Přejít na obsah

Konec podpory starých modemů


Návštěvník Bucky Kid

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bucky Kid

Zdravím, je pravda že Vodafone mění protokol a už nebude zpětně podporovat modemy s DOCSIS 3.0? Dnes mi to kdosi volal ale nemůžu o tom na oficiálním webu najít vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ch@ron

Podobný telefonát jsem právě taky absolvoval (ke změně má dojít "v řádu měsíců")... koupený funkční modem můžu hodit do koše a dovolí mi pronajmout si jejich ne za 70, ale se slevou za 50 Kč 😕

Podařilo se někomu s nimi vyjebat a srazit cenu pronájmu ještě níž? Nebo je potřeba pohrozit jako vždy výpovědí služby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Hehe, tu "výhodnou" slevu mi nabídli taky. Mám odkoupený modem ještě od UPC a jsem s ním nadmíru spokojen. Vodafone asi vadilo že někteří zákazníci neplatí víc a tak rychle vymyslel tuhle prasárnu (píšu prasárnu protože je to změna samoúčelná, bez navyšování rychlosti nebo rozšiřování funkčnosti).

A mimochodem mě říkala ta na drátě že ke změně dojde už v řadě týdnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Konec podpory DOCSIS 3.0
Návštěvník Bucky Kid

Tak já nevím jestli je vůbec nějaká potávka po vyšší rychlosti. Kolik je asi % zákazníků kterým nestačí 500Mbit?

Spíš za tím vidím vyšší poptávku Vodafonu po vyšších cenách. Ono je dost výmluvný už to že ty nový modemy z nějakýho důvodu nejdou odkoupit.

Upraveno uživatelem Bucky Kid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poptávka po vyšší rychlosti je přece vždycky, dyť jak dlouho už sou v počítači gigabitový síťovky, pomalu už se začínají rozšiřovat desetigigový 🙂

jinak samozřejmě v zájmu vodafonu je dojit, dojit a dojit, to je jasný 😄 ale pokud si ten modem měl aspoň dva roky, tak na výměně neni nic špatnýho, dva roky pronájmu vyjdou nastejno jako jeho odkup

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmysl, momentálně všechny modemy na síti UPC jsou DOCSIS 3.0, takže by Vodafone musel komplet všechny tyto modemy vyměnit.

Nejspíš to zkouší na ty co mají starší 8. kanálové modemy (cisco, ubee) a nechtějí se jich dobrovolně zbavit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až mi zavolají a donutí mě k tomu tka si nechám snížit rychlost na 100 z 300 a ještě ušetřím. Akorát škoda že ten odkoupený vyhodím, ale zase si za tu dobu na sebe vydělal dost.

 

Edit: Tak je to na 150, v pohodě stačí. Ale všiml jsem si ještě v ceníku tohohle:

Snižovací poplatek při snížení internetové služby490 KčPoplatek se uplatňuje v případě snížení stávající internetové služby s rychlostí 150/300/500 Mb/s na internet s rychlostí

Neskutečné!!!!! Už fakt neví jak by vyděli.

Upraveno uživatelem mpetr
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bucky Kid napsal:

Nemůže existovat ještě jinej standard, proč by modem mohl být nekompatibilní?

Ano existuje novější standart DOCSIS 3.1, který bude spuštěn možná někdy na podzim, ale to neznamená že okamžitě zanikne starší DOCSIS 3.0, ten tu s námi ještě nějaký čas bude.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...