Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník foa

 

před 5 hodinami, foa napsal:

To teda, na stránkách upc.cz mají stále jen 500Mb/s  a o gigabitu ani slovo🤦‍♂️😆

 

Moje chyba, Adblock 🤦🏻‍♂️😊

Zase jsem o něco chytřejší, přeji všem hezký den😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, bridge mode na Vodafone Station (s identickym fw) funguje uz rok vo Vodafone DE Ost (exKDG), ale vo Vodafone DE West (exUnitymedia/UPC) to uz rok slubuju (posledna verzia je prva polovica 2021) 🙂  to nie je problem fw, ale problemom/konfiguraciou na backende (a ma to svoje dovody, ktore nebudem rozpisovat, nie je nahoda, ze Vodafone DE West ma presne rovnaky problem).. a ako som uz vysvetloval, bridge mode sa na Vodafone Station nezapina cez webove menu modemu, ale musi to operator aktivovat na zakaznickej linke/samoobsluhe (modem si natiahne iny config file z TFTP pri starte).

Nepopieram, ze v tomto smere je Arris 3442/3492 v LG verzii odladenejsi ako VF verzia (hoci mal prvy rok kopu problemov).

Vodafone DE chce v druhej polovici 2021 spustit 2GBit download/100 Mbit upload na DOCSIS 3.1 sieti (vypnute FM radia, upload kanal DOCSIS 3.1 do 110 MHz a legacy DOCSIS 3.0 kanaly pre spatnu kompatibilitu) a dva OFDM download kanaly (teraz pouzivaju iba jeden, aj to nie vsade v plnej sirke).. a pravdepodobne nasadi novy Arris modem/router s 2,5 Gbit Ethernet portom a WiFi AX radiom (aka nova verzia Vodafone Station).

UPC CH poskytuje uz teraz 100 Mbit upload pri gigabit programe (6 up kanalov v pasme do 65 MHz).. ale malokedy uzivatel dosiahne realne taky upload - kedze je to zdielane vsetkymi uzivatelmi na node (aj ja vidim iba malokedy 49-50 Mbit, skor je to 40-45 Mbit, ak nie menej).

Treba si uvedomit, ze nikto nema cistu DOCSIS 3.1 siet, vsetci prevadzkuju v sucasnej dobe hybrid (kombinacia DOCSIS 3.1 a 3.0 na download, DOCSIS 3.0 upload).. a to nie je iba o vymene zosilnovacov ci odbocovacov po trase.. a na DOCSIS 4.0 (aka DOCSIS 3.1 FDX) treba digitalnu optiku (koncove headendy u uzivatelov su pripojene cez IP, nie analogovou optikou ako teraz, tvoria Remote PHY, cize cast CMTS je priamo pri uzivatelovi), cela trasa je plne digitalna all IP az po last mile (ktora moze byt pokojne aj pasivna PON optika, ethernet alebo DOCSIS) - ale na to si este par rokov pockame.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Možná neuškodí připomenout si obsazení frekvenčního spektra, za ty dva - tři roky se moc nezměnilo. Analogové stanice samozřejmě platí jen pro mou oblast. Horní konec pásma, podle DOCSIS 3.1 nedokážu určit, ani neznám šířku kanálů, ale není to zatím podstatné. Tabulka Excelu má nesprávnou extenzi pdf, jistě si opět poradíte

Před časem tu komusi vadil použitý způsob vložení souboru. Pokud někomu vyhoví pdf nudle na čtyří stránky, mohu poskytnout...

Freq_20180201.xlsx.pdf

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Selhal mi celý Office, nejspíš nepovedenou aktualizací na pozadí, nemůžu otevřít žádný soubor a nemůžu  ani shodit OS, protože až do půlnoci mi běží časovač nahrávání....
V koši jsem ale našel  pravý pdf, už to vidím... Ty nesmyslné rozsahy jsou psané kurzívou, protože jsem je tehdy upravil, tuším, podle operátorů GSM, kdy se na těch kmitočtech očekávalo rušení v éteru. Tu aktuální tabulku jsem narychlo zjednodušoval a nezkontroloval, omlouvám se. Nechce se mi nad tím rozmýšlet, ale ano, máš pravdu, i na konci V. tv pásma je rozteč kanálů 8 MHz

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umí ten nový 1Gbps modem tedy bridge režim? Mám firemní 500/50 tarif se statickou IPv4, převést IP adresu by problém být neměl, navázat na novou MAC, ale tady čtu něco o ne/podpoře bridge režimu? Mám a chci za tím mít vlastní Asus Wifi router. Podpoře UPC / VF jsem volal, ale moc jistě ten technik nezněl, ve stylu "mělo by to umět bridge režim", nikoliv "zcela jistě to umí bridge režim".

Upraveno uživatelem Vulva
  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Opravdu je v analogu řazení dle východní normy R a SR s 8 MHz rastrem? Není to dle západní normy E a SE se 7 MHz?

Rozhodně to tak v minulosti bylo, dnes nemám ani možnost, ani chuť to ověřovat Hlavně se u základních programů používal odstup nosné zvuku a obrazu 6,5 MHz, mají index...
Zpočátku se Karneval vůbec nezajímal o nějaké rozdělení  frekvencí podle norem, kde bylo místo, tam to flákli...
Tady je téma Frekvenční spektrum UPC z roku 2014. Některé přílohy sice nepřežily migraci na nov ou verzi HTML, ale jiné starší soubory pro srovnání tam ještě asi jsou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...