Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

@petrkuznik jak jsi přecházel ze sedmiček na desítky? Čemu říkáš čistá instalace? Neuděl jsi třeba čistou instalaci sedmiček a přeplácl to desítkama? V tom případě by se vyplatilo teď to vzít znovu, zrušit všechny oddíly na disku a nechat vše převálcovat čistýma desítkama, nainstalovat originál drivery pokud jsou k dispozici a podívat se na aktualizaci BIOSU.  

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník BaboonCZ

Noťas určitě SSD (poslední měsíc jsem měnil 3x a majitelé nechápali tu změnu) a pak pokud tam máš Win10 tak stáhneš instalačku ZDE  (stáhnout nástroj) hodíš na flešku a dáš opravdu čistou instalaci, nejlépe na to nové SSD (u staršího noťasu by tam ještě mohl být lehký přístup, návod na výměnu najdeš na youtube) a starý disk použiješ jako externí HDD přes 2,5" USB3.1 Box.

 

A aby si tu všichni jen nestěžovali, i když na to tyhle fóra jsou, tak dneska mám konečně Gigabit.

Hardware Type & Version - 8

Firmware version - AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10

 

Reálně stahování tak 750 MB/s. Naštěstí nejslabší Rx. Power je -2.8/57.2 zbytek 0.6/60.6 až 2/62.

 

Tenhle modem aspoň umí přesměrování portů a víc asi nepotřebuji takže Bridge nakonec nebude až tak potřeba a VPN si jen přesměruji, ta plečka předtím neuměla ani to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, už je to nějakou dobu od mého posledního příspěvku zde, ale dnes jsem konečně úspěšně podstoupil kompletní výměnu koaxiálního kabelu z rozvodné skříně exUPC až do bytu a také výměnu účastnické zásuvky. Akce trvala něco přes 3 hodiny. A musím říct, že problém je vyřešen. Hodnoty signálu nyní dostačující (teda podle mě - viz příloha) a rychlost stabilní bez kolísání cca. 940 Mb/s. Zajmavé je, že původní koax nebyl nikde viditelně poškozen ani zlomen. Za mě tedy pod dnešku spokojenost 🙂

VDF_OFDM_3.jpg

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek
V 18. 4. 2021 v 4:25, petrkuznik napsal:

Tak trochu jsem myslel, že se tomu vyhnu.. Čistou instalaci jsem dělal někdy minulý rok po výměně harddisku. On byl docela oříšek sehnat u HP iso Windows 7 a pak přejít na win10, je to notebook z korporátu, navíc kupovaný z druhé ruky. 

Pokud jste už na notebooku jednou zprovoznil a aktivoval Windows 10, tak při další (re)instalaci můžete rovnou začít s instalací W10.
Po instalaci ovladačů a připojení se k Internetu se samy zaktivují.

MS si sbírá informace o HW a licenci a ty si ukládá u sebe, takže další reinstalace W10 už jsou bez problémů s registrací - jen si nesmíte příliš vyměnit HW.

Tady je nástroj od MS pro vytvoření instalačního flashdisku: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...