Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tiger

Máte teda ešte problém s strátovosťou paketov po 2-3 dňoch, alebo vám to nový firmware vyriešil? Pár stránok nazad som  našiel, že sa už problém s firmware ako mám ja nevyskytuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník B-hash

Myslím že to tak není. V síti rozdělovali pro standardní zákazníky jen /64 IPv6 adresy. Jediný rozdíl by měl být v tom, že Compal umí bridge a v tomto případě jsou ochotní přidělit 1 IPv4 nebo 4 IPv6. Alespoň to tak nějak bylo před pár lety. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1000
před 2 hodinami, Tiger napsal:

Máte teda ešte problém s strátovosťou paketov po 2-3 dňoch, alebo vám to nový firmware vyriešil? Pár stránok nazad som  našiel, že sa už problém s firmware ako mám ja nevyskytuje. 

Muze byt lokalni vypadek/snizena kvalita site v urcite lokalite.


Pokud se ale problem periodicky opakuje po restartu routeru, zkontroloval bych verzi firmware v nastaveni VF station.
S touto verzi  AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10  jsem mel na routeru uptime 90+ dni bez packet lossu.


Jeste pozor na sitove kabely, ten gigabit sice jede na Cat5E, ale doporucil bych spise kvalitni Cat6. (je to napsane podelne na kabelu).

Na Cat5E mi spojeni s routerem padalo do 100Mbitu a na jeste jinem Cat5 na jinem stroji to zpusobovalo priserny packet loss.

 

Pokud jedes pres wi-fi, tak ten packet loss zmer pres kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Tak dnes jsem tu mel technika. Zaver je, ze signal je zaruseny nekde v rozvodu v dome, dole je to prijatelny, ale po ceste do 5. patra se ztrati 20dB 😞 Tim padem 1Gbps u me neni mozne 😞 Technik rekl, ze 500Mbps by melo fungovat v pohode, takze me ceka dalsi setkani se zakaznickou linkou 😞 

Ale uz mam novy FW 🙂

Upraveno uživatelem KejPi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tiger
Před hodinou, 1000 napsal:

Muze byt lokalni vypadek/snizena kvalita site v urcite lokalite.


Pokud se ale problem periodicky opakuje po restartu routeru, zkontroloval bych verzi firmware v nastaveni VF station.
S touto verzi  AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10  jsem mel na routeru uptime 90+ dni bez packet lossu.


Jeste pozor na sitove kabely, ten gigabit sice jede na Cat5E, ale doporucil bych spise kvalitni Cat6. (je to napsane podelne na kabelu).

Na Cat5E mi spojeni s routerem padalo do 100Mbitu a na jeste jinem Cat5 na jinem stroji to zpusobovalo priserny packet loss.

 

Pokud jedes pres wi-fi, tak ten packet loss zmer pres kabel.

Ďakujem za odpoveď. Pripojený som cez kábel, s rýchlosťou som ani pri pomerne veľkej strátovosti nemal problém. Strátu paketov sme mali všetci v rodine, nebol to prípad len mojeho pc. Bolo to poznať pri hlasových a video službách, RDP na počudovanie držal. Po reštarte routeru nastalo okamžité vyriešenie problému. Je možné, že to bola len náhodná událosť, nechám ho teda pár dni bežať a uvidím čo bude. Možno prípadne skúsim i továrne nastavenie routeru. Verziu firmware mám rovnakú.

Upraveno uživatelem Tiger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Musim rict, ze v zakaznickem servisu UPC se po prevzeti VF nic nezmenilo 😞 Pul hodiny jsem cekal na spojeni s operatorem, ktery mi oznamil, ze pozadavek na prechod na tarif 500Mbps preda dal a nekdo se mi do 15 dni!???? ozve. To si ze me snad delaji legraci. Kdyz jsem to chtel navysit, tak to slo vyresit hned, ale snizeni kvuli nefunkcnosti stavajici sluzby bude trvat 14 dni nez se mi nekdo ozve? 🤬

Mate s tim nekdo zkusenost? Trochu se obavam, ze hrajou hru, aby prosla 14 denni lhuta na vypovezeni smlouvy 😞 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nééé, já jím psal 5 tohoto měsíce a přišlo mi že se ozvou do 5 pracovních dní a nic, já myslím  že je to jen bordel,bordel a bordel, zlatý UPC tohle se mi tam nikdy nestalo a volat tam no tolik času opravdu nemám.......

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, KejPi napsal:

signal je zaruseny nekde v rozvodu v dome, dole je to prijatelny, ale po ceste do 5. patra se ztrati 20dB

No to je dobry, takze technik tohle konstatuje a tim to hasne? Nikdo se nebude zajimat, jak to spravit?
To je teda dost maso...

EDIT: Marek to pode mnou trochu osvetlil, tak to uz je samozrejme krapet jina pisnicka.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KejPi To je až ... navíc to neplatí u případů, kdy je třeba změna z technických důvodů 🙂 Ještě se prověřuje, zda nepůjde opravit / vyměnit ten rozvod, aby ED3.1 fungoval. Zítra by měli dostat informaci od firmy, které musí probrat nejdříve s technickým úsekem Vodafone a dle toho budou postupovat dále.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...