Přejít na obsah

Vodafone blokuje porty (VOIP - SIP - port 5060)?


Návštěvník mirage7

Doporučené příspěvky

Návštěvník mirage7

Zdravim, pres 10 let jsem po UPC internetu pouzival VOIP tel. sluzbu operatora Fayn - kombinace  modem Technicolor, router Asus RT-AC56U, VOIP brana Cisco SPA122, SIP port 5060, lokalita Brno-Zabovresky.

Od zari tento port blokovany a VOIP nefukcni. Kdyz jsem VOIP branu zapojil v praci k jinemu providerovi, funguje bez problemu. Doma jsem ji zkousel naprimo zapojit do Technicoloru, ale stejny problem - takze na vine neni Asus router, ale Vodafone. 

Nesetkal se nekdo se stejnym problemem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem to vyzkoušel a u mě všechno funguje, jak volání z mobilu z Wi-Fi přes VoIP Fayn  tak i Odorik, a z VoIP telefonu přes 802.cz , takže Vodafone žádné porty globálně neblokuje, mám to nastavené na výchozí port 5060.

Jediné co mě napadá, jestli ti Vodafone zablokoval porty z důvodu nějaké virové nákazy v tvém PC, můžeš zkusit zavolat na technickou podporu a zeptat se jestli ti to neblokli, ale to by ti nechodili i další služby jako třeba email přes klienta.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
V 3. 10. 2020 v 14:10, tomus napsal:

nevidím důvod proč by to Vodafone měl blokovat.

Ze neni duvod bohuzel neznamena, ze to nedela.
Posledni cca rok se VoIP zabyvam trochu vic a kdyz jsme s kolegou testovali nejake nase reseni, u nej doma na siti O2 nefungovala SIP signalizace... a postupne jsme zjistili, ze je to prave nejake "blokovani" portu 5060 - jakmile jsme prehodili SIP signalizaci na jiny port, vsechno zacalo krasne fungovat.
Ano, to se tykalo O2 a tady jde rec o VF... vim o tom...

Nemusi se nutne jednat o blokovani jako takove, ale muze je napr. poskytovatel (tady myslim O2 nebo VF) pouzivat pro vlastni VoIP sluzbu - @mirage7, nepresels napr. nekdy v tom zari na tarif, ktery obsahuje i telefon (zatimco predtim jsi telefon nemel)? V podpisu sice telefon nemas uvedeny, ale kdo si podpis aktualizuje, zejo... navic je v tom stejne zmatek (ma to byt pevna nebo mobil?)
Mozna jsem mimo, jen premyslim nahlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U portu 5060 bývá nezřídka problém se SIP ALG, což sice jako podpora SIP bylo tvůrci myšleno dobře, ale v praxi je to obvykle kontraproduktivní. U SIP signalizace ale může být problém v momentě, kdy VoIP operátor neumí port jiný, než jenom 5060. Pak je na zvážení, jestli nejít jinam...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jen drobny offtopic k tomu ALG:

Ano, o tom, jake je SIP ALG straslive zlo, jsem toho videl napsaneho hodne...
Ja mam zkusenost jen s mym TP-Linkem TL-WDR-4300, kde SIP ALG delal presne to, co delat mel - prepisoval lokalni/interni IP adresu v SIP komunikaci na verejnou externi adresu (tj. umoznil mi korektni provoz Asterisku za NATem i bez zcela spravne konfigurace IP adres v sip.conf). Kdyz jsem vypnul SIP ALG v routeru, musel jsem spravne nakonfigurovat Asterisk, aby SIP komunikace vyjednala spravne adresy pro RTP streamy...
Takze vsechno zafungovalo presne tak, jak to tvurci SIP ALG zamysleli 😉

Jasne, je to jen jedina zkusenost a jini vyrobci to muzou mit implementovane kdovijak blbe...
Treba se tohle info muze nekdy nekomu hodit, az na nej narazi pres vyhledavani 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TP-Link 4300 jsem měl taky a SIP ALG (jako třeba u Archer C7) tam není, resp. pokud ano, pak tato funkce není s volbou enable/disable v menu (to stejné platí pro TP-Link 3600). Možná s nějakým alternativním firmware ano, ale ten jsem kvůli absenci HW NAT nikdy neinstaloval.

Jinak u toho TP-Linku je RTSP ALG, ale to je pouze signalizace, nikoliv SIP ALG jako takové.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...