Jump to content

Vodafone spustil 1 Gb/s internet

Marek-26
 Share

Recommended Posts

Teď to je extra katastrofa, ale pár dní zpátky mi šlo naměřit něco kolem 920 down a 48 up. Beru, že to chce čas, ale zároveň už vidím důvod, proč snížili tu minimální zaručenou kvalitu – protože tohle by tím 95% sítem rozhodně neprošlo.

• 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 8

5 hours ago, zofre said:

Podla informacii co mam od technikov sa aj k 600vke v lokalitach kde je dostupna D3.1 davaju standardne  D3.1 modemy.

Tak to hned v pondelok vyskusam - konci mi viazanost na gigabit, takze im to mozem otrepat o hlavu, ze mi staci 600/30 (btw, 50 Mbit upload som nikdy za cely cas nevidel, max 47 Mbit - ale to je pochopitelne, kedze provisioning na upload je 50 Mbit), ale chcem zachovat Arris..

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

To fakt ma VF CZ v podmienkach garanciu 95% rychlosti linky pre domace/soho pripojenie? Pre porovnanie UPC SK:

https://www.upc.sk/_docs/cenniky/int/tarifa_internet_200205.pdf

Pre gigabit je to minimum 400 download/20 upload.. bezne dostupna rychlost 800 download/40 upload (aspon v mojom pripade download neklesa pod 900 Mbit, upload kolise viac).

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

@MekliCZs rychlosti problem nemam (Ookla speedtest nameri obvykle neco kolem 940/45 a s tim jsem taky ok a testovaci download ze steamu v rannich hodinach kdy amici uz spi a evropa jeste nevstala mi to da i tech 100MB/s):

image.thumb.png.0dce73cad66294eac5d419a1d69587d8.png

Ale po nejakych 2-3 dnech uptime modemu packet loss 5%+ a lag spiky 1-2 sec ve hrach i na webu a vzdalene plose, takze restart modemu a zase to jede normalne.... 2 dny ...

Edited by 1000
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone Station 3.1
  • ČR