Přejít na obsah

Kostičkování obrazu


tramin

Doporučené příspěvky

Galvanický oddělovač v naprosté většině případů potřeba není a jeho smysl byl v dobách, kdy si výrobci televizorů ulehčovali práci a používali ochranu zemněním, což činilo problémy. Naopak dnes je žádoucí, aby celá trasa kabelového spoje byla bez přerušení a stíněná (což galvanický oddělovač narušuje). Takže instalace galvan. oddělovače přímo do zásuvky by nebylo úplně šťastné řešení.

Pokud kvalitní koax. kabel, pak takový, kde je středový vodič Cu min. 1,00 mm a nejlépe trojité stínění. Naopak nějaké opičky se zlacenými konektory jsou k ničemu, to je pouze na tahání peněz z lidí. Ale když ti to vyhovuje, já to řešit nebudu :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galvanický oddělovač pomohl už spoustě lidí, když jsem jim ho doporučil. Ono totiž laika nenapadne, že mu zemní smyčka z kabelovky ruší spojení se soundbarem, když je připojený přes ARC v HDMI. 

Jen jsem chtěl vědět jestli má UPC/Vodafone něco vyzkoušeného vzhledem k tomu, že je v kabelu i upstream od modemu... když ne, tak klasika galvanický oddělovač, až za zásuvku.

 

Já koaxy řešit nepotřebuju, zvláště útlum signálu na dvou metrech kabelu, ale když musí být středový vodič 1 mm, tak já se o tom hádat nebudu.

 

 

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, občas ten koax při připojování do zařízení pěkně zableskne. Do ruky to dává taky slušný šlehy. Zařízení bývají připojena dvojlinkou nebo adaptérem, elektro rozvod je taky obvykle dvojlinkou, paneláky nic lepšího neměly.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze rozdil ve dvojlince "v panelaku" tedy soustavou TN-C, kde je vodic pro fazi a druhy voduc pro PEN se nejpozdeji v zasubce rozdeli na PE, tedy zem a N pracovni vodic (nulak). 

Zarizeni pripojene dvojinkou do zasuvky pak nejsou uzemneny, maji pouze L a N vodice a chasis neni uzemneno. Pak se stava, ze se clovek dotyka topeni, zarubni a chasis takoveho set-top-boxu a muze i citit lehke brneni.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 1. 10. 2021 v 18:52, vpa napsal:

No, občas ten koax při připojování do zařízení pěkně zableskne. Do ruky to dává taky slušný šlehy. Zařízení bývají připojena dvojlinkou nebo adaptérem, elektro rozvod je taky obvykle dvojlinkou, paneláky nic lepšího neměly.

jasně záleží jaká zařízení máš do TV připojeny, já tam mám i PC a to je na PE vodič připojeno a pak jsou zemní smyčky problém... 

 

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...