Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Jenomže u netu je ta údajně vysoká rychlost downloadu pouze iluze, protože při stahování záleží stejně tak na druhé straně, aby stejnou rychlostí i odesílala. A to samozřejmě vždy není, hlavně jak se jedná o zahraniční konektivitu. A mnohdy se to vleče jako šnek i na domácí půdě. Prostě Gbps net je hlavně o marketingu, stejně jako již zmiňované neomezené volání na mobilu, které také sotva běžný user využije (ostatně na tom je postavený celý business telekomunikací, aby zákazník nikdy nezkonzumoval víc, než kolik operátorům zaplatí a ti mohli na blbosti takových klientů vydělávat 😄 ).

1 Gb/s je jenom 125 MB/s, to je rychlost nejobyčejnějších síťovejch karet, který sou integrovaný na základních deskách v kompech minimálně přes 10 let a neni důvod, aby to běžně takovou rychlostí nepřenášelo úplně kamkoliv 🙄 zahraniční konektivita už vůbec neni tak důležitá jako v dávnejch dobách, dneska mají všechny významný globální společnosti hustou síť datacenter po celý evropě a to i přímo v praze

takže gigabit neni žádnej marketing nebo iluze, ale úplně normální rychlost pro plnohodnotný a komfortní využívání internetu 🙄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

při stahování záleží stejně tak na druhé straně, aby stejnou rychlostí i odesílala. A to samozřejmě vždy není, hlavně jak se jedná o zahraniční konektivitu. A mnohdy se to vleče jako šnek i na domácí půdě.

Tak s tim za poslednich 20 let rozhodne problem nemam. Uz jsem to tady psal, mnou pouzivany zdroje dokazou spolehlive saturovat i ten pulgigabit 👍

image.png.1794136d2dee80d73b4d946dcfd55342.png

 

 

před 41 minutami, Slamb napsal:

gigabit neni žádnej marketing nebo iluze, ale úplně normální rychlost pro plnohodnotný a komfortní využívání internetu

Noooo... jak uz tady padlo, silne zalezi na tom, k cemu Internet pouzivas.

Pro nejakyho ajpedovýho šudlala fejzbůku je gigabit opravdu k prdu...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gbps rychlost síťové karty kdesi v PC nemá vůbec žádnou souvislost s tím, že když odněkud stahuji větší objem dat, tak se té rychlosti neblížím ani vzdáleně, namátkou třeba ulozto.cz, kde jsem na max. 5x 300 kB/s (možná přes Vžum to pojede rychleji, nezkoušel jsem). A fakt nevím, od kterých "významných globálních společnosti s hustou sítí datacenter po celý evropě a to i přímo v praze" bych stahoval a hlavně co, abych musel řešit Gbps rychlost. Rád se nechám inspirovat, čím lze plnit disky v PC a třeba mě to chytne a zítra ten Gbps net objednám :D

Jinak se samozřejmě bavím o běžné home sféře a nikoliv o té firemní, kde se mohou přenášet také firemní data, např. mezi pobočkami a centrálou apod.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Evzen napsal:

Stejnou otazku jsme pred casem resili s tarifem 500 Mbit/s 😉
A mozna dokonce i s tebou, ne? 😉

Jak uz jsem psal tenkrat - kdyz si usmyslim stahnout film, tak nehodlam behem cekani na stazeni zkouknout jeste dalsi film nebo dva...

Podobne, jako si kazdej nekupuje silny auto jen proto, aby vzdy a vsude jezdil 150 km/h... ale treba jen proto, aby mel vykonovou rezervu na zrychleni (treba kvuli predjizdeni) i pri vyssi rychlosti nez 50 km/h.

Jasně, Evžene. Já si budu kupovat Ferrari jen proto, abych mohl někoho předjíždět... Jasný. 1gb/s buď potřebuje ten, kdo tráví u počítače 20hod z 24 (a to je na léčení) anebo na nelegální aktivity, jako je nahrávání filmů na různé servery apod. Protože já mám 150 mb/s a v klidu sleduji filmy ve 4K bez sekání. A do toho kolikrát i používám mobil (ve stejné síti).

