Přejít na obsah

Předběžný a neúplný ceník + info o NETu


Návštěvník SWE

Doporučené příspěvky

Návštěvník dmnc

Síť má silný potenciál, tedy rozšíření je stále možné. A i pokud by nebylo, dala by se vyměnit ruzné modulace, atd.

 

Co vím, tak Karneval má momentálně 2x 1Gbit do NIXu. A i když by byla síť opravdu vytížená na 80%, rozhodně by jim nedělalo problém pronajmout další přípojku. Peníze na to určite mají.

 

V Teplicích se již testují na některých ulicích nové rychlosti, které by měly snad zůstat.

Jelikož se jedná o test, není vyloučen fakt, že by tim zjistili nedostatky a tak by tak masivní návrh na zvýšení padnul.

 

Ježte jednou info o předběžných nových rychlostech:

 

T250 => T700

T1000 => T3000

T2000 => T5000

T4000 => T10000

 

Rychlost uploadu by se pravděpodobně neměla nijak razantně měnit!

 

Takže na závěr, myslím si, že technik má buď staré info nebo Karneval opět vsadil na nesprávné místo a snaží se vše narvat do normalu, avšak s trouchu změn, aby se neřeklo :) Zatim mě nepřesvědčili o tom, že by snad chtěli zlevňovat, radsi volí vždy jinou metodu, jak by tuto možnost obešli!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

No, uvidime, ke mne by v nejblizsi dobe (snad) mel technik taky dorazit rozchodit mi Karnevalacky net, tak se muzu zeptat, jake info maji technici v Ove .)

 

BTW jestli ma Karneval 2 GBity od Nixu, tak to zrychlovani na 10MBit by mohli garantovat dvemastum uzivatelum s rychlosti (nynejsi) 4 MBit - a tech bude sakra vice (plus mnoho dalsich s nizsimi sluzbami)...

 

BTW i tak se mi ty 2 GBity zdaji dost malo....chapu ze FUP muze delat zazraky, ale i tak by to stacilo jenom na 2000 Megabitovych uzivatelu... Je to mozne - Karneval uz ma urcite tech 10 000 zakazniku, nebo ne ? V tom pripade se nedivim, ze to maji na 80% vytizene...

Stejne musi zvysit konektivitu, vzhledem k tomu, ze ted chcou do cervna (pocitano od listopadu 05) rozjet jen v Ostrave - jihu 40 000 pripojek, takze se da cekat cca 2000-3000 novych uzivatelu. Ale musi zvysit fakt o dost...

Pokud nebudou zvysovat konektivitu, tak zadne vyssi limity se konat nebudou :((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW i tak se mi ty 2 GBity zdaji dost malo....chapu ze FUP muze delat zazraky, ale i tak by to stacilo jenom na 2000 Megabitovych uzivatelu... Je to mozne - Karneval uz ma urcite tech 10 000 zakazniku, nebo ne ? V tom pripade se nedivim, ze to maji na 80% vytizene...

 

covece prober se, karneval ma mozna 2 GB do Nixu, ale rozhodne nema 10K zakazniku, zakazniku ma IMHO 35-40 tisic....takze vidis, ze s vytizenosti site to zas tak zhavy nebude...;-)...nikdy nejsou pripojeny vsichni najednou...

 

ne ze bych tomu rozumel, ale z clanku technickyho reditele o funkcionalite HFC site, kterej sem nekam daval nedavno Tomus, vyplynulo IMHO, ze uzke hrdlo neni konektivita ven, ale hustota optickych nodu smerem ke koncovym uzivatelum...tj. kolik lidi visi na jednom nodu, a nasledne kolik lidi visi na jednom CMTS...takze tam kde maj hodne zakazniku musi zahustovat sit pridavanim nodu a CMTS...coz stoji nejakej cas a penize....dokoupeni konektivity je pravdepodobne to nejmensi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nevim jak ostatni, ale ja ceny Kanevalu povazuju za premrstene, zejmena v pripade, ze nezvednou upload. Pokud u T700 (kdo vi) nechaji 50 kbps, tak je to uplne o nicem. Posilani mailu s nejakou vetsi prilohou (3 MB...) je naprostym utrpenim. Ja osobne uz jsem pozadal o zruseni pripojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc
BTW i tak se mi ty 2 GBity zdaji dost malo....chapu ze FUP muze delat zazraky, ale i tak by to stacilo jenom na 2000 Megabitovych uzivatelu... Je to mozne - Karneval uz ma urcite tech 10 000 zakazniku, nebo ne ? V tom pripade se nedivim, ze to maji na 80% vytizene...

