Přejít na obsah

Konec podpory starých modemů


Návštěvník Bucky Kid

Doporučené příspěvky

@zajdeePři druhém kontaktu už bych na to raději kývnul 🙂 UPC se snažilo několik let vyměnit všechny staré boxy (Handan) a modemy (hlavně ED2), což se jim doteď nepodařilo. UPC ale tyto boxy a jejich podporu v systému mělo. Vodafone to mít nebude (navíc má vše od LGI pronajmuté a počítám, že za to dost platí), aby nedali jasné datum ukončení a aby se dostalo na všechny s termíny či se zařízeními (za dob UPC se několikrát stalo, že zařízení byla nějakou dobu nedostupná). Jo a nemyslím si, že by VF vypovídal smlouvu, nebudou k tomu mít důvod. To, že máte nějaké vlastní nefunkční zařízení není z jejich pohledu důvod, aby oni ukončovali smlouvu, zvláště, když nabízí řešení.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fw robi Arris na zakazku operatorov (screenshoty vanilla/referencny fw s gui som videl iba v dokumentacii).. zaujimave je, ze skoro ten isty hw vo verzii pre Liberty Global take chyby nema (Gigabit Connect Box prefix delegation prideli /60 prefix), ma sice menej moznosti nastavenia (a omalovankove gui, ktore je v bielych Compaloch), ale v sucasnej verzii fw je stabilny (aspon modemova cast, WiFi neviem povedat, nepouzivam).. pred rokom to bola dost tragedia.

Je to divne, pretoze Vodafone Station aj Gigabit Connect Box zdielaju tu istu fw vetvu (aj release notes hlavnych verzii su pre vsetky Arris (Euro)DOCSIS 3.1 modemy/routery jednotne/spolocne). V DE to nie je az taky problem, pretoze je stale moznost pouzit cisto modemovu verziu Arrisu (TM3402) alebo Technicolor TC4400, cize asi nikto netlaci na Vodafone, aby to riesili.. bezny Otto Normalbenutzer to nepotrebuje a par nadsencov si aj tak kupi vlastny modem.. a ostatne krajiny Vodafone asi nemaju prioritu 🙂

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bridge mode si musi zakaznik Vodafone Ost (ex Kabel Deutschland) zapnut vo svojom profile na webe a potom restartovat Vodafone Station..

image.png.5f82ba96077958131f4e366d0b115b46.png

modem si natiahne novy config s bridge mode, preto nie je v navode nic spomenute.

Zakaznici Vodafone West (ex Unitymedia) nemozu vobec prepnut Vodafone Station do bridge modu, lebo to system neumoznuje.. vraj to bude tento rok.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Návštěvník Bucky Kid

Jenom ze zvědavosti se ptám, jestli je už někdo komu přestal fungovat starý modem, respektive jestli už se k někomu vnutili z výměnou

Říkali mě že se znovu ozvou až to bude na spadnutí, ale telefon mě blokuje většinu hovorů od VF protože jsou na všech možných spamlistech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cal5

Čeká mě tento týden výměna kabelového modemu (nyní Cisco bez wifi). Bránil jsem se tomu dost dlouho... Používám vlastní wifi router který mi vyhovuje. Lze přepnout ten nový modem do tzv. bridge režimu a používat dál svůj router? O jaký modem se pravděpodobně jedná (lokalita Praha). Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...