Upraveno uživatelem marek-81
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 4
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

a) nikdo te do toho nenuti... neches/nepotrebujes to, fajn... pouzivej si to, co vyhovuje tobe... ptal ses, na to co lidem je, ja ti napsal priklad... jeden ma rad holky, jinej zase vdolky... vo co de?
b) nemusi to nutne byt Ferrari, na predjizdeni staci proste jen vykonnejsi auto... nekomu teda staci 'akcelerace' stylu 300 Mb/s, nekdo si poridi 500 Mb/s a jinej si - a mozna jen tak z frajeriny, proc ne - poridi 1 Gb/s

Dokud svym chovanim neomezuje/neobtezuje me, at si dela, co chce...

před 28 minutami, marek-81 napsal:

ten, kdo tráví u počítače 20hod z 24 (a to je na léčení)

Podle sebe soudim tebe? 😉
Z tehle retoriky bych te tipoval na studentika, kterej jeste necuchnul k zodpovedne praci (treba proto, ze jeste nema poradny zkusenosti, tak mu zatim nic nesverili).

Ale muzu se samozrejme mylit.

BTW, na to tvoje "nelegalni nahravani filmu na servery" je 1 Gb/s tarif k prdu, 'bo u takove aktivity potrebujes rychlej upload 😉

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Gbps rychlost síťové karty kdesi v PC nemá vůbec žádnou souvislost s tím, že když odněkud stahuji větší objem dat, tak se té rychlosti neblížím ani vzdáleně, namátkou třeba ulozto.cz, kde jsem na max. 5x 300 kB/s (možná přes Vžum to pojede rychleji, nezkoušel jsem). A fakt nevím, od kterých "významných globálních společnosti s hustou sítí datacenter po celý evropě a to i přímo v praze" bych stahoval a hlavně co, abych musel řešit Gbps rychlost. Rád se nechám inspirovat, čím lze plnit disky v PC a třeba mě to chytne a zítra ten Gbps net objednám 😄

Jinak se samozřejmě bavím o běžné home sféře a nikoliv o té firemní, kde se mohou přenášet také firemní data, např. mezi pobočkami a centrálou apod.

no tak přes bezplatný uloz.to se ke gigabitu nedostaneš ani vzdáleně, to je jasný, ale s placenym účtem neni problém 🙄

google (disk, youtube, dns, android), microsoft (onedrive, windows), amazon (twitch, aws), cloudflare (cdn, dns) - to všechno tady v česku zásadně zrychluje celej internet 😮 a to sem zmiňoval v souvislosti s tim, že zahraniční konektivita už dávno neni tak důležitá jako kdysi, ne v souvislosti s gigtabitem

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 hours ago, KejPi said:

prakticky nefunguje OFDM kanal

Da sa to provizorne riesit LTE/4G filtrom (dolna priepust), ktory prepusta iba pasmo do cca 750 MHz.. modem vtedy nevidi OFDM kanal a ide v DOCSIS 3.0 mode.

8 hours ago, Evzen said:

mnou pouzivany zdroje dokazou spolehlive saturovat i ten pulgigabit

Jej, niekto pouziva NNTP a usenet 😀 ale tiez to uz nie je, co to byvalo.. vela fake a zaheslovanych suborov, no rychlost nebola nikdy problem.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Placené ulozto (které i v této variantě není vždy zárukou, že bude rychlost stahování kopírovat down u usera), placený Google, placený MS a všechno další placené, to je přesně to, co se home userů příliš netýká :D Z Youtube to stahování pak leze sotva 10 Mbps, ale celkem zbytečnost, když to lze přehrát přímo. Takže disky mně asi i nadále budou zet prázdnotou...
Snad jedině stahování her ze Steamu, tam by se rychlost využít dala, aby byl člověk objektivní :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš, na steam sem zapomněl, taková důležitá věc 🙄

placený google, placený microsoft, nic z toho přece placený bejt nemusí, nějakej menší prostor pro nejdůležitější věci je zadarmo a pak spousta lidí má licenci třeba na office z práce a tam má na onedrivu 1 TB 😮 nebo si sami lidi platěj office a často právě kvůli onedrivu

jinak youtube zdaleka nejede rychlostí 10 Mb/s, obzvlášť při nějakym větším přeskakování 😮 https://streamable.com/3qffmw

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...