Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník KejPi

Internet mi jde - aspoň že to - ale jinak se zatím nic nezměnilo. Státě ten stejný FW a modem stale v jakémsi mezistavu, kdy dělá diodovou diskotéku a rychlost není ani na 500mpbs. Asi mě čeká zase 20 minut čekání na operátora 🙁
 

EDIT: něco se přece jen změnilo, na svém účtu už vidím, že mám službu 1GBps, ale prakticky to dopad nemá 🤬

Upraveno uživatelem KejPi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, KejPi napsal:

Internet mi jde - aspoň že to - ale jinak se zatím nic nezměnilo. Státě ten stejný FW a modem stale v jakémsi mezistavu, kdy dělá diodovou diskotéku a rychlost není ani na 500mpbs. Asi mě čeká zase 20 minut čekání na operátora 🙁
 

EDIT: něco se přece jen změnilo, na svém účtu už vidím, že mám službu 1GBps, ale prakticky to dopad nemá 🤬

Jaký máš hodnoty signálu?? 

  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

@tomus  to uz jsem udelal dnes 2x a nepomohlo. Navic potom musim cekat nekolik minut (>5), nez mi zacne fungovat internet 😞

@Pavel m Podle operatora na lince dobre: SNR/MER kolem 39dB, RX power cca -1 dBmV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník chlupacz

Zdravím, od pátku mám již také 1Gb/s, ale problém je v tom, že často to padá třeba jen na 20Mb/s a celkem často se stane, že to úplně vypne třeba na 10 minut, nebo to běží jen 0,5Mb/s. Už nevím, dřív jsem měl starý Cisco modem a ten běžel naprosto v klidu s rychlostí okolo 200Mb/s, od té doby co mám tento nový, tak si pomalu trhám vlasy a to ještě ani není pondělí, kdy mě čeká homeoffice. Chci se zeptat, jestli je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím uživatele 1Gb a taktéž se podělím se zkušenostmi s tímto tarifem.

Ve čtvrtek přinesl technik nový modem, starý odnesl, vše jsem zapojil a bez problému - modem natáhl nový FW a sám se restartoval a vše jelo. 

Protože jsem používal předtím svůj (ASUS AC88u) router a na modemu režim bridge, nyní jsem přepnul svuj router do AP režimu a na modemu vypnul Wifi.

 

Ohledně rychlostí - bohužel rychlost blížící se gigabitu se mi naměřit zatím dodnes nepodařilo. Většinu času se pohybuji někde okolo 600 Mbit, jednou se zadařilo i na 790 Mbit. 

Upload běží stabilně 50 Mbit. (Vše měřeno po 1Gb LAN).

Ve statusu DOCIS v modemu je signál i SNR u jednotlivých kanálu dostačující (SNR 36 až 37dB). Jediného čeho jsem si všiml je, že modem se není schopen naladit na OFDM kanál, a když už se naladí tak pouze chvilkově se SNR 29dB. (Také to tak někdo má a je to tak v pořádku? ).  Koax mám vedený originální přímo od zásuvky exUPC.

 

Tak se mi zdá, že Vodafone bohužel pro stabilní 1Gb net nemá dostatečně dimenzované rozvody bývalého exUPC, i přesto je to markantní změna k lepšímu oproti 150/10.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen ad rychlost stažení FW, konfiguračního souboru atp. jsem to tu psal. Vše se to stahuje jen po jednom kanále při nové registraci na síť. Konfigurační soubor (dočasný) se posílá na modem hned po registraci zařízení, právě aby se nemuselo čekat na propsání do všech systémů.

@KejPi Objednávka a zařízení se propsali už v pátek (cca 10:15). V tom problém nebude. V Moje UPC se informace propisují myslím přes noc.

@Tube Dle popisu technik nepřeregistroval modem, možná na to neměl vytvořenou objednávku, což ale měl hned řešit.

@chlupacz Rozhodně to není normální. V sobotu tam bylo nějaké rušení, ale technici ho našli a odstranili. Jak to vypadá nyní?

@JanP V sobotu v podvečer se na síti v Teplicích dělo něco nepěkného. Každopádně to co popisujete v pořádku není. Zavolejte na technickou podporu, ať zkontrolují OFDM pásmo a objednají servis.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...