Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Tento modem mám a je to nejlepší co měli na ED3.0, dokud nebude tazatel vyžadovat vyšší tarif tak bych se jej držel zuby nehty.

300Mbit dáva pohodě i v router módu a bez jakýhkoliv jitterů a nesmyslů, které trápí novější Compaly. Vodafone station je dle zdejších diskuzí stále v jakémsi beta testu u zákazníků, tak ten bych domů zatím taky nechtěl...

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den,

mám internet 300, vlastní modem TECHNICOLOR TC7200, lokalita Teplice, v paneláku.

poslední dobou vždy v podvečer začne dost kolísat stabilita připojení, test rychlosti na https://speedtest.dkm.cz/ většinou ukáže jen pokles z nějakých standartních 315 na cca 200 až 280, ale dochází k velkým lagům nebo jak to mám nazvat. Stránky načítají opožděně a je to prostě poznat okamžitě. Většinou v noci problém odezní, že by nějaké přetížení sítě ve špičce?

Ten modem TECHNICOLOR TC7200 jsem před několika lety pořídil z druhé ruky (od známého téměř nepoužívaný) na radu na tehdejším upczone foru jako náhradu za v té době problémový Compal a podle "odborníků" má být na tuto rychlost plně dostačující. Všechno opravdu tehdy ta výměna z Compalu na tento vyřešila. Je možné že by už nyní ten modem nezvládal?, Pochybuji že je vadný když ráno jede zase stabilně. Krásně je to poznat na http://www.dslreports.com/tools/puma6 když to laguje hned je výsledek také skoro celý v červených číslech. Mám se zajímat o výměnu modemu nebo to spíš bude někde na straně poskytovatele a lze to nějak ověřit?

Předem děkuji za rady

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😄 Ok, odzadu. Technicolor nemá Intel SOC, takže žádná Puma nehrozí a ten test je nesmysl dělat. Vypadá to skoro., že někdo v podvečer přijde domů a zapne něco, co dělá problém na síti. Je zde i ve hře, že je modem naladěn na kanály, které se ve špičce přetíží – v tom je Compal lepší, používá více kanálů a lépe tak rozloží zátěž. Ve chvíli, kdy je ten problém bych resetnul modem, uvolníte tím paměť, procesor a donutíte modem naladit znovu kanály, což může pomoci, může dostat přiřazené jiné.

Ověřit to lze prakticky jen na straně poskytovatele, pokud nemáte rád detektivní práci a postupovat vylučovací metodou. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím Intelem Puma to vím, ale stejně to krásně odráží i ten problém, třeba teď už to běží zase tak jak má a test celý v zeleném. Asi jsem si téměř jistý že se jedná o nějaké zarušení, protože v té době kdy to blbne nepomáhají ani restarty modemu. Jinak ten modem mám v režimu bridge a testoval jsem i bez napojeného routeru napřímo. Nevíte jestli stále platí že se zákazníkům dávají modemy které už někdo používal jako za UPC, nebo už každý dostane nový kus?

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...