Přejít na obsah

Konec podpory starých modemů


Návštěvník Bucky Kid

Doporučené příspěvky

Na druhou stranu, až se bude vše převádět (instalovat) pod hlavičkou VF, může nastat situace, že žádná zařízení nebudou zapůjčována. Budou se muset odkoupit nebo zaplatit ve splátkách, tak jako to má například O2.


x Redmi Note 5 x

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

Po prechodu z odkoupeneho TC7200 na Compal jsem na podpore zjistoval, jestli ho lze prodat a dotycny jej bude moci zaregistrovat. Odpoved: ne, TC uz se neda registrovat na smlouvu, cili by nefungoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Tak mi dnes byl slavně vyměněn dosud jako víno šlapající UBEE za ten bílej hnus. Mám k tomu jen pár připomínek, hned po převzetí nového modemu mi byl z nějakého důvodu zablokován ten starý a  když jsem si ještě před přepnutím nového na bridge procházel nastavení tak na stavové stránce jsem jasně viděl že je to DOCSIS 3.0. Jak tomu mám rozumět. Zatím se přidělují konfigurační balíčky s protokolem DOCSIS3.0(?), a až to ve čtvrtek přepnou na ten gigabit, zrestartuje se s nastavením DOCSIS 3.1? Nebo je ten modem skutečně DOCSIS3.0 a VF si prostě jen dělá ze zákazníků prdel, a ty modemy jim mění jen proto aby z nich vytahal víc lowe (což mě k filosofii VF sedí). Jestli to není normou DOCSIS, tak v čem by to UBEE nemohlo fungovat dál? Taky by mne ještě zajímalo jestli se ten Compal dá nějak přepnout zpátky z bridge na router, když je pryč ta gateway.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z bridge zpět na router by to mělo jít přepnout.  Pokud jsem viděl u známého, ale je to víc než rok. Tak doufám, že to nezměnili. Jinak, pokud snad máš bridge a nemáš za tím vlastní router, to není pro úplně dobrá volba (nebo jsem jen špatně pochopil?) Co myslíš tím, že máš pryč gateway?

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bucky Kid Kdyby něco, docela obstojně tu funguje vyhledávání 🙂

Na smlouvě lze mít jen jeden aktivní modem, takže aktivace nového = deaktivace starého. A ano, Compal je ED3.0 modem, když budete chtít přejít na DOCSIS 3.1, budete muset podstoupit výměnu za Arris (Vodafone Station). Není to o tom, že by si někdo dělal z někoho ()(), ale jde o to, že ty staré modemy už nejsou podporované, patrně jejich backend atd. má ve vlastnictví bývalý majitel, tedy Liberty Global (a jednou ta smlouva na pronájem všeho možného mezi LGI a VDF skončí) a v neposlední řadě, ty modemy kazí síť (umí méně kanálů, některé typy je musí mít přesně po sobě atd.).

Z bridge do režimu router se to dá přepnout normálně v rozhraní, popřípadě factory reset.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

V jakým rozhraní? V režimu bridge to rozhraní nemá. O tom factory resetu jsem četl a asi to bude funkční ale není to moc elegantní, zatratí se mj. veškerá dřívější konfigurace toho routeru (jestli ji to zařízení nesmaže hned po přepnutí na bridge).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...