Přejít na obsah

Nahrávání HD programu.


Návštěvník Jana014

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás, ještě bych se chtěla zeptat k tomu disku Samsung: má v sobě nějaký uspávací program během delší nečinnosti?

Při mých pokusech jsem si všimla, že když se zadá časová nahrávka a vypne se TV - nesvítí červená kontrolka na TV, disk /ten můj starčí Fujitsu/ je neustále napájen z TV /jeho kontrolka svítí/.Až po skončení nahrávky se TV vypne do Stand by modu /červená kontrolka svítí/, disk přestane byt napájený /kontrolka zhasne/. Když si třeba v pátek zadám nahrávat v neděli, disk bude po tu dobu stále v zaplém stavu. Nepřipadá mi to zrovná ideální, nicméně to budu muset asi přežít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ne zcela jsem se orientoval v popisu, ale... Ten závěr v posledních dvou větách asi vyplývá z chybného pozorování.

Pokud je televizor ve stand by režimu (červená LED kontrolka svítí), na USB portech není napětí, USB disk tedy nemůže být v zapnutém stavu.

Červená LED zhasne pouze tehdy, pokud je tv odpojená od el. sítě, nebo pokud je tv v běžném provozu, nebo pokud se aktivuje záznam na disk...; teprve po aktivaci funkce PVR ve standby módu se na USB portu objeví napětí...

 

Uspávací programy na discích bývají. Pokud jsou součástí firmware, bylo by to asi OK, pokud, jako v tomto případě, dojde k formátování disku, budou k ničemu. Ale nechť se k tomu vyjádří někdo povolanější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Asi jsem se vyjádřila trochu zmateně, tak to dovysvětlím.

Naprogramuji nahrávání tak, aby se spustilo třeba za hodinu.Vypnu TV,ale jelikož je zadáno nahrávání, TV asi není zcela ve Stand by módu,protože červené světlo nesvítí. Disk je napájen, jeho kontrola svítí.Až skončí nahrávka, TV se vypne - červené světlo se rozsvítí, disk se přestane napájet, jeho kontrolka zhasne.Mám ho v USB 1(HDD).

Šlo mi o tu dobu než se začne nahrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Naprogramuji nahrávání tak, aby se spustilo třeba za hodinu.Vypnu TV,ale jelikož je zadáno nahrávání, TV asi není zcela ve Stand by módu,protože červené světlo nesvítí. Disk je napájen, jeho kontrola svítí. Řekl bych, že toto chování zcela jistě není normální (podobně, jako se při prvních testech spustil i zvuk...). Tento krok bude třeba ověřit. Jednak, je-li nějaká závislost tohoto stavu na prodlevě mezi vypnutím do standby a startem záznamu, jednak chování při více naprogramovaných záznamech (s určitými prodlevami).

Jak dlouho tento stav (disk pod napětím) trvá? Minuty, hodiny, několik hodin?

Jak se tv zachová při přechodu do standby s připojeným diskem, ale bez načasovaného záznamu? ...Chyba bude možná v nějakém nastavení tv, ne v aktivaci PVR ... Testoval jsem na svém tv, mezi přepnutím do standby a ztrátou napětí na USB portu je sice jistá prodleva, ale jen několik málo sekund

 

Až skončí nahrávka, TV se vypne - červené světlo se rozsvítí, disk se přestane napájet, jeho kontrolka zhasne Tento stav je samozřejmě v pořádku.

 

Možná se ozve ritchi, který má s aktivovaným PVR zkušenosti a s nějakými nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Já bohužel nejsem o víkendu doma,nemohu tedy udělat další pokusy.

První pokusy jsem dělala s flashkou,tam jsem napájení neřešila.

Vypínání a zapínání červeného světla u TV probíhalo stejně. Připadlo mi to divné, ale nevěnovala jsem tomu pozornost.

Co vím jistě, disk se vypl /přestal svítit/ jen pokud byla TV vypla /červená kontrolka svítila/.

V pondělí udělám další zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Zbytocne sa to tu komplikuje.Nahrava?Nahrava.Tak preco to rozpitvavat.Kazda TV sa mozno odlisne sprava pri nahravani na flash alebo HDD inej znacky.Naplanujem nahravanie,vypnem TV,cervena kontrolka svieti (standby),modra kontrolka na HDD Samsung zhasne.Po spusteni nahravania cervena kontrolka zhasne a modra na HDD preblikava (indikuje nahravanie).Po skonceni nahravania sa TV prepne do standby,cervena kontrolka svieti a HDD modra kontrolka vypne.Tot vsjo,ziadna veda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás.Tak jak popisujete, bych si představovala, že to má fungovat.K tomu směřovala má otázka ohledně disku Samsung. Faktem je, že ten co mám nyní vypůjčený už má mnohé za sebou.V pondělí si disk objednám. Věřím,že bude vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Zdravím Vás. Včera večer jsem neodolala, a přece jen udělala několik nahrávek pomocí časovače.

1)HDD zapojený do USB1(HDD)

2)Flash disk zapojený do USB1(HDD)

3)Flash disk zapojený do USB2

Výsledek byl vždy stejný, nahrávka byla OK, ale po celou dobu než došlo k nahrávání a TV byla vypnutá, nesvítila červená kontrolka.

Mě to připadá, že to nesouvisí se zařízením, na které se nahrává, ale s mou TV.

Buď tam mám opravdu něco jinak než Vy, nebo je to nedokonalost funkce PVR, která ještě v té době nebyla odladěna. Mám TV z května 2010.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokud je disk připojen (HDD nebo flash) a není nastaven žádný záznam, jak se chová tv při přepnutí do standby?

Pokud je nastaven záznam, jaká je prodleva mezi startem záznamu a přepnutím do standby? Zkusil bych delší prodlevu, cca 1 hod...

Také soudím, že je to vlastnost (nebo chyba) hw tv, nenapadá mě, kde by mohla být chyba v nastavení. Předpokládám, že tam máš nejnovější firmware (T-VALDEUC-3018.1 z 13.8.2013)?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...