Přejít na obsah

Konec podpory starých modemů


Návštěvník Bucky Kid

Doporučené příspěvky

Návštěvník Nikishek

Dnes jsem od technika UPC/Vodafone zjistil, že podpora Technicoloru nebude. Pouze Compalů. Dále mi bylo řečeno, že přechod potrvá ještě cca asi tak 2 měsíce. No a poslední, co se vyjádřil bylo to, že kdybych si nechal staré nepodporované zařízení, tak mi internet už nemusí úplně správně fungovat, což teda neimplikuje, že internet nepojede vůbec. Takže jsem z toho ještě větší jelen, než dřív.

Jo a ještě údajně prý prodej modemů v budoucnu prý zase bude.

Upraveno uživatelem Nikishek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Retiree said:

192.168.0.1 vs 192.168.100.1

192.168.100.1 je aktivna vzdy, aj v router mode.. tak je definovane v DOCSIS specifikacii.

1 hour ago, Nikishek said:

kdybych si nechal staré nepodporované zařízení, tak mi internet už nemusí úplně správně fungovat

Inymi slovami nebudes/nemusis dosahovat plnu rychlost, kedze CMTS bude uprednostnovat (davat vyssiu prioritu) novsie zariadenia (Compal, Arris) voci starym zariadeniam s obmedzenym poctom download kanalov.

2 hours ago, Bucky Kid said:

až to ve čtvrtek přepnou na ten gigabit, zrestartuje se s nastavením DOCSIS 3.1?

Nestane sa vobec nic.. tvoje zariadenie nadalej pojde v DOCSIS 3.0 mode (kedze vyssi nepodporuje a nema taky hw).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

cit.: 192.168.100.1 je aktivna vzdy, aj v router mode.. tak je definovane v DOCSIS specifikacii. 🙂
Což já to nerozporuju, byla to rada (asi nevhodně napsaná) poněkud bloudícímu  Bucky Kidovi. Každopádně dík za upřesnění (DOCSIS) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

@1woko Jestli je prodejní, nechte si ho převést. Jestli pronájmový, tak bych si ho nechal vyměnit, ale převede se též. Proaktivně se nyní již modemy nemění, důležité jsou boxy propojené s internetem, tedy se zpětným zhlédnutím, protože prostředí Horizon bude ukončeno ze strany vlastníka. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je koupený, nechám si jej převézt. Jen si pamatuji diskuze ohledně "nucené" výměny v souvislosti s lepším využitím pásma (kanálů) a přechodu na vyšší verzi DOCSIS. Každopádně moc děkuji za odpověď.

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Compal 3.0 P, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zlaťák Ne, staré modemy už nejde v systému zprovoznit. Takže ze skříně směr elektroodpad.

@marian.lozi U některých modelů/výrobců to bylo nutné vyměnit. Některé modely Cisca také museli být vyměněny, aby šlo službu/zákazníka zmigrovat.

@1woko Netýkalo se všech modelů, to by nestihli před jasným datem ukončení podpory ze strany LGI. Ale stejně na to nejspíše dojde.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...