Přejít na obsah

Konec obyčejných (bridge) modemů


Návštěvník Dz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dragokazov

Já neříkal, že se sekal, ale že jej bylo nutné často restartovat :) .

Mno teď k těm problémům, budu je psát tak jak mě napadnou, takže pořadí neurčuje závažnost, písu stav k době cca dva měsíce zpět, aktuální FW neznám.

1) Není možné změnit rozsah lokálních ip adres, i přes tuto možnost v nastavení nefungovala.

2) Při odpojeni z administrace bez odhlášení (stačila delší neaktivita) již nebylo možno žádným způsobem se znovu přihlásit (vyžadovalo restart zařízení).

3) Měli jsme značné problémy s přesměrováním portů, docházelo k zahazování velkého množství packetů bez zjevné příčiny. Ani UPC si s tímto nevědělo rady.

4) Připojení do podnikové VPN bylo nestabilní

5) tímto si nejsem už jist, ale mám dojem, že tam byly i nějaké problémy se SSH přístupem, timeout přímo v modemu, nebo netuším už co..

Vzhledem k tomu, že máme Business tarif a používáme připojení k práci, tak to bylo až moc problémů najednou, takže si UPC modem odvezlo a vrátilo nám klasický Cisco modem a zbytek sítě máme vlastní, převážně také na Ciscu. Od té doby zase naprosto bez problémů.

P.S. máme FB 250+, 120 zde mám nastaveno proto, že admin do dnešního dne tuto volbu nepřidal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

1)jojo, toto je pravda,

2)taky pravda, naštěstí do administrace ani nepřistupuju :D

3)nevím, kdybys mi napsal jak, rád bych to u sebe doma protestoval, ideálně win

4)taktéž nepotvrdím, já když jsem se připojil do vpn, tak mi to jelo (ale je pravda, že moc dlouhou dobu jsem to nepoužil)

5)to možná bude souviset i s tím vpn, ty timeouty....

 

jak se tak dívám, tak na tom modemu maj ještě co dodělávat, uvidíme, jestli to opraví....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No doufejme ze duvod proc se uplne prestaly nebizet obycejne modemy je pouze v jejich aktualnim nedostatku na skladu UPC.

 

Pokud by to mel byt jiz trvaly stav, tak to urcite pro klienty nebude prijemna zprava,

prece ne kazdy potrebuje router od UPC, kdyz chce mit vlastni treba i mnohem lepsi a pritom neplatit zbytecne mesicni poplatky navic za funkce wifi modemu ktere pak nevyuzije, nebo dokonce kupovat wifi modem o 700 Kc draz, nez staval obycejny modem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
No doufejme ze duvod proc se uplne prestaly nebizet obycejne modemy je pouze v jejich aktualnim nedostatku na skladu UPC.

....

nebo dokonce kupovat wifi modem o 700 Kc draz, nez staval obycejny modem.

Bojim se ze to neni docasne. Uz nejakou dobu se nedaly obycejne modemy koupit, jenom pronajmout. Mam UPC internet cca tri mesice a kdyz jsem si ho zrizoval uz to bylo tak ze obycejny modem nesel koupit, jenom pronajmout. Tak ho mam bohuzel pronajmuty i kdyz bych ho radeji koupil. Tak ted uz teda nejdou ani pronajmout, jeste ze ho uz mam :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to tak, obycejny modem Ubee 3236 sel koupit jen zari a rijen 2013 (predtim se prodavali Cisca 3208), od listopadu uz sel jen pronajmout a od ledna 2014 uz ani to.

Uvidime jak to bude dal, se me moc nezda ze by se UPC podarilo tak levne nakoupit wifi modemy Technicolor 7200 aby nabizeli jen ty.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Treba jde opravdu jen o to vytahnout z lidi zas o dvacku navic. I kdyby modem stal 3000, tak to zakaznik prece zaplati, kdyz jinej mit nemuze. Odhaduju, ze ted se budou jeta cisca 3208 prodavat za dvojnasobnou cenu, nez stala nova od UPC, protoze pokud chce clovek intenet na neco vic nez aby se prihlasl k mejlu a stah si neco z uloz to, tak ten technicolor je celkem na nic. Nedovedu si predstavit, jak bych s nim delal vpn, kamery a dalsi veci, co mam na pripojce. Ono ani to cisco neni zrovna 100% spolehlive a to co ctu tady na foru o technicoloru mi uplne staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

zobin: ale ale ale,t y se nejak vyznas :) asi nevis, ze technicolor muzes prepnout do bridge ;) krom toho, ja se s vpn s problemem neesetkal, takze nevim nevim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gameguru

Bridge už nejsou ani v ceníku, od 1.3.2014 jsou k dispozici pouze ty s wifi za 70Kč/měsíc nebo koupit za 2016Kč.

Že jde Technicolor přepnout do bridge je sice hezké, ale proč musím platit víc i za část hw kterou nechci využívat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Je to jednoduché, mnohem víc lidí chtělo wifi modem než ten základní. A co je výhodnější, dělat nové fw pro 2 modemy nebo jen pro jeden? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...