Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník 1000

Zdravim, jsem novym uzivatelem 1Gbit od UPC/VF. Co se tyce rychlosti, nemam vyhrad, ale s tou stabilitou je to horsi.
Prvni den po zapojeni vse OK, pak zacala postupne vice a vice zlobit latence, packet loss cca 5%, narazove lagy ve hrach i na 1-2 sekundy, zkousel jsem nahradit dns servery, tracert na vsechny mozne servery, ale bez vysledku. Stale tam byl packet loss 5% a lagy.

Pomohlo az restartovani modemu (Vodafone Station 3.1). Po restartu packet loss 0,00% i na velkem vzorku 10k+ pingu.
Dobra zprava tedy byla, ze to neni infrastrukturou VF ale "jen" modemem.

Modem ma sice planovac vypinani a zapinani wi-fi (tu mam vypnutou), ale planovane restartovani modemu jsem nenasel ani v expertnim modu admin rozhrani.
Zvazuju casovanou zasuvku pro napajeni modemu na 3:00 vypnout a 3:10 zapnout, ale je to reseni na facku ....
 Ocekaval bych, ze by UPC/VF mohli tu rychlou degradaci chovani modemu nejak poresit aktualizaci software?
P.S. technik co to zapojoval tam updatnul nejnovejsi firmware
Ma nekdo podobnou zkusenost nebo vam vas Vodafone Station 3.1 "drzi" latenci a nulovy packet loss i nekolik dni?

Upraveno uživatelem 1000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kopernik

Me to po pul hodine vypne uplne chyba dns.. pomuze jen restart kazdou pul hodinu 

a jak rikate automaticke odpojovani od wifi taky sice se to da zrusit ale nic takoveho tam ani nema byt v defaultu

technik u me byl ale nic nezjistil prej vse ok vymenil mi router za druhy(taky vodafone station) ale problem porad stejny do pul hodiny to neslo.. v patek dojde technik a daji mi stary modem s 500Mb.. kvalita pokud ma nekdo reseni sem s nim 😔😔

Upraveno uživatelem Kopernik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1000

K vasemu problemu s DNS, zkuste si nastavit treba DNS od google (viz obr. nize).

Pouzivam tyhle dns servery uz roky a spokojenost.

Edit: predtim, nez je nastavite, nebo klidne i potom, napiste do prikazove radky ipconfig /flushdns

image.png.0d811e4710bd7a43d89acb5f46a70a86.png

Upraveno uživatelem 1000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ownercz
V 25. 8. 2020 v 13:42, 1000 napsal:

Zvazuju casovanou zasuvku pro napajeni modemu na 3:00 vypnout a 3:10 zapnout, ale je to reseni na facku ....

Přesně takto to řeším i já, protože nikdo z Vodafone není schopen můj problém vyřešit.
Jakmile mám uptime modemu více jak 20 hodin, tak začnou vypadávat TCP spojení a jde to celé do kytek.

Modem měnili 3x, v průběhu řešení problému jsem se stihl přestěhovat a hádejte co... tento týden za mnou dorazil
naštvanej technik, vyměnil zásuvku a začal mě poučovat, že to bylo právě zásuvkou. Ještě naštvaněji se tvářil,
když jsem mu řekl, že to tím opravdu není a že příští týden se nejspíš uvidíme znova.

Celá story je kdyžtak na mém Twitteru... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepsal jsem zkusenosti s novym routerem.

https://www.lupa.cz/clanky/gigabitove-pripojeni-od-vodafonu-rychlosti-a-zkusenosti-s-novym-routerem/
 

Je to uz druhy dil, prvni vysel v pondeli a je v nem spis povidani o technologii a cenach; vyuzil jsem v nem data o frekvencnim spektru od @Retiree, diky za ne.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie kecy o Routerfreiheit su uplne zbytocne v nasich podmienkach (realita v DE je trosku ina, ale uz ma to nebavi opakovat) a davat ako vzor Fritzbox 6600 so zabugovanym nestabilnym fw nekomentujem (vidno, ze ste ten kram nemali v rukach), berlinsti soudruzi z AVM nekde udelali chybu..

Pokrocily uzivatel v DE si zoberie TC4400 alebo TM3402 modem (a za nim vlastne sietove zariadenie), nie nejaky AVM kram (ten si moze rovno prenajat od operatora).

Pokial viem, tak pouzity WiFi chipset (Celeno) podporuje MU-MIMO..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1000

@zajdeepekny clanek. Ohledne VF Station 3.1, ktery jste testoval; pozoroval jste degradaci latence a rostouci packet loss po nekolika dnech pouzivani? Nebo jste modem casto restartoval a na tyto problemy jste nenarazil? Moje VF Station vydrzi jet s nulovym packet losem a dobrou latenci cca 2-3 dny, pak zacne lagovat a potrebuje restartovat 😞 (signal je v poradku dle specifikace, prisuzuji to zabugovanemu firmmwaru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...