli v tom nemůže hrát roli zaneprázdněnost CA modulů procesem již běžícího dekódování jiného programu?

Vložené máš dva moduly UPC, že? Kódované programy tedy souběžně mohou být využity jen dva. Obejít by se to dalo zřejmě povolením opožděného dekódování (viz výše).

Píšeš, že když začneš sledovat live TV až po spuštění obou naplánovaných nahrávání, tak "nie je problém a vsetko funguje ako ma". Co si pod tím mám představit? Přijímač ti umožní sledovat třetí program (kódovaný/nekódovaný?) nebo že ti přijímač korektně napíše, že už jsou dva CA moduly zaneprázdněné, takže máš smůlu?

Ještě prosím napiš, jak máš nastavenou tu volbu rezervace tunerů pro live, jak jsem psal výše.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su v nom dva CI moduly UPC SK s rovnakym predplatnym a zostavou programov, obidva boli kodovane (kazdy v inom multiplexe), live bol nekodovany.. to by predsa malo fungovat! Rezervaciu som nemenil (tusim je default 1?).. pozriem cez vikend, ked sa k tomu dostanem.

 

Ak som dobre pochopil z navodu, tak malo by to fungovat tak, ze obsadzuje tunery v poradi - prvy pride, prvy melie..

 

Ked uz bezia dve kodovane nahravania (a teda su obsadene dva CI moduly), mozem bez problemov pozerat live nekodovane kanaly.. pri kodovanych to samozrejme vypise, ze su obsadene CI.. problem nastane v kombinacii, jedno kodovane nahravanie bezi, pozeram nieco live na free a ma sa zacat dalsie kodovane nahravanie..

 

Vyskusam to detailne cez vikend a pripadne poslem ako bug do Technisatu.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Že by ten rozšiřující modul neuměl využít CI sloty?

Jsem zvědav na výsledky tvých pokusů. Já ten rošiřující modul bohužel nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mjarek

Poraďte prosím jak vytvořit nový seznam programů. Mám jeden svůj seznam oblíbených programů. Nicméně chtěl bych si vytvořit ještě jeden ale nemohu na to přijít jak.

Edit: Tak již vyřešeno. Je to vcelku jednoduchá záležitost. Jenom na to přijít. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som vela casu sa s tym hrat - ale vyzera to naozaj tak, ze pri styroch tuneroch je problem s priradovanim CI modulov, ak to skusam s nekodovanymi programami, vsetko ide ako ma.

 

Na nemeckych forach sa na toto tiez stazuju uzivatelia - a nemecke kablovky pouzivaju ine kodovanie - napr. AlphaCrypt.. cize je to nezavisle od vlastnosti CI modulu.

 

Zaslane do Technisatu, vraj sa tomu budu intenzivne venovat a testovat.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Už mám také ten přídavný dvou-tunerový modul.

Současně lze přijímat jen 2 kódované kanály, protože přijímač má k dispozici pouze dva CA moduly pro dekódování.

Přídavné dva tunery je možné využít pro příjem nekódovaných programů.

Software přijímače však po vložení přídavného dvojtuneru považuje za limit příjmu ten počet tunerů, tj. 4, takže při snaze o nastavení nahrávání třetího a čtvrtého kódovaného programu neupozorní, že už je vyčerpán počet modulů, které jsou potřebné pro dekódování.

Na rozdíl od satelitního příjmu to ale vypadá, že v kabelovce se klíče nemění často, takže by vše mohla vyřešit funkce "opožděné dekódování".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, uvazuji o tomto pristroji, protoze manzelka si chce dost nahravat a tedka mam K2, kde nemohu zaroven nahravat a sledovat jiny kanal. Mam ale nekolik dotazu:

 

1) Kolik tedy mohu nahravat veci (poradu) najednou? Pokud si prikoupim u Licy druhou kartu (jeden CA uz mam) tak mohu tedy dva nahravat soucasne, nebo jeden sledovat a jeden nahravat? Nebo je to tam, ze mohu nahravat vice (DVB-T).

 

Nyni mam pridavny ext. disk v K2 a mam tam spoustu poradu - kdyz ho pripojim k novemu pristroji, budou pouzitelne? Nerad bych o to prisel (o ty porady)

 

3) vidim, ze se stale spatne zobrazuje cast znaků v EPG - myslite, ze uz konecne brzo soudruzi nemecky udelaji opravu?

