Přejít na obsah

Zkušenost s retenčním oddělením :-)


Návštěvník Já

Doporučené příspěvky

@zajdee hele zrovna teď sem tam volal taky a úplně to samý 😄 dřív to u vodafonu fungovalo tak, že hned přepojovali na retenční oddělení, ale tohle by se ještě protáhlo s těma formulářema, tak sem ženský řikal, jestli tam nemá něco výhodnějšího, než to všechno vyplňovat a někam lítat a vracet modem, tak sme zapředli diskuzi na téma gigabit s vyšším uploadem a ona mi teda navrhla, že to můžeme změnit 🤔 původní služba byla internet 300/20 za 629, tak místo toho dáme ten gigabit za 550, ještě teda bude volat zpátky ohledně termínu na výměnu modemu 🤔

každopádně závěr je teda takovej, že se to dá bez problémů změnit i bez retenčního oddělení 😮 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

První kontakt s vodafonem a hned mě neskutečně vytočili. Z důvodu přechodu na vodafoneTv mi bylo oznámeno, že v souvislosti s výměnou STB dojde ke zdražení služeb o 56 Kč.  Předchozí STB mám odkoupený a nově by se pronajímal. První hovor se zákaznickým centrem byl rychlý, prý nic nevidí v systému a zítra se ozve... Po týdnu, kdy se nikdo neozval jsem tedy zavolal já, po dlouhém vysvětlování problému se dozvím, že opět pán nic řešit nemůže, ale předá to na příslušné oddělení a do 3 dnů se ozvou. Překvapivě opět nikdo nezavolal. Tak po dnešní emailové urgenci se mi zavolala úžasná paní - výsledek, že mám teď nastavené služby nejlépe jak to jde a zlevnit nic nejde (mám 500 mbit + komplet za 1001 kč). Jakákoliv snaha o domluvu marná, poslán výpovědní formulář, který zítra podám. Takže pro mě velké zklamání, holt kolegové nademnou natrefili na někoho normálnějšího.

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • HD Mediabox
  • Praha Modřany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to je riziko koupeného boxu, když technicky zastará, můžeš ho vyhodit, to není vina Vodafonu, to bylo tvé rozhodnutí koupit si ho,

ale je tady určitá alternativa, že bys ten box používal bez internetových funkcí zpětného zhlédnutí a videotéky, pak by z něho byl hloupý setobox, ale teoreticky po dohodě by sis ho mohl nechat funkční a dál používat.

Podobný problém tady řešil @Jirka007 , tak snad ti k tomu něco napíše jak to dopadlo.

Zdražení o 56 Kč, je podle mě ještě docela férová nabídka, když pronájem stojí 70kč u základního boxu a 120kč u prémiového.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to bych i chápal, holt jsem něco celkově ušetřil a teď je třeba zařízení vyměnit.  Ale co mi hlava nebere, že se nešlo rozumně domluvit na zlevnění služby, když mám stávající internet za 584 + 50 (sleva z tehdejšího ceníku)  a je akční nabídka na 490 + 70, že by byl pro paní takový problém to překlopit. No nic, uvidíme až se ozve retenční oddělení. Jen jsem taky reagoval na předchozí příspěvky, že ne vždy se člověk domluví bez podání výpovědi.

