Přejít na obsah

Set-top box Kaon


Návštěvník Mirek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mirek

Jsem starej člověk a vůbec tomu nerozumím. Mám settopbox Kaon, platím pronájem a už to bude 5 let. Mám nárok na nový? Nebo na výměnu? nechci psát do UPC/Vodafonu, protože se s nima už nechci hadat. Prosím mladé, kteří by mi to vysvětlili po lopatě...Mám už pocit, že po 5 letech už pronájmem zaplatíte celý ten Settopbox úplně celý...dík

Upraveno uživatelem Mirek
pravopisná chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

Pokud vím já, tak UPC si nehraje na odkup za zbytkovou cenu, když něco kupujete, vždy dostanete nové zboži s 2.letou zárukou. Je čistě na vašem rozhodnuti, jestli půjdete do rizika, a koupíte zařízení nové a zaplatíte jeho celou cenu a třeba za 2.5 roku se to pokazí a půjde to do šrotu, nebo se změní rychlosti sitě, typ vysílání a vy stejně budete potřebovat jinou krabičku pro příjem.

Za cenu pronájmu máte vždy jistotu, že pří poruše vám ji někdo rychle vymění, aby vám služba trvale běžela - s koupenou krabičkou tento 'komfort' nemáte a za komfort se zkrátka platí něco navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mirek

a ještě jednu věc..a jak dlouho vlastně vydrží ty settopboxy? pračky, ledničky vydrží cca 7 let, telky víc, ale tohle nevím...tak mám pocit, že za 2 roky asi si koupím nový STB, který už bude určitě kvalitnější, než ty dnešní...

zatím mi to drží, žádný problém..no, ale už má taky 5 roků..😀

před 11 minutami, zka napsal:

Pokud vím já, tak UPC si nehraje na odkup za zbytkovou cenu, když něco kupujete, vždy dostanete nové zboži s 2.letou zárukou. Je čistě na vašem rozhodnuti, jestli půjdete do rizika, a koupíte zařízení nové a zaplatíte jeho celou cenu a třeba za 2.5 roku se to pokazí a půjde to do šrotu, nebo se změní rychlosti sitě, typ vysílání a vy stejně budete potřebovat jinou krabičku pro příjem.

Za cenu pronájmu máte vždy jistotu, že pří poruše vám ji někdo rychle vymění, aby vám služba trvale běžela - s koupenou krabičkou tento 'komfort' nemáte a za komfort se zkrátka platí něco navíc.

jo, dobře, ale jak dlouho ty STB jsou schopny hrát? Ta moje už má 5 let, a pračky, či ledničky vydrží tak 7 let, telkvy víc...takže asi si za 2 roky koupím novvý settopbox, určitě už za tu dobu budou kvalitnější, ne?

před 11 minutami, zka napsal:

Pokud vím já, tak UPC si nehraje na odkup za zbytkovou cenu, když něco kupujete, vždy dostanete nové zboži s 2.letou zárukou. Je čistě na vašem rozhodnuti, jestli půjdete do rizika, a koupíte zařízení nové a zaplatíte jeho celou cenu a třeba za 2.5 roku se to pokazí a půjde to do šrotu, nebo se změní rychlosti sitě, typ vysílání a vy stejně budete potřebovat jinou krabičku pro příjem.

Za cenu pronájmu máte vždy jistotu, že pří poruše vám ji někdo rychle vymění, aby vám služba trvale běžela - s koupenou krabičkou tento 'komfort' nemáte a za komfort se zkrátka platí něco navíc.

 

před 11 minutami, zka napsal:

Pokud vím já, tak UPC si nehraje na odkup za zbytkovou cenu, když něco kupujete, vždy dostanete nové zboži s 2.letou zárukou. Je čistě na vašem rozhodnuti, jestli půjdete do rizika, a koupíte zařízení nové a zaplatíte jeho celou cenu a třeba za 2.5 roku se to pokazí a půjde to do šrotu, nebo se změní rychlosti sitě, typ vysílání a vy stejně budete potřebovat jinou krabičku pro příjem.

Za cenu pronájmu máte vždy jistotu, že pří poruše vám ji někdo rychle vymění, aby vám služba trvale běžela - s koupenou krabičkou tento 'komfort' nemáte a za komfort se zkrátka platí něco navíc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic nekupujte, všechny boxy se budou měnit. To je další výhoda pronájmu. Prostě si ho vezmou zpět a vymění za jiný aktuální.
Jestliže chcete vyměnit ten stávající za stejný typ, když stávající je funkční, tak nepochodíte. Není k tomu přeci důvod, když to funguje.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka
Před hodinou, Mirek napsal:

jo, dobře, ale jak dlouho ty STB jsou schopny hrát? Ta moje už má 5 let, a pračky, či ledničky vydrží tak 7 let, telkvy víc...takže asi si za 2 roky koupím novvý settopbox, určitě už za tu dobu budou kvalitnější, ne?

Jak píše  Marek -  teď je zrovna doba, kdy se moc neví, kdy se přejde  na nějaké nové krabičky na VodafonTV  - takže nákup by se teď nemusel dlouhodobě vyplatit, protože do roka a do dne z toho můžete mít doma hezké  těžítko s nabídkou na nákup nového zařízení od Vodafonu.  Co se týče trvanlivosti - mě odešel na odkoupeném internetovém modemu zdroj  a na pronajatém Kaon-u doslova uhořel napájecí kabel (v zásadě bylo štěstí,  že u toho někdo zrovna byl a odpojil to od proudu, protože to bylo až za zdrojem na nízko napěťové ale vysokoampérové části, takže to ani nevyhodilo pojistky....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono zatím ani není prakticky moc z čeho vybírat,UPC TV zatím jiné setopboxy než ten Kaon aktuálně nemá a kdybys nějaký modernější koupil, tak k němu stejně budeš potřebovat CA modul a navíc si tam nebude fungovat zpětné zhlédnutí a videotéka, takže to podle mě není rozumné řešení.

Nezbývá než počkat až bude v UPC TV nasazen nový Vodafone box.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 13 hodinami, Mirek napsal:

takže asi si za 2 roky koupím novvý settopbox, určitě už za tu dobu budou kvalitnější, ne?

V dnesni posahane dobe, kdy se vsichni honi predevsim za co nejvyssimi zisky (tzn. je potreba neustale neco nekomu prodavat), tohle rozhodne neplati - nikdo nema zajem, aby veci byly kvalitni a vydrzely... zajem je, aby se vyrabelo co nejlevneji (a to cim dal levneji, takze se neustale hledaji zpusoby, jak neco nekde vynechat, osidit, apod. aby to bylo levnejsi)... a z toho vyplyva, ze o nejake vyssi kvalite nemuze byt rec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Set-top box Kaon

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...