Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník Matthew770077

Zdravim Vas vsetkych,

mam presne podobny problem aky popisujete v tomto vlakne. Hrajem hry alebo priatelka uci na teamsoch a je tam packet loss. Server od servera je to rozne. Niekedy mam 0% packet loss, skonci hra a pripoji ma na iny server a mam zrazu 30-40% packet loss - to je nehratelna fps hra (apex legends).  Myslite, ze je dohladne nejake riesenie? Je to fakt divne aby clovek mal v podstatne momentalne to najvyspelejsie co na trhu s internetom je a taketo problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešitelné to určitě je ale musí se zjistit kde se ty pakety ztrácí, podle toho co píšeš to bude spíš někde na straně herního serveru, někde po cestě blízko k němu a nemusí to být ani chyba Vodafonu, ale také třeba muže, takže já bych si zkusil nainstalovat aplikaci Pingplotter, zadat tam adresu nějakého serveru a nechat to chvíli běžet a možná se ukáže kde se ty pakety po cestě ztrácí.

https://www.pingplotter.com/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matthew770077

Myslim, ze to bude na mojej strane ta strata packetov pretoze sa pytam spoluhracov ci mavaju problemy (v danej chvili jak ja) a nikdy tie problemy nemaju. Takze to bude cisto problem na mojej strane. Ono to vyzera, ze fakt jak keby som mal problem len s nejakymi serverami. Nemam pernamentny packet loss ale fakt iba s nejakymi serverami zjavne. Vyskusam ten software a uvidime. Co som cital historiu tohto vlakna tak to vyzera na vadne zariadenie Vodafone station asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, na chybu modemu mě to úplně nepřijde, když to takhle začne blbnout můžeš zkusit restartovat modem, nebo pokud máš nějakého známého co má internet od UPC, tak si od něj na zkoušku můžeš půjčit modem a vyzkoušet to s ním, nebo si přinejhorším změnit tarif na nižší a nechat si vyměnit modem za Compal.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv si prever, ci mas stratu paketov na prvy server/hop v ramci VF - vtedy je to problem modemu, ak to nastava niekde dalej, tak je problem inde.. ako ti tu radili, pouzit pingplotter a sledovat trasu/latenciu, ked to nastane.

Ak je to problem iba niektorych serverov, je to skor problem VF routovania, vzhladom k tomu, ze mate velke zmeny v routovani (prechod LG/Aorta -> VF), tak sa vselico moze diat.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Plane sliby to byly, konec brezna a Q1/2021 je tu, Vodafone Station dostal update na 01.02.068.10.EURO.SIP, ale bridge mod porad nikde. Nemaji mistni zasvecenci nejake info, na kdy se to posunulo? Support je neschopny a s jejich reakcni dobou zhruba tyden uz jsme si vymenili nekolik zprav, ktere k nicemu nevedly (predevsim se ptali na to, na jake adrese mam pripojku a jakou sluzbu pouzivam, jako by to prvni nebylo uplne jedno a to druhe na prvni pohled jasne) a nic jsem se z nich nedozvedel.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JosefVomacka

@MekliCZ Naposledy co jsem se dopsal na podporu mi bylo receno, ze bridge mode bude 1.4.2021 - tedy pred cca 5 dny. Dneska na to koukam, mam stejny fw jako ty - 01.02.068.10.EURO.SIP - a nic. Neni. To jsem zvedavy, jakou budou mit vymluvu tentokrat... Vodafone station me fakt sere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Poly95

Mám od nich gigabit ale rychlost downloadu je maximálně 100 až 150 Megabit upload je okolo těch 50.

Co s tím vše dělal technik. Přijde mi že je to akorát lákadlo od Vodafonu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...