Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dadko
Před hodinou, sodekcz napsal:

Borci (a borkyně) jaký máte aktuální FW v tomto strojku? Dnes jsem ho přistihl při nějakém restartu, což se mi zatím běžně nedělo. FW je STD6.03.03. Jen nevím, zda došlo k nějaké aktualizaci, nebo proč se to restartlo. Může UPC na dálku vynutit aktualizacii FW i když je router v režimu bridge?

To, ze je modem v rezime bridge ale neznamena, ze rozhranie smerom k CMTS je neviditelne. Ten modem stale reaguje na tomto rozhrani na prikazy a je mozne zo strany operatora sa do modemu priamo prihlasit a robit zmeny v nastaveniach na kabelovej casti, resetovat modem a podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy DOCSIS modem ma aj privatnu IP adresu operatora, s ktorou komunikuje CMTS (byva to v rozsahu 10.x.x.x).. operator moze na dialku resetovat/zmenit profil - rychlost/upgradovat fw.. a spravovat pomocou SMTP protokolu (kedysi velmi davno, v 2003-4, ked UPC zacinalo u nas s internetom, mali povoleny SMTP aj zo zakaznickej strany, tak sa dalo pekne vidiet, kolko modemov visi na jednom uzle, aka je vytazenost a podobne informacie :-)).

Napr. toto v logu je reset na dialku..

[Major] Resetting the cable modem due to docsDevResetNow

Liberty/UPC nepripoji do svojej siete iny modem ako z ich zasob (ci uz v prenajme, alebo odkupeny).. vynimka je v DE, kde zo zakona musi Unitymedia (tamojsie UPC) pripojit/aktivovat aj vlastny DOCSIS modem zakaznika.. ale su tam dost tvrde podmienky, navyse DOCSIS modemy/routery sa na beznom trhu nepredavaju (iba velkoobchodne operatorom).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IP adresu operátora zřejmě vidím (IP CM), modem je můj, odkoupený od UPC. Tady problém nevidím.

poslední reset mám v logu z 23.1.2018:  [Major] Resetting the cable modem due to docsDevResetNow

Dnes nic takového, toto jsou poslední záznamy:

2018-03-28 09:56:18: [Info] TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=08:95:2a:da:33:ad;CMTS-MAC=0...
2018-03-28 09:56:17: [Minor] Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=08:95:...
2018-03-28 09:56:17: [Minor] Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=08:95:...
2018-03-28 09:56:17: [Warn] DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
--- -- --:--:--: [Info] Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
--- -- --:--:--: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=08:95:2a:da...

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník gloom

Dobrý den,

snad jsem tu už podobnou radu nepřehlédl, ale rád bych se dostal do nastavení modemu přes http://192.168.0.1 a ani po resetu se do něj nemohu dostat. "admin/admin" nefunguje a stále dokola čtu "Zadané uživatelské jméno a/nebo heslo do administrace UPC modemu není správné!"

Netušíte, co dělám špatně? Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...