Přejít na obsah

Vodafone Station - Port Forwarding


Návštěvník YvesCube

Doporučené příspěvky

Návštěvník YvesCube

Zdravíčko,

měl bych dotaz. Hledal jsem ale marně jestli na novém modemu od VF je možnost aspoň přesměrovaní portů ale nikde jsem to v nastavení nenašel. To je ten modem u nás v ČR opravdu takový krám, který neumí ani tuto základní funkci? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YvesCube

Jo, to bude asi tím... mám jen IPv6 adresu... dle informací, když jsem si připojení objednával, bylo mi řečeno, že veřejná IPv4 bude k dispozici....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník krupica

A určitě to bude funkční? Dle technické podpory mi bylo sděleno, že přesměrování portů  zmíněný station nepodporuje. Nehledě na to, že funkce modemu bude k dispozici možná až koncem roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník karelKK

Zdravím všechny.

Pozitiva: Vodafone přivedl do naší firmy 1GB kabel, který opravdu suprově funguje.

Negativa:

Vodafone station má tuto vlastnost:

* 5GHz+2,4 GHz musí běžet spolu v režimu vše nebo nic. Takže  nelze provozovat  pouze  2,4 bez 5GHz.
* Nelze provozovat jen guest wifi samostatně. Musí běžet společne se základní wifi.   (zase vše nebo nic)
* Má 2 nastavovací mody Basic+Expert - ale tam nelze nastavit vůbec nic. Mód admin je ČR za blokován a ten jediný umí nastavit DMZ.
* Přesměrování portů nefunguje a dle slibu se nestihne zprovoznit do konce roku. Prý pojede nejdříve v březnu 2021. 
* Volba přesměrování portů se objeví až pro službě "pevná IP" - ale stejně to nefunguje
* DHCP nejde taky vypnout. Je na to workround, že nastaví např. range 192.168.0.252-192.168.0.252. A ta jedna adresa se alokuje pro dummy mac adresu.

 Takže po hodinovém telefonátu vodafone:
* Samozřejmě, zkoušel nesmyly  typu, že se mě při objednání ptal jestli potřebuji "bridge na jiný router" - nepotřebuji
* Prý jsem při objednání neřekl že budu chtít přeměřovat porty. To jsem si myslel, že je to samozřejmost. Bez toho přece nejde  reálně fungovat a umí to každý vesnický wifi  operátor.

 

Výsledek :

 * Vodafone si odveze slavný "Vodafone station" 
*  A místo toho mě dá něco jiného co umí sice jen 500MBs, ale prý přesměrovat porty umí (nedá se nic dělat, bez VPN být nemůžu)

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník karelKK
před 20 minutami, Pagan napsal:

Karle to nemáte dostupnou jinou síť než jen Vodafone? V Praze se většinou dá připojit k lepším ISP

UPC kabel 1GB je opravdu úžasný. Super rychlost a nízká latence.

Ale opravdu nechápu ty šaškárny kolem modemů - nějak mě to uniká v čem tam je problém. Proč ten samý modem v DE a NL  funguje jinak ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...