Přejít na obsah

Konec podpory starých modemů


Návštěvník Bucky Kid

Doporučené příspěvky

U nas v UPC SK stoji Compal 79 EUR, prenajom je 1,90 EUR.. cize minimalne 42 mesiacov sa mi viac oplati prenajom (samozrejme s plnou zarukou), a to este nehovorim, ze po uplynuti tej doby uz bude vacsina modemov/routerov na DOCSIS 3.1.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou jen dvě možnosti - buď se člověk smíří s nějakou částkou za pronájem a přestane to řešit, nebo to prostě riskne, chce ušetřit a modem odkoupí. Jestli jsem pochopil správně , pak je odkup u nás stejně pozastaven, nebo zrušen.... takže tady diskutujeme o nějakých chimérách. Nezbývá, než vycházet z aktuální situace. Na spekulaci není moc prostoru.

V každém případě chápu, že jednou za čas kvůli zásadním změnám na technologii může vzniknout požadavek na kompletní obměnu modemového parku. Na druhou stranu na výměnu modemu budu čekat až do té doby, dokud mi bude operátor tolerovat ten odkoupený, když už ho mám.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri vlastnych/odkupenych zariadeniach je este jedna vec - operator nebude aktualizovat fw v nich, kedze nemoze zasahovat do cudzieho zariadenia (aspon tak to je v DE).. a kedze nie kazdy ma vlastnu CMTS, aby mohol updatovat fw DOCSIS zariadenia, tak je to dost problem.. pretoze operator moze deaktivovat take zariadenia s nevyhovujucim fw z technickych dovodov.

Pri starych dosluhujucich modemoch/routeroch to nie je problem (tie maju vacsinou poslednu dostupnu verziu x rokov staru, kedze tam uz nie je vyvoj)..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Konec podpory starých modemů

@Ch@ronNikdo neříká, že máte skákat nadšením nebo podobně. Ale je to Vaše zařízení bez podpory, záruka na něm skončila. To je to riziko koupě. Co budou říkat ti, kteří mají odkoupený Dawn za 5000,- a nebudou ho moci též využívat? Zkuste vidět sklenici poloplnou, nikoliv poloprázdnou. Na platbách UPC jste díky použití vlastního modemu ušetřil.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nam uz se snazili vnutit Compal pred dvema mesici. Rekl jsem, at zavolaji ve chvili, kdy by kvuli staremu modemu chteli vypovidat smlouvu. Na vyuctovani o povinne vymene neni nic, nevolaji, takze zatim mame klid a muzeme dal na tehle jedne lince vyuzivat Ubee, vcetne verejne IPv4 adresy plne funkcnich IPv6 tunelu. S Compalem bychom si o tom mohli nechat jen zdat.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...