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • HD Mediabox
  • Praha Modřany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domluvit se da jedinne s retencnim oddelenim a hledne vypovedi.Teprve pak jsou ochotni jednat.Vim dobre co pisu,bohate mnohalete zkusenosti a to jak s UPC,tak s Vodafonem,tak i nyni s Vodafonem po prevzeti UPC.Jen na to musi mit clovek povahu,naturu a trpelivost.Pak jdou ceny dolu.Platim minum a pritom mam veskere stanice,podle jejich nazvu cely komplet a internet mam 1 GB stahovani a 50 odesilani.Samozrejme k tomu ten novy modem,jeden premiovy setobox Vodafone TV a jeden normalni setobox Vodafone TV.Vse v cene i plus ten jejich antivir Cyber Wolf.Ted k samotnemu problemu prechodu a jejich sluzeb a zachovani sluzeb.Vodafone si u me naplanoval ze mi vymeni HDDVR Mediabox Horizon za Vodafone TV Premium a maly Kaon HD za Vodafone standartni setobox TV.probehlo to takto.HD DVR Mediabox jsem jim nedal,pouziji po zformatovani disk z neho 500GB.Maly Kaon jsme jim take nedal,sdelil jsem technikovy i lnce ze si ho necham,dokud se nenauci serazovat stanice,neudelaji aplikaci na mou smart TV a aplikaci do PC a nepujde pouzivat Chromecast.Moc se jim to nelibilo ale je to proste tak.Maly kaon totiz stanice seradit umel a umi.Dal normalne funguje,jen u neho nefunguji intraktivni sluzby,to znamena zpetne shlednuti a videoteka.Kompletni televizni nabidka tam dale normalne funguje a skonci az pri druhe vlen ktera nejdrive bude za 1 rok.Snad se do te doby Vodafone nauci na svem boxu to co Horizon umel normalne a umi na tom malem Kaonu HD.Kdyby se nekdo chtel zeptat jak to je a bude s CA moduly,ktere mam take.Tak tma dle techniku se jeste nijak na nicem nedohodl Vodafone,tak zatim vse bezi a bude nejmene bezet dalsi dva roky.Odedneska za dva roky teprve totiz vse i byvalky zamestnanci bude prevedeno do Vodafonu.Vsechny tyto informace jsou overene a pravdive ale malokdo Vam je rekne a potvrdi.Cil je totiz jiny.Zbavit zakazniky byvaleho UPC vsech setoboxu od UPC.Tak proc by meli tyto informace sdelovat.ze je to pro spoustu treba starsich lidi dost dulezite,jelikoz si neradi zvykaji na nove veci,jako treba moje rodice,to evidentne Vodafone nezajima.K samotne Vodafone TV setoboxu premioveho mohu sdelit.Obraz je pocitove lepsi nez u byvaleho UPC Horizonu.Zrejme protoze ma i rozliseni 4 K a pokud mate pripojeno k tv 4K tak i horsi stanice dopocitava a provadi u nich upscaling.Zvuk samozrejme u stanic kde je podporovan,jako Netflix,Youtoube,Amazon prime video a v budoucnu u HBO MAX,ktery nejdele na zacatku roku 2022 prevezme HBO GO a HBO Ond Demand je mozne vyuzivat i Dolby Atmos,pokud na to mate Smart TV a pridavny soundbar.Zpetne shlednuti je rychle,nevypadavajici a Videoteka o dost lepsi nez u Horizon protoze k Videotece u Vodafone TV patri i docela dost filmu v 4K.A konecne diky tomu ze ovladac je u Vodafone TV premium pres Bluetooth,tak je mozne ovladat setobox i pres prekazky,jako tomu bylo u Horizin HD DVR mediaboxu,ktery mel ovladac radiovy.Ovsem klasicky ten obycejny setobox Vodafone TV to ovladani pres Bluetooth nema.Jen premiovy,hlasove ovladani je mi ukradene ale zase ho ma jen Vodavone setobox premiovy.Internetova rychlost mi vzdy bezi 940,nikdy ne presne 1 GB ale to me nevadi a povazuji tu rychlost za skvelou.Take se mi libi ze jsem sparoval ovladac od Vodafone TV premiovy setobox s TV a i se soundbarem a tudiz vse,prepinani,hlasitost,vypinani i dalsi veci ovladam jednoduse jednim ovladacem.Je dobre si u Vodafonu setoboxu premioveho zaskrtnout u napajeni REZIM NIZKE USPORY.Rychleji pak setobox nabiha a zapne se.A me i vyhovuje ze ho nemam na netu pres kabel ale Wifi a to 5 Ghz.Slape jak ma a pres wifi a 5Ghz mi jede i smart tv a pri kontrole rychlosti pres aplikaci Aidu mi ukazuje 500 Mbs,coz je na Wifi a tv slusne.Sit je stabilni a nevypadava.Komu Vadi ze sviti setobox moc jasne treba vecer,musi zaskrtnout v setoboxu v nastaveni JAS a dat si jaky chce jsou tam tri moznosti svitivosti NIZKY,STREDNI,VYSOKY.Pokud ma nekdo nejaky specialni dotaz,muze mi ho napsat do soukrome zpravy.Hezky vecer pratele  🙂

Upraveno uživatelem Jirka007
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Vodafone TV, HD DVR Mediabox, HD mediabox.
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl by se s vámi podělit o osobní zkušenost, jak jsem dopadl při jednání zaměstnanců Vodafone. Rozmýšlel jsem se, zda se s vámi o zkušenost podělit, nakonec tedy ano, napíšu:

