Přejít na obsah

Vodafone Station - Port Forwarding


Návštěvník YvesCube

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Kristepane k čemu? Co potřebuješ do NB tahat tak velkýho, aby tě zajímala rychlost WiFi? Nebo jsi právě objevil 802.11ax a udělal sis z toho modlu? 😛

K čemu, no k ničemu, mě se líbí nové technologie tobě néééé ???  Pokud si koupíš novej notas kterej má ax kartu tak proč to nevyužívat od toho to přeci je. Když budu uvažovat takhle tak to bude tedy pokrok, vlastně dneska všechno funguje tak na co nový věci. Pokud tebe nezajímá rychlost wi-fi tak je mi to uplně jedno klidně používej jestli ještě dávaj 10 net....

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový "pokrok" je ti na dvě věci, resp. akorát z tebe výrobce tahá prachy za nesmysly :D A jinak rozhodně nejsem příznivcem toho, když kdejaký jouda v baráku zajebe celé pásmo nějakou svojí "super-hyper-mega-rychlou" WiFi. Osobně používám 20 Mhz šířku ve 2,4 GHz a 40 MHz v 5 Ghz - a úplně to pro mobily a NB stačí. A co potřebuji mít v rychlém provedení, to zásadně připojím kabelem.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Takový "pokrok" je ti na dvě věci, resp. akorát z tebe výrobce tahá prachy za nesmysly 😄 A jinak rozhodně nejsem příznivcem toho, když kdejaký jouda v baráku zajebe celé pásmo nějakou svojí "super-hyper-mega-rychlou" WiFi. Osobně používám 20 Mhz šířku ve 2,4 GHz a 40 MHz v 5 Ghz - a úplně to pro mobily a NB stačí. A co potřebuji mít v rychlém provedení, to zásadně připojím kabelem.

Já to chápu tak že co máš ty tak to je to jediný správný, ostatní je všechno k ničemu a zbytečný, tak že vždycky když budu chtít něco stáhnout tak mám vypnout Wi-fi a dát tam kabel, dík za radu to mě opravdu nenapadlo...... Já se jenom ptal jestli ten novej Vodafone má ax pásmo a kdo má možnost tak jestli to může tím pádem využít - tvoje rady typu ,, na co,, ??? no jsem ti říkal na nic. Jestli ty nejsi ochotnej investovat do nové technologie je zase tvoje věc nechápu proč používáš tedy dvě pásma, vždyt 2,4 stačí tak na co mít zapnutou ještě druhou jak jsi sám psal kristepane proč ??? 😂 vžyt stačí ta jedna pomalejší

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když seš takový chytrolín, tak si za modem od VF připoj nějakou svoji úžasnou WiFi ax (o kterém ses právě dočetl, že existuje a objevuješ Ameriku) a jistě budeš spokojen, jakou úchvatnou rychlost dosáhneš. Nový modem od VF naštěstí tento nesmysl nemá, takže v tomto máš smůlu :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to sa mozes tesit na 160 MHz (ktore je by default zapnute na AX routeroch na 5 GHz), cize ti zaberie skoro vsetky kanaly vratane DFS (36-64 ci 100-128).. v tomto by malo pomoct WiFi 6E (6 GHz pasmo, kde je dostatok volnych kanalov), ale to zatial uvolnili iba v USA (a samozrejme musis mat aj novy hw/radio, ktory podporuje to pasmo - cize nove routery aj klientov).

Bezny nadrzany BFU si kupi superduper AX router a necha ho (cest vynimkam) v default nastaveni, tak zaserie cele 5 GHz pasmo.

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Když seš takový chytrolín, tak si za modem od VF připoj nějakou svoji úžasnou WiFi ax (o kterém ses právě dočetl, že existuje a objevuješ Ameriku) a jistě budeš spokojen, jakou úchvatnou rychlost dosáhneš. Nový modem od VF naštěstí tento nesmysl nemá, takže v tomto máš smůlu 😄

Rady jak co má bejt tady rozdáváš jenom ty, Schváně jsem se podíval na czc kolik notasů má ax pásmo - víc jak polovina dneska, za rok tak asi podle mě 80 procent, tak jsem si dovolil položit otázku jestli VF který dává na trh novou věc jestli to půjde připojit, nic víc nic mín, mě stačila odpověd Ne. Jedinej chytrej hned TY tady rozvíjíš teorie o nesmyslu, jestli myslíš že to zákazníci nebudou požadovat tak se hluboce mýlíš - o využití a potřebách jsem se nebavil - Ty hned rozdáváš rady. Není to tak dávno když někrerý odborníci taky mlely na co pásmo AC - dneska uplně normální. S pokrokem jaký tu rozdáváš by jsme jezdili dneska ještě na koních a tu Ameriku bys těžko ty objevil

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne povedane, jedina realna vyhoda/nevyhoda (podla uhlu pohladu) WiFi AX na 5 GHz je prave 160 MHz sirka pasma (ktoru inak podporovali aj niektore AC routery a klientske karty ako Intel 9260).. ostatne AX vlastnosti ako OFDMA (v oboch smeroch - down i up), BSS coloring, Target Wake Time a podobne sa krasne vynimaju v powerpoint prezentaciach - ale doteraz nie su poriadne implementovane v AX routeroch (ak vobec), ktore su uz viac ako rok na trhu! WiFi AX wave 1 (co je teraz na trhu) je len mierne vylepsene AC, nic viac.

Testoval som WiFi AX od vendorov Broadcom ci Qualcomm (Netgear, Asus, Amplifi routery), ani jeden to nema plne implementovane (a o chybach ani nehovorim).. podla vsetkeho sa caka na WiFi 6 GHz s opravami a druhou vlnou SoC, ktore by uz mali zvladat plnu WiFi AX specifikaciu.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý Adolfe já ti taky nenadávám jen jsem se něco zeptal a ty se všeho takovýho chytíš abys rozdával svoje pravdy, já vycházím z toho co mám já, jak může dojít v mým případě k zarušení když v okolí mám asi 5 sítí v ,,n,, z toho jedou 3 na 1 kanále a dvě nejvejš a jsou skoro na minimu signálu - to jím někdo poradil že je to lepší. Já se jenom zeptal, a že je to budoucnost to je a jestli se to tobě líbí nebo né je výrobcům HW uplně jedno, stále všude stoupají rychlosti přenosů a datový toky a velikosti, tak to je a s tím nic nenaděláš ani tím když budeš někomu nadávat - jen se tady předvádíš jako Vševěd. Tobě to stačí tak tady nevnucuj názory že to stačí, jsou zákazníci co chtějí víc - chtej 1Gb a tak jím to VF umožnuje a ty tady pořád meleš na co ??? Co je mi potom na co to ten zákazník má.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...