Přejít na obsah

Kostičkování obrazu


tramin

Doporučené příspěvky

Mal som podobné patálie a doteraz som tiež zisťoval v čom je problém . U mňa bol problém z časti že TV je staršia ako 8 rokov + riešená kompletná výmena kábla pre 2 TV fungujúce na  CA modul a výsledok bol že je na vine TV 😔 . Som prekvapený že sa niečo podobné môže stať aj u nového tv 😮

  • -
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Svätý Jur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem zjistil, že normálně hrající programy mají úroveň signálu 66% a kostičkované 78%. Nevím, jestli to má nějakou souvislost a jestli by nepomohl nějaký zesilovač signálu za zásuvkou. Řešit to s techniky UPC je asi blbost, že?

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Znáš to o té chlupaté dece?
Ještě si fóru neposkytl informaci, zda onen diskutovaný a již měněný televizor hraje na jiné z tvých tří účastnických zásuvek v domě bez problému (též viz Marek-26). 

Edit: Jakým přístrojem jsi tu úroveň signálu zjišťoval? Pokud to byl set-top box, pak tím samým set-top-boxem porovnej úroveň signálu na všech zásuvkách. Údaj o úrovni signálu v procentech na různých přístrojích je na dvě věci...
 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak funguje pouze na jedné ze 3 zásuvek. Ostatní TV fungují na všech.Ale už je jasné, že je to signálem a ne TV. Asi citlivý tuner. Co s tím teď? Dík🤔

Asi jsem na to přišel. Délka, nebo kvalita koaxiálního kabelu. 2m hraje OK, 5m už ne...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem na to přišel. Délka, nebo kvalita koaxiálního kabelu. 2m hraje OK, 5m už ne...

Ale bohužel potřebuji těch 5m. Tak nevím, jestli koupit nějaký kvalitnější kabel, nebo bude nutný nějaký zesilovač. Už jsem z toho hotový 😫

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodne to stojí za kúpu lepšieho kábla 😔. Tiež som špekuloval z lacnejším z napevno koncovkami a signál bol nakoniec zlý . Lepší kábel a ručne nahodiť alebo priamo v predajni je tiež možnosť. Ak ani to nepomôže skús zavolať servisného technika na premeranie signálu . On už bude vedieť zosilniť signál priamo v rozvodnej skrinke .

  • -
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Svätý Jur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Sakra tramín, škoda, že na tohle fórum chodíš už téměř 15 let ... Pochopil jsem, že bydlíš ve vlastním domku, jehož budování  jsi byl, minimálně, přítomen, takže by's měl vědět, kde je rozhraní mezi ISP (UPC) a majitelem (tebou?), prostě jak je rozvod signálu po domě vedený. Sice pochybuju, že existuje (za přijatelný peníz) firma, kterou zmiňuje Adolf, ani technici ISP (skuteční technici) nedisponují potřebnými měřidly (např. spektrálním analyzátorem).

Ani zdaleka netuším, jak ten tvůj rozvod vypadá, jaké kde jsou použity účastnické zásuvky (průchozí vs koncové), za pokus by stálo zkontrolovat průchozí  zásuvky a dotáhnout spoje, podle mé zkušenosti vstupní úroveň signálu obvykle postačuje pro více přijímačů, nežli pouhé tři...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nechal v Omku vyrobit na míru kabel i s konektory, ale je to jen o něco lepší. Každopádně je to signálem, takže volám na UPC, ať to přijedou přeměřit. Platím jim, tak nebudu ještě platit někoho jiného. Přece není možné, aby to na 5 metrů nefungovalo.

@Retiree

😫 zásuvky jsem kontroloval a dotahoval před 14 dny po malování...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...