Přejít na obsah

Frekvenční spektrum


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Díky, doplněno...

Takže mezi pásmem pro data a DVB-C je neobsazený jeden kanál o šířce 8 MHz, čili asi místo pro další digitální mux.

Edit:

DVB-C tuner v pc a TransEdit dokáže detekovat "nosnou" datové komunikace - kanály S34 (434 MHz) a vyšší jsou u nás mrtvé (zatím nepoužité)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Dík, přehlédl jsem. Vzhledem k nemožnosti editace příspěvku opravím, až toho bude víc (např.celoplošné skončení analogu). Zachovávat dělení spektra podle původních tv pásem je už dnes poněkud nepraktické....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Pravděpodobně dnes, možná včera, se v mé lokalitě objevil datový signál i na posledních čtyřech kanálech, S37, S38, S39 a S40, kmitočty 434, 442, 450 a 458 MHz. Doposud jsem měl použití těchto frekvencí potvrzeno pouze od jediného uživatele zajdee z Prahy z listopadu 2016.

Nejsem si jistý, zda jsem v rozhraní Compalu měl 20 nebo 24 downstream kanálů, teď jich je zcela jistě 24 (síla signálu u všech kanálů osciluje kolem nuly), ale na úvodní obrazovce, v přehledu stavu modemu Internet Částečná služba (pouze US). Na samotném Compalu (HW) jsou všechny indikátory zhaslé.... Diagnostika sítě proběhne obvyklým způsobem, s obvyklou nic neříkající chybou...

US only.PNG

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak ještě doplním. Po restartu modemu zmíněná signalizace poruchy zmizela, vše se jeví OK, diagnostika sítě stále tvrdí, že Vaše domácí síť má několik problémů (to už se tu víceméně neúspěšně někde řešilo). Už se mi podařilo najít své záznamy, takže v mém modemu bylo do včerejška pouze 20 aktivních DS kanálů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Oprašuju tohle téma a přikládám aktualizovaný (nebylo co aktualizovat) a zjednodušený přehled (Excel 2000). Zasvěcení si jistě poradí.

V těch kanálech pro upload se nevyznám, pokud má někdo vědomosti a zájem, může přiložený xls soubor upravit...

Frekvenční_Spektrum_UPC_20190610.xls.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...