 

covece prober se, karneval ma mozna 2 GB do Nixu, ale rozhodne nema 10K zakazniku, zakazniku ma IMHO 35-40 tisic....takze vidis, ze s vytizenosti site to zas tak zhavy nebude...;-)...nikdy nejsou pripojeny vsichni najednou...

 

ne ze bych tomu rozumel, ale z clanku technickyho reditele o funkcionalite HFC site, kterej sem nekam daval nedavno Tomus, vyplynulo IMHO, ze uzke hrdlo neni konektivita ven, ale hustota optickych nodu smerem ke koncovym uzivatelum...tj. kolik lidi visi na jednom nodu, a nasledne kolik lidi visi na jednom CMTS...takze tam kde maj hodne zakazniku musi zahustovat sit pridavanim nodu a CMTS...coz stoji nejakej cas a penize....dokoupeni konektivity je pravdepodobne to nejmensi...

Ano je to tak, rozšiřuje se převážně počet CMTS zařízení + routery. Optické nody již většinou neprodělávají žádné razantní změny, jsou postaveny a nové se budují pouze v oblastech nového pokrytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Jo, to je mi jasne - tady se to dela ted ve velkem...

Ale porad mi vrta hlavou, jak ty 2 gigabity staci pro tolik lidi pri takovych rychlostech.

 

Jako teoreticky, kdyby bylo tech 10MBit a byl na modemu povolen i rychly upload, tak v ramci site karnevalu by to melo tak rychle jet, ne? Ale z netu by to bylo uz nejspise dynamicky pridelovano, podobne jak je to ted u DSL, nebo jak to planujou? Na to jim proste ta konektivita stacit nemuze - to mi nevymluvite...:)

 

Jinak souhlasim s Kamilem...Jenomze tady nic lepsiho zatim neni, a ja uz nehodlam jit do bezdratu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pravděpodobně není odběr takový jak si myslíš, kdyby se slezlo všech několik tisic lidi a začalo by sosat, tak by se to asi určitě zvýšilo. Ale asi jim to momentálně vyhovuje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je mi jasne - tady se to dela ted ve velkem...

Ale porad mi vrta hlavou, jak ty 2 gigabity staci pro tolik lidi pri takovych rychlostech.

 

Jako teoreticky, kdyby bylo tech 10MBit a byl na modemu povolen i rychly upload, tak v ramci site karnevalu by to melo tak rychle jet, ne? Ale z netu by to bylo uz nejspise dynamicky pridelovano, podobne jak je to ted u DSL, nebo jak to planujou? Na to jim proste ta konektivita stacit nemuze - to mi nevymluvite...:)

 

Jinak souhlasim s Kamilem...Jenomze tady nic lepsiho zatim neni, a ja uz nehodlam jit do bezdratu...

 

Tebe by brali asi všichni dodavatelé konektivity jako zákazníka, někde se psalo, že Karneval má asi 30k internet zákazníků. Dle tvého propočtu a průměrné službě 512kbps bys nakupoval 10G konektivitu do zahraničí, do NIXu se platí asi jen příspěvek.

 

Mám za to, že si dobře hlídají zatížení do NIXu a do zahraničí, pokud je problém tak posílí.

 

Tvé výpočty nefungují při takto velkých číslech zákazníků. Nikdy totiž nejsou všichni na netu a nesosají plnou rychlostí. Většina lidí používá připojení pro brouzdání na WWW stránkách a to jak výš je úplně o něčem jiném.

 

Mohl bys zorganizovat akci jaká byla u připojení přes CDMA. Domluv denní čas a všichni začneme sosat co to dá ( jen nevím co ). Pak by se jim ty grafy troch zbláznili.

 

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

2 Standa:

To byl teoreticky vypocet, dokonce jsem tam uvadel i to, ze vim, ze FUP maji udelane tak, aby se to vytizilo rovnomerne, chapu to vsechno, jasne, ze to nejspise muze stacit.

 

Ale cele to bylo mysleno spise tak, ze se mi nezda to razantni zrychlovani (proste tomu zatim neverim - a pokud jo, tak mame po garantovane rychlosti), To uz se bez navyseni konektivity nejspise (podle me) neobejde - proste zrychleni z 250 na 700, z 1M na 3M, 2 M na 5M a 4M na 10M (to je prumerne asi o 200-250%!!!) Mi nerikej, ze by to stacilo...(zvlast, kdyz tu nekdo psal, ze vytizeno maji uz ted na 80%).

Zas na druhou stranu, myslim, ze kdosi psal, ze kdyz "to nevyjde", tak se da "prikoupit" - a nebo, jak uz se jednou stalo, opet zmenit podminky a cenik :))

 

Mimochodem, s tim downloadem vsichni najednou to neni spatny napad :D To by byla dost drsna sabotaz..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...