Od začátku ....... TV jsem měl už od dob Karnevalu, který pak převzalo UPC. Oba operátoři neměli vazbu na mobilní telefony, tudíž jsem si kdysi dávno, zakoupil mobil u tehdejší firmy Eurotel, což dnes je O2. Od začátku nejsem na ně nijak vázaný, nejsem pod smlouvou, jsem v tomto svobodný člověk, který co si provolá, to si zaplatí a můžu od nich odejít bez nijakých sankcí a podobně. mnohokrát se mě snažili uvázat na nějaký paušál, vždy jsem odolal ....... po nějaké době to už přestali zkoušet. Jak čas běžel, tak UPC bylo zakoupeno Vodafonem. A ten již má ve své dikci i mobilní telefony. Takže jsem uvažoval o tom, že s mobilem přejdu k Vodafone a vše (Inet, WiFi, TV, mobil) budu mít pod jedním účtem. Ale protože to, jak mám uděláno s O2, mě celkem vyhovuje, tak jsem nijak nespěchal a přiznám se - čekal jsem, až se ozvou s Vodafone.

A oni se ozvali. Dne 22.10.2021 (pátek) mě dopoledne volala operátorka, která se se mnou bavila právě o převedení mobilu z O2 pod Vodafone na jeden společný účet. To, co nabízela, bylo celkem výhodné, nijak to nevybočovalo., a tak jsem souhlasil. Domluvila mě telefonický hovor na nějakýho "technika", který to se mnou vše vyřídí. A to na den 23.10.2021 (sobota) na 11:00 hodin.  Jsem ze staré školy a jsem zvyklý, že i ústní dohoda je forma nějaké smlouvy a dohody se plní !! Takže ještě v pátek jsem absolvoval opravdu hodně dlouhý hovor s operátorem O2, od nějž jsem asi po hodině a půl vydudlal OKU-kód, aby byl proveden přenos mého čísla. Slibovali hory doly (až jsem se v jednom místě na chvíli zasekl, protože jedna jejich nabídka byla fakt lukrativní). Prostě ale já dodržuji dohody (v dnešní moderní době to ovšem nějak nefunguje), a tak jsem si vše maximálně připravil, aby toho dne 23.10.2021 vše proběhlo hladce a bez problémů. 

Co myslíte, že se stalo? Nikdo nezavolal !! Dohoda přestala fungovat. Zaměstnanec Vodafone, který má jistě velmi slušnou mzdu, se na mě zvysoka vykašlal a svému zaměstnavateli zařídil, že peníze (a to každý měsíc na mnoho let) nedostane, ale bude je stále mít konkurence, tedy O2. On už samozřejmě nezavolá, protože je po termínu a bude čekat na impuls od operátorky, která mu již také nic nedá, protože má odfajfknuto, že splnila úkol. Kruh se uzavřel. takže možná příští rok si někdo vzpomene. Ovšem po této zkušenosti to už já zamítnu. Vodafone měl šanci, hodil ji do kanálu, takže už nic.

Nehážu všechny do jednoho pytle, u Vodafone samozřejmě pracují i loajální zaměstnanci, kteří svoji práci odvádí na 100 procent, v zájmu firmy, která jim dává opravdu slušnou mzdu. Ovšem viditelní jsou ti "zaměstnanci", kteří na to hází bobek a zákazníkům ztrpčují život. Takoví lidé (jako ten dotyčný ze dne 23.10.2021) vlastně svému chlebodárci berou peníze, které získává konkurence. A tento případ asi není jen u mě. Takových nás budou určitě stovky, možná i tisíce. Když si zaměstnavatel (Vodafone) spočítá tu sumu peněz, o kterou díky takovým "zaměstnancům" budou přicházet každý měsíc několik let - no to už je solidní balík, který bude dostávat konkurence. Vodafone musí být opravdu velkým dobrákem.

Nevím, jak dlouho bývá v platnosti OKU kód. jestli na furt, nebo na měsíc ..... fakt - o tom nemám ponětí. Každopádně já už na O2 s podobným požadavkem volat nebudu. protože bych byl za blbce a u O2 bych byl vyhlášen jako  "blbec roku 2021"., ač jsem v tom byl úplně nevinně.

Vodafone měl šanci, bohužel ji hodil do kanálu. 

 

 

  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OKU kód platí myslím neomezeně.

 

Nevíme, zda volal kmenový zaměstnanec nebo někdo z externího call centra, což je ve výsledku irelevantní. Klidně mohlo dojít k tomu, že ten, kdo volal, tak postupoval na základě jemu v tu chvíli dostupných informací (že na jeho předaný požadavek bude reagováno nejpozději do druhého dne). Nebo to předal chybně, bez údajů ... 

 

OT: https://www.youtube.com/watch?v=CZMIdvqe-a8

 

 

PS: Kdybyste to chtěl ještě řešit, pak napište PM.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...