Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Ano, velmi podobný, cihla často vytuhne v menu - zůstane zamrzlý obraz a černý pruh (podbarvení spodního menu) bez jakéhokoliv textu. Dříve jsem to řešil restartem, ale když se mi teď nechtělo - nahrával se nějaký pořad, tak jsem zkusil být vytrvalý a mačkal Exit na ovladači tak dlouho, až jsem z toho "vyskákal" do normálně funkčního menu. Děsně otravné, stalo se mi to už několikrát a v poslední době se mi vždy podařilo dostat se takto ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Co myslíte tím mačkáním EXIT na ovladači? Tlačítko s takovým označením na dálkovém ovladači není. Máte na mysli tlačítko zapnutí/vypnutí s označené jako BOX?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fujarik

Přešel jsem od O2 a musím říct, že jsem hodně zklamaný kvalitou obrazu, která mi připomíná obraz začátků kabelové televize. Zejména HD kanálů, které jakoby "šumí" a zjevně to jde vidět při pohledu zblízka. Vše správně nastaveno - používám cihlu (zřejmě ten problém), tv fullHD 117cm. Otec má také UPC, ale starší HD box, televizi pouze HD READY a má lepší obraz, než já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sako verife

Na kvalitu obrazu, u 105cm televize ve HD ready (bohužel), si zatím nemohu stěžovat. Ale možná to bude právě tím HD ready.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

55" FHD a obraz (i z blízka) subjektivně stejně kvality jako z Kaonu (mám ho stále spolu s cihlou). Spíš než v cihle bych problém viděl v kvalitě zdroje nebo nízkém datovém toku. Nižší rozlišení případně menší úhlopříčka logicky sníží vnímanou úroveň šumu

 

Sent using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn
@ Thorn a Mooonty:

Drobně bych přispěl svým dílem do diskuze ohledně napojení Mediaboxu na další služby. U každého je ta kombinace jiná, takže prosím toto je jen pro pár lidí, kteří to mají stejně, jako já. Mám doma také NAS (Synology), na kterém běží firemní web a pošta. Z toho důvodu mám pevnou IP adresu. Původně jsem předpokládal, že modem v Mediaboxu umožní přemostění, ovšem to byl špatný předpoklad. Takže teď mám Mediabox, do kterého jde pouze to, co je potřebné pro TV a před ním je rozbočka na externí samostatný modem (od UPC), který dělá, co má, přemostění umí, takže přístup na NAS (web a pošta) funguje OK. Wifi v Mediaboxu jsem samozřejmě vypnul. To mi jde z routeru za tím samostatným modemem. Teď tedy funguje vše včetně například HBB TV.

Pokud ovšem nezačnu hodnotit EPG toho Mediaboxu. To je tak tragická záležitost, že nic horšího jsem neviděl. Pevně doufám, že to co nejdřív opraví na nějakou použitelnou variantu, protože tohle je opravdu na nic. Žádná doplňující informace k aktuálnímu kanálu (na kterém stojí "kurzor"), nesmyslné animace log jednotlivých TV, jinou informaci vidíte a jinou dostanete při nalistování konkrétního kanálu, když přidržíte šipku nahoru / dolů, informace zmizí úplně. Fakt hrůza.

 

Ahoj Bille, díky za info. Pokud máš vlastní router před cihlou, nezkoušel jsi DLNA? Synology Media server propojný na "cilhu" se zapnutou DLNA, následně do TV? Ptám se proto, protože jsem to doma zkoušel a musel jsem "cihlu" resetovat do továrního nastavaní a na UPC mi bylo řečeno, že DLNA funguje ve chvíli, kdy jsi připojen do sítě s vlastním routerem a "cihla" je jen mediabox...

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
A da se nějak ten datový tok zvýšit? Nebo jak se to resi? Internet mám 300mBit

To je datový tok jednotlivých programů. S rychlostí tvého připojení to nesouvisí a zvýšit by to mohlo UPC třeba tak že sníží počet kanálů v daném multiplexu. Ale je otázka, v jakém datovém toku to sami přebírají.

 

Ale třeba je problém někde úplně jinde. Jen si myslím, že v kvalitě cihly jako přijímače to nejspíš nebude.

 

Sent using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přešel jsem od O2 a musím říct, že jsem hodně zklamaný kvalitou obrazu, která mi připomíná obraz začátků kabelové televize. Zejména HD kanálů, které jakoby "šumí" a zjevně to jde vidět při pohledu zblízka. Vše správně nastaveno - používám cihlu (zřejmě ten problém), tv fullHD 117cm. Otec má také UPC, ale starší HD box, televizi pouze HD READY a má lepší obraz, než já.

Nikde nepiíšete co je to za TV (Plazma, LCD, LED) a jak je stará. U některých typů TV vypadal obraz lépe při nastavení vystupu na 720p. Osobně bych určite nenastavoval býstup na 1080p, nic tak nevysílají a nevěřím kvalitě přepočítavání na těhle STB.

 

odeslano z MT pomocí Tapatalk

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...