Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Co já vim , tak tady v Plzni když to tu šlo jako pilotní projekt tak těch 10dní tam měl každý . Já čekal skoro 14dní nežli šlo vytvořit heslo . Myslím že to bude mít něco společného stím že pokud je žádostí moc než jsou schopni vyřizovat ,tak tam šoupnou pořadník ve formě 10dní .

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, omlouvám se, jestli jsem to zde přehlédla, ale k čemu konkrétně slouží ten certifikát? Nemám z něho dobrý pocit, protože od té doby, co jsem ho podle návodu na stránce UPC nainstalovala (Android 4.4.4) mě telefon po zapnutí neustále varuje vykřičníkem: "Třetí strana je schopna monitorovat vaší činnost na síti, vč. e-mailů a zabezpečených webových stránek" (což je např. e-bankovnictví, žejo?). Že prý to umožňuje důvěryhodné pověření nainstalované tím certifikátem a mám ho zkontrolovat. Bohužel mě to varuje i pokud se připojuju přes mobilní data i jinou WIFI. Než jsem ten certifikát nainstalovala, tak mi Wi-Free normálně fungovalo (zkoušeno jen doma). Díky za radu :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Odinstalovat a připojit se bez něho. Mně to jde a předpokládám, že je to tam pouze kvůli možnýmu zneužití, když se telefon dostane do ruky nepovolaný osobě. S certifikátem to tuším vyžaduje osobní PIN nebo odemčení pomocí gesta, takže nikdo nepovolanej se k tomu nedostane (neměl by se dostat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, omlouvám se, jestli jsem to zde přehlédla, ale k čemu konkrétně slouží ten certifikát? Nemám z něho dobrý pocit, protože od té doby, co jsem ho podle návodu na stránce UPC nainstalovala (Android 4.4.4) mě telefon po zapnutí neustále varuje vykřičníkem: "Třetí strana je schopna monitorovat vaší činnost na síti, vč. e-mailů a zabezpečených webových stránek" (což je např. e-bankovnictví, žejo?). Že prý to umožňuje důvěryhodné pověření nainstalované tím certifikátem a mám ho zkontrolovat. Bohužel mě to varuje i pokud se připojuju přes mobilní data i jinou WIFI. Než jsem ten certifikát nainstalovala, tak mi Wi-Free normálně fungovalo (zkoušeno jen doma). Díky za radu :diky

 

Hlaska o monitorovani je defakto chyba androidu, viz pojednani http://www.spamik.cz/blog/android-kitka ... louchavana

Certifikat si nech urcite nainstalovany, nikdo te monitorovat nemuze. Slouzi predevsim k zabezpeceni, aby ses pripojila pouze na prave AP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, omlouvám se, jestli jsem to zde přehlédla, ale k čemu konkrétně slouží ten certifikát? Nemám z něho dobrý pocit, protože od té doby, co jsem ho podle návodu na stránce UPC nainstalovala (Android 4.4.4) mě telefon po zapnutí neustále varuje vykřičníkem: "Třetí strana je schopna monitorovat vaší činnost na síti, vč. e-mailů a zabezpečených webových stránek" (což je např. e-bankovnictví, žejo?). Že prý to umožňuje důvěryhodné pověření nainstalované tím certifikátem a mám ho zkontrolovat. Bohužel mě to varuje i pokud se připojuju přes mobilní data i jinou WIFI. Než jsem ten certifikát nainstalovala, tak mi Wi-Free normálně fungovalo (zkoušeno jen doma). Díky za radu :diky

 

 

ahoj

1)varovna hlaska o certifikatu je vlastne chyba navrhu zabezpeceni androidu. Pokud si nahrajes vlastni certifikat, ktery neni schvaleny googlem, tak ta hlaska tam bude vzdy... je to nesmyslne a muzes to ignorivat.. tady je otevreny na to case https://code.google.com/p/android/issue ... l?id=62076 - ale google to ignoruje...

UPC by to mohlo vyresit tak, ze by se dohodli s googlem, nebo si zaplatili certifikat od nejakeho uz schvaleneho.

ale kdyz to zkratim, proste to ignoruj...

2)ten certifikat je potreba protoze je pouzit k overeni wifiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu

Ahoj,

myslíte, že to půjde zprovoznit i na mé Nokii 5630 se Symbianem? Vytvořil jsem připojení, všechno jsem nastavil, ale certifikát mám "žádný" - ten ze stránek Nokia nepozná. Ale vy tu píšete, že to rozjedete i bez certifikátu. Mně to zahlásí chybu "Chyba autentifikace EAP-PEAP". V MyUPC jsem si heslo nastavil.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím že je to jen takové plácnutí,které nikdy nedojde k realizaci.

Kdyby s tím třeba přišli před 5 lety,tak bych tomu nějakou šanci dával,ale v dnešní době kdy má každý neomezený tarif s GB dat je to podle mě nesmysl,ale nic proti tomu.Já osobně určitě pokud by to skutečně UPC spustilo se nepřidám a určitě svůj modem nedovolím,a upřímě muj signál z modemu z 5 patra paneláku,ani nedobě do přízemí.

... no k plácnutí došlo a od 15. 7. 2015 služba spuštěna ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se mohl prihlasait do sousedniho wi free v podstate hned co jsem si nastavil heslo. ale zatim ta rychlost byla desive pomala:/

Rychlost přihlašování a autentifikace je děsivá ale jinak rychlost 10-2Mb/s podle toho, kolik lidí je na jednom bodu dostačující ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...