Přejít na obsah

Panasonic - divné nahrávání.


Návštěvník ogarzlin

Doporučené příspěvky

Návštěvník ogarzlin

Dobrý den,

 

mám problém s nahráváním na TV TX-L50DT60E. Nahrávky některých programů jsou OK, některé nikoliv.

Nesouvisí to ani s tím, jestli je program kódovaný nebo volný.

DVB-C, UPC CR

ČT1 HD - v pořádku

ČT2 HD - nejde

ČT2 - v pořádku

Nova HD - v pořádku

Prima HD nejede

Prima Zoom HD nejede

ale např. dtto SD je v pořádku, atd...

Systém jsem v tom bohužel nenašel, v zásadě se zdá že nejedou všechny PRIMA HD kanály a ČT2 HD. SD verze jsou OK.

 

Nahraje se vše, při pokusu o přehrání se u zmíněných objeví na časové ose nesmyslný čas.

Nahrávka má dejme tomu 5 minut.

Začnu přehrávat od začátku, na programech které jsou OK se objeví čas na ose 00:00 a přibývá s přehráváním. Na programech kde je problém se objeví čas na ose např. 23:55 (což je nesmysl) a přibývá. Nahrávka v tomto případě jde sice celá přehrát, ale nefunguje převíjení (při FF skočí okamžitě na začátek, při REW také)

Další zjištění je, že na problematických programech nefunguje ani REW LIVE TV funkce (TIMESHIFT). Obraz lze pouze zastavit, nejde vrátit ani posunout, na časové ose je stále 00:00.

 

Setkal se někdo s něčím podobným? (HDD vyzkoušeno několik, nemá to vliv)

 

Děkuji za případnou odpověď

OgarZlín

 

EDIT:

Tak dle ohlasů na TV FREAK a AVmania fórech to dělá min. dalším dvěma lidem (Panasonic a LG). Zdá se že je chyba někde u UPC. Jen mi nejde do hlavy jaká...

 

EDIT 2:

Po delší konzultaci s technikem UPC jsem dostal informaci, že signál uvedených TV údajně neobsahuje časové synchro pakety (framy) - nejsem technik, omluvte nepřesnou formulaci.

Nevíte o tom někdo více? Je to možné vysvětlení problému?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel.Le

s HD kanály rodiny Prima mám zkušenost na Technisat ISIO; nahrát jdou, ale při přetáčení se nemění obraz - což by souviselo s druhou poznámkou o chybějícím časovém kódu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ogarzlin

Zdravím Pavle.

Chová se to jak říkáš, nahrát jdou, přehrát také ale posun vpřed a vzad je nefunkční. Při TIMESHIFT se to ovšem chová jinak. Stopnu obraz, zůstane zastavený ale nahrávání vůbec nefunguje, nelze posunout, stále jen stoplý obraz.

Dle všeho je to nějaký druh ochrany proti nahrávání/kopírování. Zajímavé je, že Blu-Ray HDD recordér Panasonic tyto kanály nahraje bez potíží.

Moje hypotéza je taková, že TV pravděpodobně nahrává nezměněný TS stream v kterém něco chybí (časové synchro, nebo tak něco). TV při přehrávání nahraného "neví kde je" - místo času 00:00 na začátku přehrávání se objeví nesmyslná pozice v nahrávce, např 23:59.

Rekordér pravděpodobně nenahrává originální TS ale s vlastním transkódováním. Vzhledem k tomu že se to děje reálném čase, doplňuje si "time značky" sám.

 

Ještě poznámka - dějě se to jak v DVB-C, tak v DVB-T (v kabelu UPC, On Air jsem nezkoušel, nemám anténu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Systém jsem v tom bohužel nenašel, v zásadě se zdá že nejedou všechny PRIMA HD kanály a ČT2 HD. SD verze jsou OK.

Jedná se o programy, které nejsou nativně HD, ale jsou tzv. upscalované, tj. specializovaným zařízením uměle v reálném čase konvertované z SD do HD rozlišení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ogarzlin

Díky, to by teoreticky mohlo být ono. Potom ale upscalingem nevytváří plnohodnotný signál dle specifikace... Nebo to mají blbě nastavené...

Zkusím vznést dotaz přímo Primě a ČT.

 

Rekapitulace - dělají to tyto programy:

 

ČT2 HD

Prima HD

Prima COOL HD

Prima ZOOM HD

Barandov TV HD

Nova CINEMA HD

HD+

 

Prošel jsem poctivě všechny programy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o programy, které nejsou nativně HD, ale jsou tzv. upscalované

To je zvláštní, když jsem v jiném vlákně psal, že Prima, Prima COOL a Nova Cinema jsou upscaly, tak jsem byl opraven, že nejsou, má jít o nativní vysílání. Navíc ČT2 HD, Prima HD, Prima COOL HD i Nova Cinema HD mají to "HD" jako součást loga, takže to opravdu nevypadá na upscale.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ogarzlin

Odpověď z Primy:

 

Dobrý den, již Váš předchozí mail byl předán technickému úseku k vyjádření - jestli není problém v tom, že nejde o nativní HD, ale upconvertovaný z SD. Uvidíme, co nám řeknou technici děkuji za strpení a přeji hezký den.

 

Jaroslava Růžková

informace@iprima.cz

 

EDIT: Odpověď z Primy - dala se čekat...

 

Dobrý den, děkujeme za Váš mail, ke kterému jsme získali od technického úseku toto stanovisko:

 

signál operátorům předáváme dle standardní specifikace. Vlastní kódování signálu a převod do datového streamu si provádí operátor každé platformy sám.

 

Zdravíme a přejeme hezký den.

Jaroslava Růžková

informace@iprima.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem se k tomu konecne dostal. Potvrzuju stejny problem na Panaku E30E.

Vsechno, co jsem ted nahraval (pripadne mam nahrano na ext. HDD pomoci PVR), jde pouze spustit. Nejde preskakovat, pokud pouziji pretoceni zaznamu treba o kousek, okamzite to skoci na konec a finito. Proste jako by to neznalo zadne casove znacky.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ogarzlin

U mne negativní, stále nefunguje. Zkoušena namátkově ČT2 HD A PRIMA HD. Lokalita Zlín.

 

Pro oživení - dělají to tyto programy:

 

ČT2 HD

Prima HD

Prima COOL HD

Prima ZOOM HD

Barandov TV HD

Nova CINEMA HD

HD+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...