Přejít na obsah

Veřejná IP adresa přestala fungovat


Návštěvník kostaldavid8

Doporučené příspěvky

Návštěvník kostaldavid8

Mám někde chybu já, nebo s včerejším výpadkem něco změnili a zrušili veřejné IP adresy (službu navíc si neplatím, do teď fungovala)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kostaldavid8

Mám nastavený port forwarding (HTTPS, SSH a další), který se teď rozbil. Když udělám sken IP adresy zvenku, tak je otevřený jen port 21 (který jsem otevřený neměl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kostaldavid8

Vůbec mi nedošlo se podívat, adresa routeru sedí.

Když jsem se tam koukal, došlo mi kde je problém. V routeru jsem měl napevno nastavenou starou IP pro port forwarding, takže to prostě rozbila změna IP adresy.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kostaldavid8

LAN IP adresa je samozřejmě fixní, ale porty jsou portforwardované jenom když jsou určené pro mojí veřejnou IP adresu. Protože pokud jdou zevnitř sítě, tak se na ně aplikuje pravidlo, aby se poslaly přímo na LAN IP adresu.

Nevím jestli to je úplně optimální řešení, ale nejsem síťový expert a jinak se mi to nastavit zatím nepodařilo 😀. Evidetně to funguje dobře, dokud se IP adresa nezmění. To se naštěstí moc často neděje, ale pak můžu zapomenout jak jsem to vlastně nastavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...