Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

může někdo potvrdit, že ten bridge mode funguje? Chci si zvednout rychlost a klasické modemy už nemají, chtějí mi podstrčit tydle šmejdy s WiFi a nastavením pro děti a důchodce... Po telefonu mi sdělili, že bridge mód zapnout jde. Normálně bych už nic neřešil, bridgnul si to a vše si už řešil přes svůj router, nicméně protože se jedná o UPC (a jejich triky jsou nám všem již leta známy), rád bych se zeptal lidí co mají Technicolor, zda v tom jejich UPC firmwaru nejsou nějaký finty popřípadě omezení již zmíněného bridge módu? Zda je skutečně zaručena 100% propustnost veškerého síťového provozu "tak jak je" bez nějakých filtrů a omezení, nebo ještě hůře blokování. V případě že tam něco podobného mají, jaké jsou možnosti flashnout si tam normální firmware. U těch Cisco to tuším šlo.

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rebkos

Mě funguje. Ze začátku to nějak zlobilo, přepnul jsem na bridge mód, modem se restartoval, ale byl zase zpátky v router módu. Tak jsem to nechal nějaké dva týdny být, protože tam ještě trvale nebydlím a pak jsem to zkusil znova šlo to napoprvé a od té doby to jede.

 

Po přepnutí na bridge mód se do administrace dostane přes 192.168.100.1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník otrapa

Tenhle modem je nejaky specialni pro UPC? Hadam, ze jde o pripojeni toho jejich kabelu, ktery nelze do normalniho wifi routeru pripojit? A stejne tak tento model nelze treba v budoucnu pouzit pro pripojeni k internetu od jineho spokytovatele (tam, kde vam vede do bytu klasicke UTP s RJ45 koncovkou)? Dik za odpoved. Ptam se jak blb, ale dosud jsem wifi nepouzival, tak se v tom nevyznam. Nyni mam od UPC nejaky obyc modem, asi 5 let stary, myslim, ze je to motorola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl bych, že je až tak speciální pro UPC, jako že tento modem je pro sítě DOCSIS (Data Over Cable Service Interface Specification). Prostě pro kabelové operátory. O2 používá ADSL, to je úplně jiná technologie, logicky tam DOCSIS modem nezprovozníte a naopak ADSL modem nezprovozníte na DOCSIS síti.

Obecně kabelový modem nemá RJ45 (ethernet) ani RJ11 (telefon) WAN zdířku, ale namísto toho má vstup pro příjem signálu z koaxiálního kabelu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník otrapa

Diky. Uz jsem se poradne podival na fotky modemu a zjistil, ze tam skutecne neni WAN RJ45 ... jako by tam nemohl byt take pro sirsi vyuzitu :)

Zvazuji, ze bych ten modem koupil namisto pronajmu, abych se vyhnul tem znamym problemum s jeho budoucim vracenim. Po trech letech za soucasnych cen se mi to stejne vrati, jen z hlediska pripadne poruchy se asi vyplati pronajem, protoze kdyz se treba po 3 letech poroucha, tak ho proste vymeni za novy. Kdyz bude muj, tak se asi musim postarat sam, ze?

Jinak precetl jsem celou diskuzi, spousta lidi sice nadava, ze neumi to ci ono, ale pro nekoho, kdo chce mit jen pripojene stolni PC pomoci kabelu a v budoucnu pripadne vyuzit wifi pro nejaka ta mobilni zarizeni, a dosud mu slo jen o to, pripojit kabel do PC a pockat, az se to "samo" rozjede (a abych teda mohl bez problemu vyuzivat sit bittorent, coz ale asi nezalezi na modemu), by to mel byt vyhovujici model, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961
Diky. Uz jsem se poradne podival na fotky modemu a zjistil, ze tam skutecne neni WAN RJ45 ... jako by tam nemohl byt take pro sirsi vyuzitu :)

Zvazuji, ze bych ten modem koupil namisto pronajmu, abych se vyhnul tem znamym problemum s jeho budoucim vracenim. Po trech letech za soucasnych cen se mi to stejne vrati, jen z hlediska pripadne poruchy se asi vyplati pronajem, protoze kdyz se treba po 3 letech poroucha, tak ho proste vymeni za novy. Kdyz bude muj, tak se asi musim postarat sam, ze?

Jinak precetl jsem celou diskuzi, spousta lidi sice nadava, ze neumi to ci ono, ale pro nekoho, kdo chce mit jen pripojene stolni PC pomoci kabelu a v budoucnu pripadne vyuzit wifi pro nejaka ta mobilni zarizeni, a dosud mu slo jen o to, pripojit kabel do PC a pockat, az se to "samo" rozjede (a abych teda mohl bez problemu vyuzivat sit bittorent, coz ale asi nezalezi na modemu), by to mel byt vyhovujici model, ne?

 

No hele, je to věc názoru. Někdo na ten modem nadává, já na něj zase nedám dopustit. Mám ho asi půl roku a naprostá spokojenost. Odstranil jsem wifi router z cesty a vše šlape v pohodě. Mám ho přes jednu panelákovou zed a wifi na notebooku mi jede skoro stejně rychle jako po kabelu, takže u mě spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník otrapa

OK, ja mam jednopokojovy byt, takze signal asi resit vubec nemusim :) Hlavne, aby byla jednoducha konfigurace (chci nastavit akorat nazev site a heslo, nic dalsiho ohledne wifi neznam, krome toho doporucovaneho WPA2 sifrovani, ktere tam predpokladam je) a tesi me, ze jde tlacitkem wifi sit vypnout, coz bych zatim vyuzil, protoze pro ni nemam vyuziti.

BTW Nevi nahodou nekdo, jaka je sance, ze dostanu tento model, kdybych si ho nakonec jen pronajal? UPC pise, ze mohou dodat jiny, tak jestli je to spis vyjimka nebo pravidlo :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961
OK, ja mam jednopokojovy byt, takze signal asi resit vubec nemusim :) Hlavne, aby byla jednoducha konfigurace (chci nastavit akorat nazev site a heslo, nic dalsiho ohledne wifi neznam, krome toho doporucovaneho WPA2 sifrovani, ktere tam predpokladam je) a tesi me, ze jde tlacitkem wifi sit vypnout, coz bych zatim vyuzil, protoze pro ni nemam vyuziti.

BTW Nevi nahodou nekdo, jaka je sance, ze dostanu tento model, kdybych si ho nakonec jen pronajal? UPC pise, ze mohou dodat jiny, tak jestli je to spis vyjimka nebo pravidlo

 

 

Pokud si objednáš tento modem tak nic nastavovat nebudeš !! Jen zapojíš kabel a pojede to. Jméno sítě a heslo již ten modem obsahuje. Je nalepeno na spodní straně modemu a rovněž v malé brožurce, kterou k tomu dostaneš. Pokud vím, tak v současné době jiný wifi modem než tento nenabízí, ten předešlý Cisco již myslím nenabízí, ale tohle jistě nevím. Mám ho taky v pronájmu a dostal jsem tento .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník otrapa

Ke koupi maji jen tento, ale k pronajmu uvadeji, ze muzes dostat jiny.

Prednastavene udaje chapu, ale predpokladam, ze si muzu pozdeji sam zvolit jmeno site a hlavne heslo! Prece nebudu mit leta stejne, ktere muze casem nekdo "odposlechnout" a pak vyuzivat moji wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...