Přejít na obsah

Horizon Go Windows App končí


Arcao

Doporučené příspěvky

@kamkol Horizon apka a prostředí není věcí Vodafone (celé to zůstalo původnímu majiteli UPC). Všichni doufáme, že přijde zkvalitnění služeb v jejich vlastních aplikacích, na které netrpělivě čekáme a ti, co nejsou přehnaní optimisté tuší, že nějaké porodní bolesti tam budou, ale doufáme, že jich bude co nejméně a co nejrychleji budou opravovány.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Marenek

Přátelé, našel jsem takové provizorní řešení použitelnosti horizon.tv i na slabším pc.

V DevTools v Chromu se dá omezit datový tok, což vede (myslím) k přijímání horší kvality videa, s čímž si ale už můj noťas poradí.

Rozvedl jsem to na svém trapném blogu https://marenkuv.blogspot.com/2020/11/koukatelna-horizontv-i-na-starsim-notebooku.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to pomohlo, tak fajn, ale jinak je to podle mě k ničemu. Datový tok u Horizon Go (zkoušeno taky v Chrome) u HD programů nepřekročí 10 Mbps. Vytížení 7 let starého CPU Intel i3-3250 se pohybuje pod 50%. Obraz i zvuk naprosto v pohodě. Prehistorická grafika ATI HD 5700 vykazuje při sledování HD programů aktivitu 6-24%. Využití RAM pro Chrome při sledování je necelé 1 GB.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

HorizonGO levou zadní zvládá i Core2Duo 2.2GHz s integrovanou Intel primitivni grafikou (tj. žádná dekomprese) vše čistě přes CPU - noťák z roku 2007! Či-li pokud potřebuje omezovat datový tok pro stabilní video - buďto máte problém se sítí a nebo je nějaký sw problém s Windows & Chrome. Rozhodně to není způsobeno náročností dekomprese celkem  nízkého bitrate na kterém jede HorizonGO a běží jen v rozlišení  HD tj. 1280x720 (FullHD se nestreamuje).   Osobně používám Firefox - aktuálně je pro něj potřeba nastavit MOZ_DISABLE_GMP_SANDBOX=1, protože bohužel sandbox stále neběží pro Widevine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ten postup vyzkoušel na mém starém PC s procesorem DualCore 2,5 GHz a moc to nezabralo, hardwarovou akceleraci mám zapnutou ale procesor je stále vytížen 100%, omezení datového toku plynulost obrazu mírně zlepšilo ale stále je to nekoukatelné, je mi to ale jedno protože na počítači na to stejně nekoukám a co nevidět budu kupovat nový.

Myslím že víc by možná pomohla instalace nějaké dedikované grafické karty na místo té interní, pokud se teda jedná o stolní PC.

Jinak tento postup lze použít i v prohlížeči Opera, tam stačí na obraze kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat vybrat Revize prvku, pak už na vás vyskočí stejné menu jako v Chromu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davidb

Tak tedy pro pana Administrátora speciálně: To že horizon go běžela v aplikaci bez problémů je fakt. To že v jakémkoli prohlížeči se na to nedá dívat, protože se to seká, je taky fakt. Koupil jsem nový ntbook a můžu se jít akorát tak klouzat, protože aplikace už se stáhnout nedá v prohlížeči se na to dívat je o nervy. Kolik lidí to sem ještě musí napsat, abyste tomu uvěřil ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, instalaci aplikace mi to teď někde též nabídlo a pobavilo mě to. Každopádně nejlepších výsledků jsem dosáhl na integrovaném prohlížeči MS Edge. Bohužel notebooky se starými a nevýkonými procesory jsem rozpůjčoval na domácí výuku, tak moje testy doma nejsou vypovídající (i7 procesory, dedikovaná grafirka nVidia GTX, SSD disk atd.).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

Co mě docela zaujalo, když jsem víc sledoval rozdílnou kvalitu je, že ne vždy se apka dokáže rozjet na nejvyšší rychlost - a zatím teda nevím  jak to zautomatizovat.  Mé aktuální řešení, když chci něco vidět 'kvalitně'  je, že mám nainstalovaný  NetworkMonitor a hodně průhledným malým písmem v rohu vypisuji rychlost přenosu  -  a když vidím, že stream neběží 10mbps, ale třebas jen 4mbps - tak stream přeruším a pustím znovu - a ono to většinou naskočí rychleji - někdo to musím udělat 2x.  Nevím čím to je, myslím že v rychlosti sítě není žádný problém, jen to vypadá, že apka se nějak uspokojí tou ne úplně nejvyšší kvalitou.   Je fakt, že většinou ten rozdíl není moc poznat - ale u lepšího filmu mě to za to stojí.

Taky bych možná doporučil si nastavit YUV 4:4:4 zobrazeni místo RGB pro (IMHO) lepší barevné podání, pokud máte krabičku s Androidem přípojenou přes HDMI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...