Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

viš co je čechačstvi vychcanost a zlodejny vzit si od nekoho ciziho co nejvic zadarmo ten modem ja mam od nich v pronajmu a nikde nemam ve smlove abych se o nej delil v dnesni dobe je wifina vsude v restauracich obchodacich na namestich a vic nepotrebuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se ti u UPC nelíbí, tak dej výpověď a máš to vyřešený. A nepochybně i psychicky, kdy se pak nebudeš zbytečně nervovat při každý příležitosti, když UPC přijde s nějakou inovací :D
v dnesni dobe kdy je v kazdem obchodaku dalkovym buse namesti restauraci ap wifina zadara zbytecnost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
viš co je čechačstvi vychcanost a zlodejny vzit si od nekoho ciziho co nejvic zadarmo ten modem ja mam od nich v pronajmu a nikde nemam ve smlove abych se o nej delil v dnesni dobe je wifina vsude v restauracich obchodacich na namestich a vic nepotrebuju

Jenomže taky nikde není na smlouvě psaný, že si UPC nesmí na svým vlastním modemu provozovat kromě tebe ještě něco jinýho. A co potřebuješ ty nebo ne, to nevztahuj plošně na všechny ostatní. Navíc to můžeš zrušit, takže debata už několik dní o houně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt asi jenom o jednu, protože UPC Wi-Free ti nikdo negarantuje a klidně se tak může stát, že tam bude pár stejně smýšlejících jako ty, nechají si to povypínat a budeš mít kulový. Navíc teda tím, že sis to vypnul u sebe, tak ti zmizela i možnost se připojit jinde, to jenom abys byl v obraze.

nevim , na co bych jinde poreboval wifinu venku, doma ji mam v praci taky , cestou v aute do prace asi 1km asi na nic, tel. mam nokii 6310i,nejakej internet k flat tarifu mam, ale jeste jsem ho nepouzil, do hospody kdyz jdu tak, se radeji bavim s lidmi, krom toho je tam maji taky, tak na co ?? no a jeste k tomu zrusení tarifu , kdyz jich tu mam 5 a na kazdy muze byt 5 vychazi mi to , ze by to muselo zrusit 25 lidi , a taky hromade lidi by 10M nestacilo.

no a kdyz budu nedej boze porebovat na cesty tak si koupim LTE

dobry rozbor zde

http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-ry ... fault.aspx

:salut:

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

V moje UPC jsem ze zvědavosti odeslal žádost o registraci ve Wi-Free ačkoliv nemám WiFi modem :D

Doufám že k nám za těch deset dní nenaběhne technik a nevymění odkoupenej modem za jejich Technicolor.

 

Jenomže taky nikde není na smlouvě psaný, že si UPC nesmí na svým vlastním modemu provozovat kromě tebe ještě něco jinýho. A co potřebuješ ty nebo ne, to nevztahuj plošně na všechny ostatní. Navíc to můžeš zrušit, takže debata už několik dní o houně.

A co když má WiFi modem někdo odkoupenej? Žádnej zákazník snad nemusí poskytovat svoje zařízení a svoje pásmo na "bohulibé" účely. Kromě toho provoz WiFi modemu něco stojí. Upc se holedbá že jde o službu zdarma ale zdarma je to akorát pro UPC, platí to koncoví klienti.

 

Z hackerského pohledu, můžou klienti s aktivním wifi modemem sledovat kdo se k nim na hotspot připojuje a nějak monitorovat probíhající komunikaci nebo je ta síť od domácí sítě úplně odstřižená?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
To fakt asi jenom o jednu, protože UPC Wi-Free ti nikdo negarantuje a klidně se tak může stát, že tam bude pár stejně smýšlejících jako ty, nechají si to povypínat a budeš mít kulový. Navíc teda tím, že sis to vypnul u sebe, tak ti zmizela i možnost se připojit jinde, to jenom abys byl v obraze.

nevim , na co bych jinde poreboval wifinu venku, doma ji mam v praci taky , cestou v aute do prace asi 1km asi na nic, tel. mam nokii 6310i,nejakej internet k flat tarifu mam, ale jeste jsem ho nepouzil, do hospody kdyz jdu tak, se radeji bavim s lidmi, krom toho je tam maji taky, tak na co ?? no a jeste k tomu zrusení tarifu , kdyz jich tu mam 5 a na kazdy muze byt 5 vychazi mi to , ze by to muselo zrusit 25 lidi , a taky hromade lidi by 10M nestacilo.

