Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník Carloss

Doporučené příspěvky

Návštěvník lada-vir

Mění se Modem včetně trafa, UTP a Telefoní kabel pokut máte i tel službu se ponechat starý.

Výměna ED2 za ED3 provádí technik, pokut se vám ozve firma která výměnu provádí. Samozřejmě jde domluvit i výměnu z ruky do ruky oboje je pro klienta zdarma.

Pak je výměna na na požadavek klienta, nebo při změně tarifu kde technik také doveze zařízení zdarma, ale samotná výměna zařízení je buď placen 404,- a nebo z ruky do ruky zdarma. O5 by měl mít klient připraven modem a trafo, UTP a tel kabel se nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Díky za info. Tak modem již vyměněn za Cisco EPC 3925. Co jsem tady pročetl, tak se zdá, že to žádná výhra není, protože je zde spousta negativních zkušeností na tento kousek - tak uvidíme.

 

Jinak ještě ke staré Motorole - až teď mi došlo. Nemohl jsem ten modem třeba nějak před odevzdáním zresetovat apod. - Jde mi o to, jestli z toho UPC, případně eventuálně další klient nemůže nějak vytáhnout data, co tím protekly :x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

doufám, že to je vtip. Ikdyž kolik proteklo paketů přes ten modem bych si dovedl představit, že se dá nějakým testem zjistit.

 

JInak k Cisco EPC 3925. Po asi 3 hodinách testování, měření rychlosti atd:

- Rychlost připojení velmi kolísavá. Mám nastaveno 120MBit/s, ale jednou to naměří okolo 110, podruhé 60. I různé "měřící stránky" udávají prakticky ve stejném čase poměrně rozdílné rychlosti. Rychlost.cz se mi zatím zdá, že udává nejvyšší hodnoty. Vše měřím zatím přes kabel(schválně jsem připojil ještě kratší, než jsem dostal k routeru, také CAT5) Snad nebude potřeba CAT6.

 

Jinak se mi zatím vůbec nepodařilo vypnout Wifi - v manuálu jsou trochu jiné screeny, než mám v nastavení routeru! Nevím, jestli náhodou třeba nemám ještě router bez nejnovějšího FW...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Testoval jsem CAT5 vs CAT5e a nenašel jsem u 120M rychlosti od UPC rozdíl. Sice CAT5 má o něco kratší, ale zase CAT5e by měl být údajně s vyšší propustností, tak jsem ponechal zatím tento.

 

Jinak Download se mi celkem zastabilizoval, ale u Uploadu se nedostanu přes 8Mbit/s - nevíte, čím to může být? UPC na stránkách udává 12MBits/s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...