Přejít na obsah

Pokaždé jiná IPv4 po restartu


Návštěvník Prexik

Doporučené příspěvky

Mam NASku cca 6 mesicu a chodil jsem na ni pres ip 192.168.0.207 a pred dvema mesici to prestalo fungovat a zjistil jsem ze je nova adresa 192.168.0.206. To zpusobil VF tim ze mi zmenil IP? Nijak to nesleduji tak nevim jestli toto melo vliv nebo co to zpusobilo...

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na NASku je lepší použít pevnou IP mimo rozsah DHCP routeru, aby se přesně nestávalo toto.

VF mění jen IP z WAN strany, tj. z venku internetu. Restartem routeru se může stát, že si NASka propůjčí jinou IP. Proto je lepší mít pevnou, viz první věta

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Farkpointpředpokládám, že popisuješ vnitřní IP adresu, doma máš na NAS vnitřní adresu pevnou (spíš ne)?

U vnitřní adresy máš u klíčových zařízení prakticky zde popisované možnosti, které ti zajistí po restartu vždy stejnou adresu (tady pro NAS). Buď přímo na zařízení (NAS) nastavíš natvrdo ručně adresu mimo rozsah DHCP (a v DHCP si necháš nějakou mezeru pro tyto případy), nebo routeru vnutíš, aby té konkrétní MAC adrese (NASu) vždy přidělil tu jednu stejnou adresu. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz

Absolutně netuším, prostě jsem ji zapojil Compalu, vyhledal prilozenym sw a pripojil jako sitovou jednotku pres niz tam chodim. Ze by se dalo neco nastavit na compalu aby nasce ip nemenil jsem nemel ani tuseni ze neco takoveho jde natoz par jak to v nem nastavit... ale jak rikam za tech 6 mes co ji mam jsem jen jednou musel menit ip...

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tak to rozhodně nemáš pevnou IP na NAS. Může se ti restartem routeru měnit.

Co se týká metody vyhradit si jednu konkrétní adresu na trvalo pro specifikované zařízení,  manuál ke Compalu, str. 34 ukazuje rezervaci IP adresy (vnitřní) pro konkrérní MAC adresu.

https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky/navody/internet/Compal_CH7465LG.pdf

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Evzen

No doprdele, tak uz jsem taky v klubu...

Dneska odpoledne mi vyhorel zdroj v monitoru, takze vypadla elektrika v celem byte...
Takze po nahozeni elektriky se samozrejme startoval i modem... a dostal jsem jinou IP adresu... a od te doby kazdy restart routeru za modemem zpusobi, ze dostanu jinou verejnou IPv4.
Krucinal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lenny

Já taky (Praha 9), chová se to úplně stejně.

Dokonce po ručním renew DHCP v mikrotiku dostanu pokaždé jinou IP, naštěstí aspoň ze stejného subnetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...