Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník monsieurvelo

Zdravím,
snad se v roce 2023 ještě najde pár skalních fanoušků TechniSatu TechniCorder ISIO STC 🙂

Pořídil jsem si druhý TechniSat TechniCorder ISIO STC a v obou přístrojích mám v šuplíku interní 1 TB pevný disk TechniSat StreamStore 100.
Oba přístroje mám připojené přes WiFi ke stejné síti.

Je možné, aby bylo z jednoho přístroje možné vidět přes síť na HDD z druhého přístroje a naopak?
Vidět myšleno ve smyslu přehrávat, kopírovat, popřípadě i ukládat záznamy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník monsieurvelo

Zkusím ještě jeden dotaz - lze se dostat na HDD s formátem souborů TDS nějak jinak než přes ten "file manager" ve správě filmů?  Jde mi o to, že při kopírování mezi interním 1TB HDD a externím 1TB HDD, který mám rozdělen na jeden 500GB (Fat32) a jeden 500GB (formát TSD) došlo k tomu, že některé složky ve file manageru prostě zmizely i když tam fyzicky jsou, jiné nejdou smazat apod. Práce s tím "file managerem" je o nervy. Nejde mi o to dostat data z TechniSatu ven, chtěl bych se na ty disky jen dostat přes nějaký jiný rozumný program a udělat na obou HDD pořádek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník monsieurvelo

Tak se mi podařilo dohledat odpověď:

Funguje to takto:
- súbory uložené v zložke "Moje záznamy TV pořadu" sa zobrazujú ako jeden súbor, TechniSat zobrazí ich EPG, zvukové stopy atď.
- zložka "Moje záznamy TV pořadu" môže byť vytvorená na internom HDD, NAS, USB. Kopírovanie programov medzi týmito zložkami vždy zachová všetky dáta, EPG a komfort zobrazenia.
- túto zložku treba vytvoriť tak, že raz nastavíš pre nahrávanie v menu SPRAVA FILMU-DVR/HUDBY/OBRAZKU -> NASTAVENI ZAZNAMOVYCH MEDII daný HDD ako disk pre nahrávanie. Potom zapni tlačítkom REC nahrávanie, nahraj 10 sekund hocičoho. Na disku sa vytvorí daná zložka s jedným záznamom. Medzi takýmito zložkami na rôznych diskoch môžeš ľubovoľne kopírovať a presúvať záznamy. Ich názov sa nezmení a EPG je tam.
- možno vytvoriť podzložky v zložke "Moje záznamy TV pořadu". Súbory v týchto podzložkách sa budú chovať rovnako.
- možno kombinovať, napr. interný HDD je formát TSD, NAS v NTFS, USB HDD FAT32 a môžeš medzi nimi ľubovoľne kopírovať.
- v momente keď skopíruješ záznam do zložky, ktorá je "nad" zložkou "Moje záznamy TV pořadu", t.j. v hlavnom koreni USB HDD, NAS alebo aj na internom HDD tak záznam vytvorí svoju vlastnú zložku s názvom vo formáte "dátum_hodina_minuta_názov nahrávky". v tejto zložke budú tri súbory - ts, msc, dsc. TS je stream, ktorý môžeš prehrať na hociakom zariadení. EPG sa nezobrazuje. DSC a MSC nesú nejakú informáciu, podľa mňa EPG a zvukové stopy.
- ak takúto zložku bez dotknutia skopíruješ nazad do ľubovoľného disku do zložky "Moje záznamy TV pořadu" obnoví sa opäť pôvodný názov a EPG informácia. Zrejme keď vymažeš DSC a MSC tak sa informácie stratia.
- názvy súborov sa musia zhodovať s názvom zložky.

 

U mě nastal problém, když jsem kopíroval soubor z interního HDD ze složky "Moje záznamy TV pořadu" na externí HDD mimo složku "Moje záznamy TV pořadu".
Tento způsob kopírovaní vytváří shora uvedené složky ve kterých jsou 3 soubory (ts, msc, dsc). Některé takto vytvořené složky mi pak nešlo smazat, jiné prostě zmizely.
Teď už jsem chytřejší a vím jak se těchto chyb vyvarovat 🙂

 

Dále jsem dohledal, že HDD ve formátu TSD by se dal připojit k PC přes Digiextractor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...