 

Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ahoj Trabi,

1) Kolik tedy mohu nahravat veci (poradu) najednou? Pokud si prikoupim u Licy druhou kartu (jeden CA uz mam) tak mohu tedy dva nahravat soucasne, nebo jeden sledovat a jeden nahravat? Nebo je to tam, ze mohu nahravat vice (DVB-T).

Při vložených dvou CA modulech UPC je možné přijímat dva kódované programy najednou.

Tím "přijímat" myslím: 1 kódovaný sledovat a 1 kódovaný nahrávat nebo 2 kódované nahrávat a některý z nich zároveň sledovat, ale žádný jiný kódovaný program).

Pokud budeš mít přídavný dvojtunerový modul, tak platí to co jsem napsal výše, ale navíc můžeš přijímat další dva nekódované programy (ať už DVB-C nebo DVB-T).

quadra2030 tu psal, že měl nějaké potíže s prioritou přidělování CA modulů.

Já jsem se to pokoušel doma navodit, ale nepovedlo se mi to.

Sledoval jsem ČT1 HD, z přehledu EPG jsem zapnul nahrávání z HBO HD a vrátil jsem se ke sledování ČT1 HD. Pak jsem ještě stejným způsobem zapnul nahrávání pořadu z Filmbox HD. Vrátil jsem se pak znovu ke sledování ČT1 HD. Vše proběhlo v pořádku. Oba kódované programy se nahrávaly, bylo možné se mezi živým ČT1 HD a nahrávanými HBO HD a Filmbox HD přepínat.

Stejně jsem uspěl s následujícím postupem.

Sledoval jsem HBO HD. Spustil jsem jeho nahrávání. Přepnul jsem se na ČT1 HD. Z přehledu EPG jsem spustil nahrávání dalšího kódovaného programu - Eurosport HD. Vrátil jsem se k živému sledování ČT1 HD. Přepnul jsem na HBO HD a pak i na Eurosport HD - vše v pohodě.

Když jsem zkusil spustit nahrávání třetího kódovaného programu (např. AXN HD), tak jsem narazil na jeden nedostatek SW - přijímač mě neupozornil, že už nemá k dispozici volný modul k dekódování a nahrávání spustil. Nahrál ale jen "tmu". Když jsem na AXN HD jen přepnul, tak mi přijímač korektně napsal upozornění, že program je kódovaný a že jej už není schopen dekódovat. Pokud jsem zaměstnal čtvrtý tuner nahráváním pořadu z AXN, což je nekódovaný program, tak opět - nahrávání i sledování bez problémů.

Úplně jiný příběh je se zapnutou funkcí "opožděné dekódování" (psal jsem tu o tom). V takovém případě můžeš nahrávat klidně i čtyři kódované programy najednou. To ale chce ještě čas, než se ověří, jestli je na to spolehnutí a jak často se mění kódovací klíče v síti UPC.

Nyni mam pridavny ext. disk v K2 a mam tam spoustu poradu - kdyz ho pripojim k novemu pristroji, budou pouzitelne? Nerad bych o to prisel (o ty porady)

Já mám teď připojený k TechniCorder ISIO STC externí disk WD MyBook AV 1TB (formát FAT32), který jinak používám s Digit ISIO C. TechniCorder si s diskem rozumí. Obsah vidí, nahrává na něj a nahrávky pořízené v Digit ISIO C normálně přehrává. Předpokládám, že stejně to bude s diskem, který používáš s TechniStar K2 ISIO.

3) vidim, ze se stale spatne zobrazuje cast znaků v EPG - myslite, ze uz konecne brzo soudruzi nemecky udelaji opravu?

Podle mých informací, někdy na přelomu únor/březen by pro TechniCorder ISIO STC měla vyjít nová verze SW. Ta by, kromě jiného, měla obsahovat i opravu chyby zobrazovaní českých znaků v rozšířené informaci EPG.

 

Být tebou, s koupí počkám do března. To se tu od nás dozvíš odezvu na novou verzi SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi.

 

Jde me i o to, ze se letos asi dockame Horizon, zda teda vůbec má cenu tento pristroj kupovat. ...Pristroj se zda úplně špičkovej. Viděl jsem ten přistroj co asi bude na Horizon moc se mi nelíbí, ani nevím, kolik bude stát pronájem (nechce se me moc platit za pronajem) a taky pochybuji, ze nahravky půjdou zpracovavat na PC.....tak nevim no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...