Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

15 hours ago, Marek-26 said:

U ED3.1 je kromě vyšších rychlostí spousta dalších výhod na obou stranách. Třeba lepší oprava chyb, ping

Oprava chyb pri OFDM je sice lepsia, ale OFDM kladie vyssie naroky na kvalitu rozvodov, linearitu prevodnikov a zosilnovacov po trase a specialne v exUPC (Vodafone CZ, DE West) oblastiach je nestastne zvolene pasmo nad 770 MHz - mnohe rozvody uz maju na takej frekvencii vysoky utlm a to nehovorim o moznosti rusenia z LTE (ingress). Lepsie riesenie je asi take, ktore pouziva Vodafone DE Ost ci RO - OFDM kanal je v oblasti 110 az 220 MHz, kde nie je problem s utlmom a zvladnu to aj starsie rozvody - ale to muselo byt zrusene najprv FM radio a presunute DVB-C kanaly.

Latencia je v DOCSIS 3.1 velmi podobna ako v DOCSIS 3.0, ak myslis LLD (Low Latency DOCSIS 3.1) s <5 ms latenciou, to este nikto nema v ostrej prevadzke implementovane (ani vendori DOCSIS 3.1 modemov), ze to v labaku funguje, je pekne 😀 realne sa toho dockame az s DOCSIS 4.0 (3.1 FDX).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalpuk

Taky uvazuji o prechodu z 300M sluzby, umi ten vodafone station  jiz modem funkci DMZ? Protoze kdyz to zavadeli tak ji neumel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 Ano, ale to je vše hudba budoucnosti. S televizí se zatím nešoupne i když si myslím, že do 10 let ustoupí většina pásma internetu. Bohužel jiné frekvence než-li 700 a více nebyly volné. Co se týče latence, možná je to dáno i zařízením, ale měl jsem lepší hodnoty s Arrisem.

@KejPi Tak by bylo potřeba vyměnit kompletně rozvod z LB až po zásuvku. Tedy jak ve společných prostorách, tak i v bytě. To by samozřejmě chvilku trvalo (domluva s majitelem domu atp.).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

@Marek-26 Dik  ze info, to mi bylo jasny. Cili je to nerealizovatelny, po dome snad jeste, myslim, ze je to protazeny nejakym tunelem, ale byt rozhodne kvuli tomu rozkopat nechci a pripojka v chodbe je mi na prd, potrebuju to tam, kde mam router, cili uprostred bytu. Pokud bude chodit 500Mbps, tak budu spokojeny, doufam, ze se zitra nekdo ozve a bude to se mnou resit 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 4 hodinami, marek-81 napsal:

na co běžný uživatel potřebuje internet o rychlosti 1 Gb/s

Stejnou otazku jsme pred casem resili s tarifem 500 Mbit/s 😉
A mozna dokonce i s tebou, ne? 😉

Jak uz jsem psal tenkrat - kdyz si usmyslim stahnout film, tak nehodlam behem cekani na stazeni zkouknout jeste dalsi film nebo dva...

Podobne, jako si kazdej nekupuje silny auto jen proto, aby vzdy a vsude jezdil 150 km/h... ale treba jen proto, aby mel vykonovou rezervu na zrychleni (treba kvuli predjizdeni) i pri vyssi rychlosti nez 50 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže u netu je ta údajně vysoká rychlost downloadu pouze iluze, protože při stahování záleží stejně tak na druhé straně, aby stejnou rychlostí i odesílala. A to samozřejmě vždy není, hlavně jak se jedná o zahraniční konektivitu. A mnohdy se to vleče jako šnek i na domácí půdě. Prostě Gbps net je hlavně o marketingu, stejně jako již zmiňované neomezené volání na mobilu, které také sotva běžný user využije (ostatně na tom je postavený celý business telekomunikací, aby zákazník nikdy nezkonzumoval víc, než kolik operátorům zaplatí a ti mohli na blbosti takových klientů vydělávat :D ).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi argument "pro gigabit" muze byt ten, ze jen m nemu dnes dostanete modem, ktery netrpi na vysoky jitter a pod. (Zatim bez bridge, ale to se zmeni.)

Mam dost znamych, kteri proste nechteji Compal, a tak zustavaji na Ciscach, Ubee tak dlouho, jak to jen jde.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Moje zkusenost s modemem Arris na 1Gbps je zatim veskrze negativni, ale asi je to ovlivnene tim, ze mi prakticky nefunguje OFDM kanal, takze je z toho divoky. Celkove mam vypadky internetu nekolikrat denne a strasne dlouho trva, nez se to po restartu pripoji 😞  Mel jsem predtim Compal a naprosto bez problemu, uz se tesim, za zase prejdu na zpet.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...