no a kdyz budu nedej boze porebovat na cesty tak si koupim LTE

dobry rozbor zde

http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-ry ... fault.aspx

:salut:

Tobě to vyhovuje jak píšeš, někomu jinýmu zase nějak jinak. A když zrušíš Wi-Free u sebe, tak se už ani ty sám pak nikde jinde nepřipojíš, takže i kdybys měl v práci 100 wifin wi-free, tak jsou ti houby platný, nedostaneš se na ně. Ale když ti to nevadí, tak samozřejmě v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
V moje UPC jsem ze zvědavosti odeslal žádost o registraci ve Wi-Free ačkoliv nemám WiFi modem :D

Doufám že k nám za těch deset dní nenaběhne technik a nevymění odkoupenej modem za jejich Technicolor.

 

Jenomže taky nikde není na smlouvě psaný, že si UPC nesmí na svým vlastním modemu provozovat kromě tebe ještě něco jinýho. A co potřebuješ ty nebo ne, to nevztahuj plošně na všechny ostatní. Navíc to můžeš zrušit, takže debata už několik dní o houně.

A co když má WiFi modem někdo odkoupenej? Žádnej zákazník snad nemusí poskytovat svoje zařízení a svoje pásmo na "bohulibé" účely. Kromě toho provoz WiFi modemu něco stojí. Upc se holedbá že jde o službu zdarma ale zdarma je to akorát pro UPC, platí to koncoví klienti.

 

Z hackerského pohledu, můžou klienti s aktivním wifi modemem sledovat kdo se k nim na hotspot připojuje a nějak monitorovat probíhající komunikaci nebo je ta síť od domácí sítě úplně odstřižená?

Nebyla řeč o odkoupeným modemu, ale o pronajatým. A jestli provoz stojí něco navíc, to by musel napřed někdo nechat změřit v nějakým zkušebním ústavu a ne jenom tak střílet od pasu, že to tak je. Když jsem si dal měřák spotřeby do zásuvky u routeru TP-Link a střídavě zapínal a vypínal WiFi přes tlačítko vzadu, tak se hodnota ani nepohla a spotřeba byla furt stejná. Takže...

 

Monitorovat komunikaci můžeš u každýho bezdrátovýho zařízení, to fakt není potřeba dávat do extra souvislosti s Wi-Free, což je od tvý domácí sítě úplně oddělená věc s jinou IP a bez možnosti, že by ty sítě byly vzájemně propojený.

 

Samotná služba je skutečně zdarma, jako user nic navíc neplatíš a naopak, UPC s tím má akorát náklady, když to musí systémově spravovat a ještě řešit neustálý dotazy otravů, jak to vypnout. Je to takový pro dobrotu na žebrotu a zřejmě management UPC nepočítal s tím, že co v pohodě funguje jinde a nikomu nevadí, to v ČR tak být nemusí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
viš co je čechačstvi vychcanost a zlodejny vzit si od nekoho ciziho co nejvic zadarmo ten modem ja mam od nich v pronajmu a nikde nemam ve smlove abych se o nej delil v dnesni dobe je wifina vsude v restauracich obchodacich na namestich a vic nepotrebuju

Taky si nikdo nic od tebe zadarmo sosat nebude, stejně jako si nic zadarmo nebudeš od druhého sosat ty. Ti co se připojí k Wi-Free mají modemy v pronájmu, stejně jako ty. A kdo nechce, tak to deaktivuje, takže tahle hysterie je zbytečná a směšná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se dalo argumentovat že platba za pronajatý modem se vztahuje jenom na využívání vaší domácí wifi a nevztahuje se na wi-free .V podstatě platíte UPC jenom pronájem jenom za vaše objednané služby. A pokud vám provoz nevyžádané služby ,, žere elektriku,, tak máte volbu deaktivace .

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Nainstaloval jsem do telefonu z webu UPC certifikát LGI_Root_CA.cer, úspěšně, ale telefon mi teď vždy po startu oznamuje "Síť může být monitorována - Původce neznámá třetí strana". Nevím co tím chtěl básník říct ale jestli ten certifikát neskýtá bezpečnostní riziko asi bych tu hlášku chtěl vypnout, poradí někdo jak se toho zbavit?

 

1Ma4sBC.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...