Přejít na obsah

Kostičkování obrazu


tramin

Doporučené příspěvky

Adolfe Adolfe proč mu hned nadáváš, když je mimo tak mu to vysvětli, proto si myslím tohle forum je, když je ti to tak proti tak na to neodpovídej, a né hned do trotlů. Jen tak na závěr já nic takovýho taky na škole neměl - probírali jsme vedoucí ůlohu Komunistické strany. 😁  nepropadl jsem, ale nevím všechno, jsem moc rád když mi tady někdo rozumně poradí pokud mám problém nebo nejasnost.....

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si jen myslim, ze trvat na vyrazu ctvereckovani je dost prehnane, obvzlast kdyz "kostickovani" opravdu popisuje odborna literatura k DVB-T. Presne takovou reakci jsem cekal. Na stredni jsme taky meli vyraz kostickovani a to nas provesor ucil Elektrotechniku na VSB. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Tube Ten tvůj profesor asi bude pěkný jouda :D , nicméně podobných nesmyslů se objevuje celá řada, např. DVD PAL nebo DVD NTSC (oboje je úplná pitomost) - což ale rozhodně neznamená, že je to v pořádku nebo dokonce, že by se tato fatální neznalost měla omlouvat a ještě pokračovat v její interpretaci. Takže:

2D = čtverečkování
3D = kostičkování

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, tak řekl jsi to naprosto správně..........    ale oba výrazy se naprosto běžně používají a jsou naprosto běžné, a nikdo se nad tím nepozastavuje, např. v programu na autorizaci videa se pro výstupní formát volí DVD PAL nabo DVD NTSC a nikdo se nad tím nepozastavuje, protože proč se v tom takhle vrtat. Když si koupíš DVD originální tak je to tam taky. Něco podobnýho čtverečkování a kostičkování normální smrtelník to pochopí tak proč to takhle rozebírat. namec potřeboval poradit a né aby jsme mu tady dávali přednášku o správnosti používání výrazů

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...