Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Asi jsem to špatně napsal, i když jsem se pokusil upřesnit do zásuvky.

Přívod z UPC je a bude jen jedna datová zásuvka, co si potom kdo rozvede po bytě/domě už je věc jiná, jen by mě pak zajímalo, jak je to s přidělením IP adresy, když to bude rozdvojený přes modemem, nebo tím HD DVR settopboxem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musely by být dvě datové zásuvky. Tzn nechat udělat v místnosti s TV ještě druhou zásuvku.

Další kabeláži bych se právě rád vyhnul a použil tu stávající.

 

2 datové zásuvky (tím myslím UPC přípojky jako vstup) mít nebudete a pochybuju, že by fungoval nějaký rozbočovač, nemá moc jak.

Buď:

1) HD DVR Mediabox (TV + wifi a 2 LAN) - za HD DVR mediabox zapojíte max přes LAN nebo wifi další router, ale asi s omezeným použitím

2) HD Box (tuším KAON) a pak modem - za ten zase přes LAN nebo wifi další router

ad 1) Pokud bych použil stávající dlouhý koaxiál do místnosti s TV pro Mediabox, pokud jde klasický koaxiál pro data použít, a přepojil ho do datové zdířky, tak mi ale bude chybět anténní přívod do TV, protože z Mediaboxu anténa pokud vím nejde vytáhnout, a CA modul v TV by mi byl k ničemu, protože bych ji musel ovládat pouze přes Mediabox. Musel bych zřejmě protáhnout ještě jeden dlouhý koaxiál z TV zdířky v zásuvce do TV.

ad 2) Moc nechápu, ale HD PVR KAON teď mám, a rád bych právě přešel na HD DVR Mediabox.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

ad2) pokud budeš přecházet na HD DVR Mediabox, UPC ti sebere internetovej modem, nejde v jedné domácnosti provozovat oboje najednou.

 

HD DVR Mediabox budeš muset mít někde poblíž televize kvůli propojení HDMi kabelem, já mám 10m a funguju, HD DVR Mediabox mám na knihovně v chodbě a kabel mi vede signál do plazmy v obýváku.

 

Datovej kabel mi měnil technik taky, protože má do HD DVR Mediaboxu jinou koncovku a dal mi nějakej kvalitnější, než jsem měl po cca 5 let staré instalaci někdy v roce 2010.

 

Cokoliv co budeš chtít zapojit do LAN, tak až za HD DVR Mediaboxem (LAN 2 výstupy), popř. přes wifi 2,4 nebo 5GHz (nebo oboje najednou)

 

Jinak jsem si zachoval z TV výstupu rozdvojku a signál na 2 CA karty mi jde nadále tudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zásuvce, kde končí kabel od UPC) pro cihličku se použije klasický f-konektor (to je ten třetí výstup s názvem data). To ti buď udělá technik UPC, nebo si to uděláš sám. Podle foto se přímo na cihličce používá klasika (jako u všech jiných STB a nebo vstupu do TV)

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Tak v tom případě mi technik co to tady zapojoval kecal, protože mi tvrdil, že u UPC může být registrovaná MAC adresa pouze jednoho datového zařízení a kecali i na call centru, protože tam říkají to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka.jakl
2 datové zásuvky (tím myslím UPC přípojky jako vstup) mít nebudete a pochybuju, že by fungoval nějaký rozbočovač, nemá moc jak

Ja mam pripojenou cihlicku soucastne s modemem pres rozbocovac v datove zasuvce a ob0je vpohode funguje.

Mne na podpore tvrdili, ze to (modem + cihla) nelze ani zadat do jejich systemu?! Mate vlastni modem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...